Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 43

Tema: Nova Ski mapa Kopaonika za 2011.

  1. #21
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    E tek smo sad pukli, nove zice, nove staze a i nove cene

  2. #22
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87 Pogledati poruku
    Staza krcmar po master planu postoji, samo ne postoji zicara jer ce se staza koristiti tako sto cemo se spustati od vrha duboke 1 ka krcmaru.
    U pravu si da stoji staza na master planu - samo ne znam kako doći do nje ako nema žice . Znamo svi da može da se seče - ali je to zvanično zabranjena "rabota" i stoji ograda koja to sprečava - sad, što se mi tu provlačimo to je druga stvar...

    A zvanično je zabranjeno iz valjanog razloga - zaštićena zona / zaštićene vrste, skijanjem off-piste u tim krajevima uništavamo iste (pogotovo kada ima manje snega). Znakovi postoje i za ispod žice duboka 1 (od međustanice dole) i prošle sezone su počeli da upozoravaju za duboku jedan ispod stubova, krčmar off-piste i duboku 2 ispod žice (mogu da oduzmu ski pass).

    Jeste da mi to lično smeta (za Krčmar dolinu ne - pošto ima valjanog razloga) ali šta je tu je - ako stoji znak da je zabranjeno - onda jeste . S' tim da ispod duboke 2 teško mogu da kontrolišu, kod duboke 1 ako dođeš na polaznu stranu žice sa druge strane onda je jasno da si se spustio zabranjenom stazom

  3. #23
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Pa po master planu puteljak kojim se mi inace spustamo na krcmar ce postati zvanican puteljak, e moje misljenje je da SS nece skinuti zicaru jer im nije oglavu, tako da mislim da ce ona ostati tu jos parem pet godina.

  4. #24
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    A bogami i nova mapa je dobila puteljak sa brojem staze. Sam dvosed je ostao ma mapi ... Kada će ga ukloniti ...
    Na novoj mapi nema ni onih proširenja Krčmara i novog kraja staze ka Dubokoj 1.

  5. #25
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da, da, lepo je što su na novoj mapi obeležili i sve "ski rute" (romboidi). Ski rute se po definiciji ne "tabaju" / zasnežavaju ali je teren sređen, ograđen ako je negde litica itd..
    (sada vidim da oni to nazivaju "ski put")

  6. #26
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Ako su stvarno pokrili sistemom za veštačko osnežavanje sve što je naznačeno na mapi svaka im čast!

    Šteta što ne pokriju i Gobelje. Prošle godine su mi baš te Gobelje spasile dva dana skijanja. Kada je na ostalom delu skijališta bila magla kao testo, na Gobeljama je bilo kao u raju. Staze lepo sređene, nema gužve, sunce, ljudi se izležavaju kao gušteri. Da se čovek zapita da li je na istoj planini! Ali Gobelje prve i popuste, ipak su dosta niže.

    A šteta i za tu Belu reku 2. Retko ko tu skija, malo dalje je a i nema dodatnih sadržaja uz stazu, ali je po meni uz Krčmar, Duboku, Gvozdac i Gobelje to odlična staza. Jedino što se onaj deo koji je kao niz nos brzo zguli pa izlete zemlja i kamenje.

  7. #27
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Izgleda da im je za ovu godinu dosta. Gobelje su malo dalje i za taj region najverovatnije ide novo jerzero. Najvrovatnije za Gobelju ide scenario zasnezavanja sa sredjivanjm puta i ostalih staza i zica po master planu.
    Koliko mi se cini za ovaj deo oko krcmara koristi se jezero ispod kraja krcmara. Pojavilo se na ovogodisnjoj mapi!
    Ja jedva cekam ono prosirenj oko Gvozdac i Ledenice. Prosle godine, kada je na Gobelji ojuzilo i kada sam se jedva izvukao, na Gvozdcu sam se odvalio od skijanja, kao da nismo u istoj drzavi.

  8. #28
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @akole
    Upravo to, sada postoji velika šansa da ako je na jednom delu katastrofa na drugom bude barem ok ako ne i odlično za skijanje. Valjda će i taj prelazak puta Karaman-Jaram da reše u dogledno vreme, ono je kriminal.

    Samo da nastave svake godine da vuku ovako malo ozbiljnije poteze i biće odlično.

  9. #29
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    @chaghaboo
    Naravno to ce biti prava odlika ski centra. Samo to sa gvodac stazom nije bas imalo mnogo veze sa SS nego sa polozajem te staze. Ako je produze po master planu i proseku sve one staze okolo bice to lep deo skijalista uz nove zice i vestak.
    Prosle sezone je sa tadasnjom pokrivenoscu vestakom bilo sasvim solidno skijanje a sada su to samo prosirili.
    Da se vratimo na krcmar.
    Onaj ski-put ka Krcmaru ako je propisno prosiren i ako je poravnan deo kod sumice ge su bili krateri uz vestak ce biti dovoljan da stvarno ne treba onaj spori dvosed.

  10. #30
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    A kako se planira ta veza duboka 1 krcmar? Hoce da useku/naspu neki komad staze, ili opet ovako na divlje, preko treewells i sl.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •