Strana 29 od 30 PrvaPrva ... 1927282930 PoslednjaPoslednja
Rezultati 281 do 290 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #281
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Nisam znao da su ove kratke skije lazne

  2. #282
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Stvarno je jako tesko naci samo jednu skiju koja moze da pokrije sve uslove na stazi i van nje tokom cele sezone. Dugo najavljujem recenziju za Brahmu ali nikako da se odlucim da je napisem jer zelim da je stvarno probam u svim mogucim uslovima na stazi tokom cele sezone. Za sada sam joj nasao samo jednu manu, r19, koji je na granici ako je guzva na stazi kakva je recimo na Kopu vikendom.

    Drugi problem Brahme je Blizard Magnum 8.0 koji isto imam i koja je jedna fantasticna skija, koja isto skija sve sem dubokog snega, malo joj fali rebound ali navikao sam se. Zbog Magnumovog r17 sam se cesce hvatao za nju nego nego za Brahmu.

    Zakljucak, Brahma je cudo kompromisa kada uslovi to dozvoljavaju (ne totalni haos od guzve) ali kada je staza bas tvrda, tvrda, i kada bih voleo da stvarno malo jurcam onda mi treba nesto malo tvrdje i okretnije od Magnuma.

    I danas je sudbina umesala prste. Veceras pri odlasku u Ideu na Kopu uz put mi je prodavnica Outdorr Sports. Rekoh ajd da svratim cisto da bacim pogled na jednu skjju koja me je ove sezone zaintrigirala, Nordica Fire Arow 80 Ti. Da skratim pricu, naletim na vlasnika i dobijem bas tu skiju sutra za test, a za sutra je predvidjen savrsen dan!!! Naravno obecao sam recenziju cim pre.

    To be continued...

  3. #283
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Piše mi tapatalk-u da je komentar poslat "3 days ago". Gde je ta recenzija Nordica skije?
    BTW, taj dan koji si najavio je stvarno bio super (osim malo magle na vrhu).

  4. #284
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Piše mi tapatalk-u da je komentar poslat "3 days ago". Gde je ta recenzija Nordica skije?
    BTW, taj dan koji si najavio je stvarno bio super (osim malo magle na vrhu).
    Molim za jos malo strpljenja. Posto je sve stvarno bilo neplanirano kada sam ih uzimao bio sam upozoren da im treba servis. Naravno ja nisam mogao da cekam da se to odradi pa sam ih uzeo takve kakve jesu zbog vremenske prognoze.

    Nazalost na stazi tvrdoj kako kamen i sa tupim rubnicima nisam mogao da skiju probam na sve nacine kako sam to hteo. Probacu da skije uzmem barem na jos jedan dan cim pre pa pisem kompletnu recenziju.

    Inace skija jako obecava!

  5. #285
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Posle duzeg cekanja i vise najava evo napokon recenzije za Brahmu.

    http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=8687

    Nadam se da je vredelo.

  6. #286
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    E sad u novi thread...posto mi ostali diamir freeride pro vezovi mislim se da shift ostane kao turno komplet
    a da nabavim allmountain skije i na njih da montiram diamir vez,
    tacnije vise ja zovem to resort (on/off piste i sl) skije sto bi se reklo, voziti ih svuda gde ima zicare, pa i malo otpesaciti nece smetati.
    Moj poim za to su skije koje bi bile izmedzu 102-108 u struku i 180-184 u visini radijus ne veci od 19m
    (alergican sam na veci radijus) svakako TT i malo tvrdze, ne previse meke kao soul7.
    Pa...misljenje..ja nekako gledao

    - candide 2.0
    - line SFB
    - punisher
    - armada TST

    i to...

  7. #287
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Odavno je onaj post gore...i niko nije ni reagovao...verovatno se niko ne slaze sa konstatacijom da allmountain skija bude sa strukom 100-110.

    Ali niko nije ni osporio pa da razmenimo gledista.

    Kako i da je na onoj listi gore oduzimam dve a dodajem druge dve

    - k2 pinnacle 105, 184 cm
    - atomic vantage 100 cti, 180 cm
    - line sfb, 184cm
    - faction candide 2.0 184cm

    tacnije u ovoj listi struk je 100-102-104-105
    -

  8. #288
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Verujem da je slabo ko probao sve skije pa da može da ih uporedi, pa otuda i nema predloga

    Ja imam SFB ali stariji model koji je 115mm u struku i prezadovoljan sam za skijanje van staze, srednje je tvrdoće (onaj K2 Seth je bio prilično tvrđi). Za po stazi je odličan ako je prirodan sneg, a ako je mnogo leda naravno drži lošije od "pravih" skija za pistu - sa 115mm u struku na tvrdoj podlozi treba da se potrudiš da ga "prevrneš" sa ruba na rub. Na mekoj podlozi sjajna u svim uslovima...... Sve u svemu očekivano ponašanje skije

    Pošto su sve ponuđene skije sličnih dimenzija verujem da se i ponašaju slično - da je glavna razlika upravo u tvrdoći...

  9. #289
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Moje skije za tu namjenu su Movement Jam, sa Tyrolia Ambition 12 vezovima. Struk im je dosta uzi od tvojih kriterijuma (85mm), ali im je vrh dosta sirok (ne sjecam se tacno, blizu 140mm). Po svjezem snijegu, pri duzini od 182cm meni su se pokazale bolje od Correupt Pow koje su slicne duzine ali dosta sire u struku (milsim 105). Sa Pow sam imao dosta problema gdje sam letio na nos u dubokom, ali mislim da je najveci krivac to sto su vezovi bili na "default" poziciji, koja je, posto je Pow TT skija, tacno na sredini. Osim toga, Jam ima manji radijus i tvrdoca mu je taman po mom ukusu, stabila je ali ne pretvrda, moze lijepo da se savije i ima dobar "odbacaj", skoro kao slalomska skija, a i po stazi mi se mnogo vise dopada. Nisam probao puno skija u Jam-ovoj klasi po dimenzijama, jedina koje se sjecam je Scott Punisher, koja mi se nije nimalo dopala - ali znam da je par druigh clanova foruma vozi i obozava.

    Po svjezem snijegu bas uzivam sa njima. Prosli petak sam se vratio s Ptiztala, picili smo offpiste rute po savrsenom puderu, nevjerovatno za maj, i uzivao sam na skiji. Jedina mana je tezak i mokar snijeg, koji uvijek ceka negdje pri dnu :( Tu se patim, ali ne znam da li je do manjka sirine ili manjka znanja - nesto mi se sve cini da bi prije moglo biti ovo drugo Ali volio bih da uporedim neku od skija sa tvoje liste u tim uslovima.

    Vezove, s druge strane, ne mogu nikako da preporucim. Snijeg se nakuplja svuda i moras ga bas dobro zguliti, prvo da bi prebacio vez za turnog u spust mod, a onda i da bi ga zatvorio kad ubacis cipelu.

  10. #290
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ko pravi tu Movement Jam?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •