Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 69

Tema: Put za Austriju (Kaprun)

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2011
    Poruke
    11

    Podrazumevano Put za Austriju (Kaprun)

    poz.. idem sredinom februara (12og) u Kaprun. E sad razmisljam se kuda voziti...

    Preko Madjarske i Austrije.. ~850km, jedna granica, dve vinjete, nema naplatnih rampi..

    Preko HR, SLO i Austrije, ~750km, dve granice, par naplatnih rampi, tuneli, a HR zna biti poznata po cestim maglama..

    Jel gresim ili vredi napraviti 100km vise u svakom pravcu radi manjeg maltretiranja (a mislim da i finansijski se vise isplati zbog manjih putarina)?

    E da.. krecem iz Sombora..

  2. #2
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Zna biti magle i kroz Mađarsku, gore nego kroz Slavoniju. Zaboravio si kroz Mađarsku M0 oko Budimpešte, ako se desi nešto, a dešava se redovno, možeš da izgubiš par sati, pa zatim M1 koji ume da bude opterećen da brže od 110 ne možeš da voziš. Zatim imaš 75km magistralnog puta od Licena do Altenmarkta kojim ne možeš brže od 60km jer je preopterećen i lokalnim saobraćajem i turistima. Sve pobrojano je faktor sreće pa ako ti je do 40-50 evra uštede za tunele i SLO vinjete izgubićeš minimum 3 sata za tih 100km više.

    Ti biraš ipak.

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Po mom nekom iskustvu sa severa (iz Vojvodine) se definitivno isplati ići za Tirol preko Budimpešte/Beča/Salzburga, put je brži, jeftiniji, jednostavniji + jedna granica + samo vinjete. Do Koruške ne, do južnog Salzburga je na nekoj granici i mislim da se do Kapruna ne isplati, ali treba probati u jednom pravcu i to je najbolji test.

    Konkretno mi smo ove godine probali da idemo do Hintertux-a preko HR/SLO, kao test da li je tuda bliže/brže=bolje (iz NS) i pokazalo se da je preko Beča _mnogo_ bolje to Zillertal-a.

    Sa svime što je 'jopopo' nabrojao kao mane se mi nismo susretali, barem ne zimi kada idemo na skijanje (M0/M1 problemi), moguće je da smo i imali sreće, a moguće je da su ti problemi sa gužvama izraženiji leti.

  4. #4
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @wlad

    Marfijev zakon Ja idem službeno ka Beču jednom u 5-6 nedelja i stignem iz BGD za 5,5h uglavnom, nikad problem na M0/M1 do sada, ali znam ljude koji pođu jednom u 6 meseci i zaglave.

    Sa tobom bi se složio da za skijališta južno od Salcburga nije neka opcija ali ako se koristi auto put ka zapadnoj austriji (pravac Beč - Linz - Salcburg) preko Rozenhajma a zatim Insbruk ka tim destinacijama onda zašto da ne, vredi i probati.

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Ne znam odakle si ti, ali iz Vojvodine (npr. ja sam iz NS) je za Tirol definitivno bolje ići preko Bud/Beč/Salz (i Insbruk ako je iza njega)... Kada se ide preko HR/SLO put od NS i BG je isti (pošto je BG/NS/Ruma trougao) ali ovaj put preko Bud je duži za 90km kada se ide iz BG.

    Ovim putem preko Bud se ostvare fantastične prosečne brzine, uzmu se 2 vinjete na M granici i nema stajanja osim za benzin, nikakvih naplatnih rampi, usporavanja kod ex rampi (kao u SLO), dodatnih prelaza, tunela/tunelarina i sl. Mađari imaju najbolji sistem vinjeta (uostalom to svi znamo ).

  6. #6
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Prosle godine smo iz Bg do Soldena isli preko Budimpeste i Beca, samo i iskljucivo zbog razlike u ceni putarina. Put je tuda bio duzi 100km, nego da smo isli preko Cro i Slo, ali je razlika u putarini bila znatna.
    Mislim da je usteda veca od 40-50 eur u korist puta preko Budimpeste.
    Nas je jedino zadesila ogromna guzva posle Salzburga u pravcu Innsbrucka, ali to je bilo samo na deonici do odvajanja za Minhen.
    S obzirom da se od Salzburga za Kaprun ide na jug (ne kaci se ta deonica kroz Nemacku), i da se krece iz Sombora, glasam za put preko Budimpeste.
    A maglu i vremenske neprilike ne mozete toliko unapred proceniti.

    p.s. ove godine smo isli do Gerlitzena, Katschberga i Nassfelda, preko Cro i Slo (kao sto vec rekoste, za Korusku se ne isplati ici preko Budimpeste) i putarine za ovogodisnjih 630km su nas kostale mnoooogo vise nego za proslogodisnjih 1.100km.

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2011
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Jos sam ovako razgovarao sa par ljudi (sto rade kombi prevoz robe) i svi mi savetuju preko Madjarske..

    A verovatno cu cak i pomeriti put da bude cetvrtkom odlazak i dolazak, tako da cu i vikend guzve izbeci..

    Ako bas bude frka, vraticu se preko SLO pa cu onda znati za ubuduce sta je bolje

  8. #8
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Igor Pogledati poruku
    A verovatno cu cak i pomeriti put da bude cetvrtkom odlazak i dolazak, tako da cu i vikend guzve izbeci..
    To ti je pametno.

    Inače ušteda u jednom pravcu je:
    - CRO putarina: 105 KN (oko 15 EUR) + 1 EUR do granice = 16 EUR
    - SLO vinjeta (7 dana, ne važi pri povratku) - 15 EUR
    - Tunel Karavanke - 6,5 EUR
    - Tunel Tauern - 12 EUR
    - Total - 49,5 EUR

    Troškovi preko HU:
    - HU vinjeta (weekly ali traje 10 dana) - 2750 HUF = 10 EUR
    - dodatak za gorivo zbog dužeg puta, oko 10 EUR
    - total - 20 EUR

    SVE UKUPNO PO PRAVCU: 30 EUR

    Inače u Austriji (prva pumpa po prelasku bilo koje granice) regularna cena 10-dnevne vinjete je 7,9 EUR dok su letos na srpsko-mađarskoj granici prodavali po 10 EUR pa kome je do štednje proverite cene.

    Nadam se da sam pomogao.

    P.S. razliku u našim putarinama nisam računao jer je sitno u totalu

  9. #9
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Samo jedan dodatak: SLO vinjeta je na 7 dana (npr. cetv-sreda) i ako skijas 6 ili 7 dana moras da kupis vinjetu na 1 mesec ili 2x7dana (obe varijante su 30eur), tako da je ova usteda realno i veca od 30eur.

  10. #10
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    @sev: obrati pažnju da je čovek pravio kalkulaciju uštede za 1 pravac = 30eur
    (u tom slučaju za jedan pravac HU vinjeta izlazi da je 5eur tj. 10/2, ali je ušteda tih 30tak eur zbog RS putarina, ako se ide iz BG)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •