Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Novembar: Soelden + Stubai?

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano Novembar: Soelden + Stubai?

    Nosim se mislju da sezonu otvorim pocetkom novembra i trenutno ciljam neku varijantu pa da se malo iskonsultujem sa poznavaocima prilika u Tirolu

    Kapruna mi je dosta, Hintertux sam video, sad je na redu Soelden ali mi ni Stubai ne da mira. Razmisljam da u 6 dana to nekako podelim na 4 dana Soeldena i 2 dana Stubaija, ali zaista ne znam sta mogu u to doba godine da ocekujem kada su u pitanju oba skijalista. Sta realno tada moze da se skija i na jednom i na drugom mestu, koliko su udaljeni kolima jedan od drugog? Koliko staza u to doba godine procentualno radi? Nadam se da neko ima iskustva sa vremenskim prilikama u to doba...

    Hvala unapred!

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    42
    Poruke
    204

    Wink

    Bolji je Stubai po svemu, Solden je vise naduvana prica. U tom periodu na Stubaiu bi trebalo da je u funkciji oko 25-30km staza a daleko manje na Soldenu, cene smestaja i ski pass-a su gotovo iste, blizu su a Stubai poseduje daleko bolji infrastrukturu. Treba imati i u vidu da se na Soldenu krajem oktobra otvara svetski kup pa da dobar deo takmicara ostaje tamo na treningu pa se i deo skijalista zatvara. To je u tom periodu na svim austrijskim glecerima jer su svi dosli u evropu na trening a pocinju treninzi nizih kategorija. Moja preporuka Stubai + Pitztal jer na Pitztalu tada otvaraju novi gondolu koja ce voditi na najvisi vrh Austrije a poznato je da je Pitztal pocetkom Novembra zatrpan snegom i da su sve staze u funkciji a kad vec tamo dodjes onda ne treba propustiti i Kaunertal koji jeste najdalji ali mislim da su cene najpovoljnije od svih glecera.

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Hvala puno na odgovoru...

    Posto vidim da si upucen u taj region, gde mislis da bi bilo pametno traziti neki fin smestaj a da onda rasporedimo to skijanje na neki pametan nacin? Kolika je udaljenost ta dva glecera jedan od drugog? Vidim oba na gugl maps, ali me zanima koliko je to prevoznim sredstvom

    Sto se Wildspitze gondole ticce, jel oni to otvaraju i neke nove staze na gleceru?

    OK. tri dana jednog, tri dana drugog glecera, a mozda i da zabodemo i Kaunertal na jedan dan...

  4. #4
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Hvala puno na odgovoru...

    OK. tri dana jednog, tri dana drugog glecera, a mozda i da zabodemo i Kaunertal na jedan dan...
    Pitztal glečer je skroz ok za jedan do dva dana. Koliko sam upućen, novi 8sed će biti pušten u rad tokom oktobra. Čini mi se da neće biti novih staza, ali to po meni nije problem.
    Što se tiče Soeldena, ako budu radile samo glečerske staze, odvoji max 1 dan, nema potrebe za više. Slažem se da je Soelden naduvana priča.
    Na Stubei-u nisam bio, ali je hvaljen po forumima.
    Raspitaj se za tkz White 5 Ski pass (jedinstveni za 5 glečera: Hinter, Soelden, Stubei, Pitztal i Kaunertal)
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  5. #5
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    42
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Ako si vec za varijantu 2 centra onda uzmes opciju garni/pansiona koji imaju pakete 3noci, dorucak, 3 ili 3,5 dana ski pass. Takvi paketi idu od 180eu pa na vise i sasvim je pristojna ponuda i ne pomisljaj na pricu da zabodes smestaj u samo jednom mestu jer svi oni su tako blizu a tako daleko. Sto se tice White 5 mislim da ove god kosta 335eu za 10 dana u sezoni ali ovoj varijanti mislim da to nije isplativo. Ko planira vise odlazaka najbolji je Tirol Snow Card koji pokriva sve ski centre i glecere u Tirolu i vazi od 01 okt do 01 maja i kosta oko 600eu Na Kaunertalu za ski pass 7 dana imas mogucnost 2 dana ski na Pitztalu. Sta god da odlucis neces mnogo pogresiti ali bez zurbe, nije neka navala turista tada, sacekaj da vidis koliko ce gde snega biti a pogledas i malo prognozu jer gleceri su varljivi u jesen.

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Imas neku adresu za te garni pansione? Nigde nisam uspeo da nadjem paket koji ukljucuje skipas. Hvala unapred!

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    42
    Poruke
    204

  8. #8
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    42
    Poruke
    204

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Najlepse hvala!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •