Strana 21 od 62 PrvaPrva ... 11192021222331 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 201 do 210 od 614

Tema: Trois Vallees

  1. #201
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    I ja sam razmisljao da posetim Orelle. Vidim da se u sopstvenoj reziji preko sluzbenih strana moze napraviti varijanta i sa ski passom za Tri doline.
    Najbolja stvar u svemu sto se put prilicno skrati,tj.izbegne se najgori deo puta ka V.T koji zbog guzve moze prilicno da se oduzi.

  2. #202
    Member
    Datum registracije
    22.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan SLrace
    Godina
    37
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Iz Orelle ka VT vodi samo jedna zica i to vam je jedina mogucnost da dodjete do skijalista, oseim da idete kolima a to je poprilicno nesiplativo, sto smatram velikom manom ovog mest. Ove godeine u martu mesecu doziveli smo takvo vreme da nam je 3 dana prakticno duvao tajfun, nije radio veliki broj zica a ni veza sa Orelle-om, sto je prakticno odseklo ovo mesto od skijalista.
    Iskreno mislim da je VT mnogo bolji izbor, kako zbog pozicije tako i zbog sadzaja koje nudi. Naravno da na izbor utice i faktor cene po kome je Orelle u prednosti, ali za razliku od nekih 50 evrica mislim da je u svakom slucaju VT ili neko drugo mesto u 3 doline bolje resenje.

  3. #203
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    ogi86
    E to jos nisam cuo ali je jako bitan podatak ta jacina vetra ( pitam se kako onda ljudi koji su smesteni u Orelle-u uopste skijali ili ih nekako uspeju dovuci do skijalista). A kakvo je uopste naselje Orelle, da li je lepo za šetnju uvece, imali koji lep restoran ili kafic i jos neki ne ski sadrzaji i koliko je veliko

  4. #204
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ogi86 Pogledati poruku
    Iz Orelle ka VT vodi samo jedna zica i to vam je jedina mogucnost da dodjete do skijalista, oseim da idete kolima a to je poprilicno nesiplativo, sto smatram velikom manom ovog mest. Ove godeine u martu mesecu doziveli smo takvo vreme da nam je 3 dana prakticno duvao tajfun, nije radio veliki broj zica a ni veza sa Orelle-om, sto je prakticno odseklo ovo mesto od skijalista.
    Iskreno mislim da je VT mnogo bolji izbor, kako zbog pozicije tako i zbog sadzaja koje nudi. Naravno da na izbor utice i faktor cene po kome je Orelle u prednosti, ali za razliku od nekih 50 evrica mislim da je u svakom slucaju VT ili neko drugo mesto u 3 doline bolje resenje.
    Orelle je na maloj nadmorskoj visini(900 m),tako ako je ta gondola bila blokirana mislim da od skijanja u V.T. nije bilo nista
    Orelle je dobar i po tome sto mozete iz njega skoknuti do V.T. jedan ili dva dana ako ste stacionirani u Valmenieru ili Val cenisu.

  5. #205
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    orelle je zanimljiv kao jevtinija varijanta za skijanje u V.T.i nista vise od toga. sto se mene tice(stvar ukusa) cak ni L.M. ne pruza sve ono sto V.T.

  6. #206
    Member
    Datum registracije
    08.10.2011
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Head iSupershape Magnum 2012
    Godina
    50
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Pozdrav svim skijašima. Pošto sam ove godine bio dva puta u Orellu, u januaru i u martu, mogu malo više da vam približim to skijalište. Ustvari, to je smeštaj bolje rečeno, mada u okviru Val thorensa ima i neke svoje staze i to po meni jednu od najlepših i najdužih. Prvo bih ispravio Ogija, ski centar nije radio dva dana, a ne tri i to ne samo Orell, nego ceo Val Thorens. Da počnem od namene Orella: po meni napravljen je da bi se okolnim gradićima približio izlazak do vrha skijališta Val Thorensa, jer ukoliko bi išli kolima morali bi da kruže 150km planinskim putem. Ovako parkiraju kola kod gondole i za 15ak minuta su već na vrhu i odatle imaju mogućnost da idu levo prema Val Thorensu i pravo prema, kao što rekoh, jednoj od najlepših najviših (3230m) i najdužih staza: Bouchet. Mana te staze je što do njenog vrha vode dve spore žice (može se izaći na pola i skijati od polovine) tako da se vožnja baš oduži, ali vredi i sam pogled i sam doživljaj spuštanja. sam Orell nema nikakav zaavni život i osim hotela u kojem imate baen, saunu, đakuzi, tursko kupatilo, restoran, stoni tenis i prodavnicu skoro da nema ništa. Tačnije postoji po jedna skijaška prodavnica i kafić i radnja za iznajmljivanje opreme i NIŠTA više. Što se smeštaja tiče, smeštaj je fenomenalan (ne bežite od 8krevetnih soba, odlične su ako imate dobro društvo), u svakoj sobi je plazma tv sa dvd uređajem, radio, komplet kuhinja sa mašinom za sudove, mikrotalasnom, frižiderom, šporetom sa ravnom pločom, kupatilo je u drvetu, kade su, ne tuš kabine, odvojeno je wc od dela za kupanje. Bazen je malii ako je guzva zakazuje se ili se čeka, ali je baš dobar( razni mlazovi vode koji vas masiraju...). Sa recepcije (koja radi dvokratno) redovno, na svakih 15ak minuta vodi besplatan autobus do gondole. Vožnbja traje oko 3 minuta, dok vožnja gondolom do vrha od 12-15. Sveukupno, od trenutka kada izađete ispred recepcije, pa do vrha kada obuvate skije, prođe nekih 30ak minuta (razlika između 18 koliko teoretski traje vožnja je čekanje na gondolu, ulaz i izlaz iz busa...). Kada biste išli peške, takođe bi rajalo oko 3 minuta, jer postoje prečice. Mana Orella, osim nepostojanja noćnog života, je i to što ako ostanete gore, ne možete dase vratite skijama do Orella, osim taksijem koji košta 300e ili da ostanete gore da spavate. Ali do sada se našim grupama to nije desilo, jer smo kalkulisali vreme za povratak. Generalno, Orel ima najbolji smeštaj, povoljnu cenu, super skijalište, ali nije za one koji voli skijama da se vrate u hotel ili iz hotele da idu pravo na žicu. Kao i za one koji vole noćni život. Ako sam nešto zaboravio, piajte slobodno sve što vas interesuje. Pozdrav

  7. #207
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    @Boris, Milan Pop

    Da se nadovezem na Ogija i Sasu koji su ti manje-vise sve rekli,

    Prema nasem iskustvu iz VT i iskustvu onih iz Orela, savetujem vam VT. Kome nije problem da izdvoji tih 50-100Eur vise, ne bi trebao da rizikuje. U nasem teminu ove godine, U VT su uslovi bili 'pravi zimski' a u Orelu prolece. VT stvarno moze da ponudi razne programe van skijanja i tako 'ubije' dan ,dva(ako se desi da vreme bude lose). Tu ne mislim samo na nocne izlaske, vec i na dnevnu zabavu(odlican velnes centar sa dva bazena,brojne rekreacije, nocno sankanje, kafici, restorani, soping..)Takodje, pozicija naselja je takva da si na svakoj strani skijalista za cas, a i prelazak u sledecu dolinu je lako dostupan.

    Dodao bih jos dve stvari:

    Ono sto bi meni bilo bitno, jesu dva apres bara u kojima se prave dnevne zurke za pamcenje. Ako je neko za tu varijantu, povratak u Orel bi predstavljao problem

    Kolko se secam price dugara, koji je bio u Orelu, bila je samo jedna slabo snabdevena prodavnica dok u VT postoji nekoliko odlicno snabdevenih supermarketa.

    Eto, to bih imao da izjavim za dnevnik..nadam se da je od pomoci

  8. #208
    Junior Member VladaSD avatar
    Datum registracije
    22.03.2011
    Lokacija
    Smederevo
    Skije / Bord
    Atomic Race SL 12
    Godina
    49
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Moj savet je VT direktno... ne može mnogo više da košta
    Francuski Alpi su zakon!

  9. #209
    Member
    Datum registracije
    08.10.2011
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Head iSupershape Magnum 2012
    Godina
    50
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Da, sve je kako je Yiblex rekao, zato sam se i ogradio i napisao za koga je Orell, jer ima ljudi kojima je bitno skijanje za malo novca, a ne provod (ako je dobro društvo, provod može da bude pravi bez brojnih kafica). Inače, VT je skuplji i u početku, sam aranžman, a i tamo gde je dosta toga dostupno, dosta novca ćete i potrošiti po tim kaficima i prodavnicama. Logično je da je lepše biti u centru zbivanja i tamo gde je akcija ( to je kao da živite u centru grada ili u selu), ali ima onih koji nemaju toliko novca i za njih je Orell pravi izbor. Brzo iz sela stignete u grad, ceo dan ste u gradu i sve vam je dostupno kao i onima iz grada, samo što poslednji autobus imate kada počne da padne prvi mrak... Meni je inace odgovaralo što je u Orellu proleće, gore smo na snegu ceo dan, a onda siđeš dole gde koračaš bez problema i gde noći nisu toliko hladne... Ali, kao i sve u životu, svi imamo svoj ukus,lepo je kada ima ponude za svakoga.

  10. #210
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Najveća mana tih aranžmana(orelle) je što nude samo ski pass za val thorens a doplata za tri doline je 26e po danu a kolko vidim svi aranžmani koji se trenutno nude su samo VT bez ostatka.
    Pa to nije mana. Oz Orela se izlazi na potpuno perifernu poziciju skijališta, koje je udaljena od Meribela i Kurševela. Verovatno se manji broj ljudi odluči da svaki dan vozi do tamo. Realno je da ko je u Orelu se skija u VT-u, a da recimo dva dana doplati za ostatak skijališta.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •