Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 27

Tema: Mali ski centri u Austriji

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    O pa ovde je počelo vatreno...
    Nije odavno bilo vatre na forumu.

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    ... mislim da nema potrebe da ocenjujemo ko je kakav skijaš.
    Slažem se. Svako ko uživa u skijanju je super skijaš za sebe, a mišljenje drugih nije bitno.

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Uporedi Schöckel sa Jahorinom

    Nisam nikog hteo da uvredim ,ali mi se nametnuo zakljucak da ako je nekom super skijanje na Schöckel-u onda nije previse zahtevan skijas.
    Ovaj skicentar ima 2km staza, i nije nista lose ako nekom nije potrebno vise, a ja sam na osnovu toga zakljucio da covek nije profesionalac.

  3. #13
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Wow, dobra paprena tema ispade ... Btw, mene stvarno zanimaju mali centri na jugoistoku austrije i iskustva ljudi koji su skijali na njima, oko poređenja jah-kop-aus ne vredi trošiti previše reči, neka svako skija gde mu je volja, sto ljudi i sto preferenci za razne stvari na skijalištu. Da li je neko bio recimo na Katschbergu? Mautendorfu? Fanningbergu?

  4. #14
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Nije Katschberg ni malo skijalište. Jesi li gledao ovo: http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3550

  5. #15
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Fina tema, pročitao sam je ali već pomalo zaboravio na nju. Moja neka želja je nastaniti se malo južnije od Obertauerna (Mauterndorfu npr) i lešinariti po okolini bogatoj skijalištima...

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Ja znam jedno skijalište sa 550 m staza(e). Kad zagusti ja se tamo naskijam k'o prasac (ako nema gužve), ski pas je 7 eura.
    Hoću reći da staro pravilo uvijek važi - koliko para toliko muzike. Kada idem u Austriju onda idem u veće centre. Za nas koji živimo južno od Save mislim da nema smisla tražiti manje Austrijske centre. Oni koji zive u A ili im je blizu mogu se dobro naskijati u i tim manjim centrima za male pare.

  7. #17
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sas35bgd Pogledati poruku
    Nisam nikog hteo da uvredim ,ali mi se nametnuo zakljucak da ako je nekom super skijanje na Schöckel-u onda nije previse zahtevan skijas.
    Ovaj skicentar ima 2km staza, i nije nista lose ako nekom nije potrebno vise, a ja sam na osnovu toga zakljucio da covek nije profesionalac.

    Prijatelju ja sam zavrsio za Ski Instruktora u AUt tako da se na tu temu moze staviti tacka!

    Meni velicina ski centra ne znaci nista na uzivanje u skijanju pogotovo ski centar kao Schockl gde je cesto mir kad se skija u toku sedmice pa mogu da uzivam u svakom metru staze
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #18
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    tipujem na kvalitet a ne na kvantitet. vec godinama propagiram mala skijalista; po pravilu nude bolji ski ugodjaj nego vecina 'dugometraznih centra'; sad kako su ljudi u mogucnosti da idu kad hoce i gdje hoce, mislim da ce dobar dio forumasa koji dolazi u alpe brzo izgustirati megalomaniju, skontat sta su prave vrijednosti i za koju sezonu iskljucivo poceti traziti mala i mini skijalista.
    poslje par godina Switze ove cu godine, i pored slozene finansijske situacije do austrije , nisam odavno i sve su prilike da ce to biti www.bregenzerwald.at. skupina skijalista prosjecne duzine staza od 8,9 do 30tak km, a sve tu negdje do 2000mnv. nema armije skijasa, frke-trke i srkleta kako na skijanju tako i poslje. u vecini tih sela su, osim par prepotopskih gondola koje jos vise zbog nostalgije, izmedju obora i pasnjaka nakacili ultramoderan vertikalni transport. a tek mogucnosti offpist skijanja, a joj. nema nekog nocnog zivota, krkljanca,folirancije i svih ostalih nus pojava koje za sobom vuce masovni turizam. tu skijaju porodicni ljudi, lokalci i ovisnici (kad se slegne novi puder). mir, a za moje skromne skijaske potrebe bice i 10km vise nego dovoljno. salu nastranu, pored svih tih nekulturno velikih skicentara, meni u naj ljepsem sjecanju uvjek ostaju oni mali, skoro pa ne primjetni dijamanti;

  9. #19
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Fata je Fata, al' dvaput je dvaput . Šalim se, kada bi neko čitao sve ovo pomislio bi da smo svi izbirljivi do svemirskih granica a da smo sada na Divčibarama na 20cm snega (i 300m staze) bili bi u nirvani .

  10. #20
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano "Smirela" se tema

    U kontekstu naslova, evo moje izjave:
    Izvinjavam se gospodinu instruktoru skijanja Grazeru, sto sam bio slep kod ociju i nisam primetio da je profesionalac. Pogresno sam percipirao neke njegove afinitete, a posebno mogucnosti da moze preko nedelje da skija na obliznjem mu skijalistu. U daljem tekstu, zelim da kazem i da mu zavidim na mogucnosti skijanja posle posla, sto ja u BGDu ne mogu. Bio bih mu zahvalan kad bi razumeo moju zelju za velikim ski centrima(preko 2km staza), jer godisnje imam ne vise od 15 dana skijanja u nogama.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •