Vesti Almaty 20017 - Vukićević 4. Stevović 7. na super G trci na Univerzijadi

Almaty 20017 - Vukićević 4. Stevović 7. na super G trci na Univerzijadi

Almaty, KAZ | 30.01.2017. | skijanje.rs
stevovic na startu superG

Prvog takmičarskog dana na Zimskoj univerzijadi Almaty 2017 nastupali su reprezentativci Srbije u Alpskom skijanju i Nordijskom skijanju.

U alpskom skijanju vožena je disciplina superveleslalom. Startovalo je tri naša takmičara a ostvarili su zapažene rezultate.

Najbolji plasman je imao Marko Vukićević kome je bronzana medalja izmakla za 11 stotinki. Zauzeo je 4. mesto.

Dobar nastup je imao i Marko Stevović koji je trku završio na 7. mestu uz najbolje FIS bodove suparveleslaloma u karijeri (42,70). "Sa 1.19 sek zaostatka za prvim, 45 stotinki od trećeg. Zadovoljan sam, mada je moglo još bolje. Podloga je bila jako brza i zahtevna" naveo je Stevović na svom FB profilu.

U konkurenciji 75 takmičara iz 26 zemalja, naš treći takmičar, Andrija Vuković je osvojio 40. mesto... U sredu se vozi alpska kombinacija.

U nordijskom skijanju na trci na 5 km klasičnim stilom nastupila je naša mlada takmičarka sa Zlatibora Anja Ilić. Zauzela je 51. mesto od 62 takmičarke koje su završile trku. Ona je ujedno bila jedina takmičarka sa Balkana na ovom takmičenju. U četvrtak Anja nastupa na sprint trci na 1.2km.