Reply

Thread Tools Display Modes
Old 18-10-2010, 12:02   #21
bojan
skibuldozer

bojan's Avatar

Drago mi je da ima istomišljenika po pitanju malih / velikih centara.

Svako mesto ima neki svoj šarm i pruža nešto jedinstveno. Skijanje je za mene prvenstveno odmor i opuštanje i više mi nije bitno koliko sam kilometara u danu spržio po stazi i pokazao da sam opasan. Priroda, ugostitelji, manjak gužve, učenje potomaka... razni elementi su u igri
bojan is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 13:44   #22
wetmila
Senior Member

wetmila's Avatar

Mauterndorf je skijalište između Kačberga i Obertauerna, nije veliko, ali je sasvim ok. Dobro mesto za one koji hoće da obilaze i susedna skijališta, a u blizini je i manji Faninberg. Ali cena ski pasa je kao i na drugim mestima, ali važi na sva 4 skijališta.
wetmila is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 15:23   #23
Grazer
Super Member

Grazer's Avatar

Schladming/Planai jako lep ski centar a nista extremno prevelik
Old 18-10-2010, 22:13   #24
trendo
Ski legenda

Mala/velika skijalista je po meni relativna star. Doduse drzi vodu ono "videti 3D i onda moze..."
Ali po meni bitan je feeling na kraju dana i ako to kosta sto manje to bolje
Kao primer necu pomenuti MK skijalista (to je stvarno apsurdno) u odnosu na ona u A vec Bansko-ski pas 25eura
Najbolji dan mi je bio onaj kada sam ostavio celu kompaniju da kulira u kaficu jedno sat vremena a ja skoro pa sam na onu stazicu "Stara Pista" i ubio se od skijanja
http://www.banskoski.com/bansko_map_en.html
staza br.7 na ovoj mapi

Last edited by trendo; 18-10-2010 at 22:17.
trendo is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2010, 11:38   #25
midwest
2011. pocela skijanjem!

midwest's Avatar

Kako je thread nastao od price o skijalistima sa kartom ispod 20 Eur, evo informacije o velikom skijalistu za 10 Eur.

U Saalbachu dnevna karta samo 10 eura!

Jeste da je za omladinu do 19 godina i samo subotom, ali ipak je to Saalbach. Malo podaleko za dnevni izlet klincima, ali ko bude blizu neka ne propusti.
Old 19-10-2010, 13:27   #26
sas35bgd
Super Member

Default Kad vec pricamo o malim skicentrima

Sledeca prica se preklapa sa pricom o malim skicenttrima u Austriji.
Da li mislite da bi mogla da se desava i kod nas? Ja sam posetio prosle sezone skijaliste koje je definitivno najmanje moguce. Evo moje price tada zapisane
sas35bg
12.03.2010. u 15:04
Glasova: +6
·
·
·
Nadovezujuci se na donju pricu o Sloveniji kao skijaskoj naciji, spomenucu mesto(neko ce ga nazvati i skijaliste)Tominac. u Sloveniji kod Slatine. Ski staza ima oko 400metara i entuzijasti koji su osnovali skidrustvo' "Slatinac" ne poseduju ratrak, nego se staza uredjuju rucno( kako god to izgledalo). Od skoro postoji jedna vucnica, i skipas kosta 4evra dnevno. Moj skipas je imao serijski broj 1622/10. Znaci da su prodali do 26.februara 1622 skipasova. Pre instalacije vucnice, traktorom su prevozili skijase do vrha staze, tako sto se poseda na ivicu prikolice, a noge ti vise sa skijama(ili skines skije). E sad se mi pitamo, da li bi mi u Srbiji zeleli da se ovako dovijamo ili bi pravili "Ironicni performans" na samu pomisao ovakvog skijanja
Ovo sam napisao tog davnog 12.marta.2010.god. na http://www.infokop.net/staze-i-zicar...ampaj-1-8.html
Inace, svake sezone sa svojim i klincima iz kraja, organizujem pravljenje staze i skakaonica na brdu kod sportskog centra 11.aprila
http://www.youtube.com/watch?v=JhENoOAV9-M
Ako ste pogledali, staza ima oko 50metara
Ali , naravno da volim skicentre od 100km staza, i da kad vec dajem pare za skijanje, ne moram sam da pravim stazu
sas35bgd is offline   Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules