Strana 5 od 46 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 456

Tema: Besna Kobila Vranje?

  1. #41
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Ma niko i ne zamera, čak mislim da je taj tekst koji si ti stavila ovde stavio i admin na sajtu. Nego je wlad jednostavno prokomentarisao da je 9 meseci puno i nemoguće je da sezona traje toliko. I ja sam južnjak, i voleo bih da ta priča sa Besnom Kobilom stvarno zaživi jer potencijala svakako ima. Čak je i banja sa najtoplijom vodom u podnožju planine. Sa dobrim planom i sa dosta ulaganja tu ne bi bilo samo turizma dok traje ski sezona.
    A ovo koliko ljudi skija u VR ne bih znao, ali znam da ih u Vladičinom Hanu i Surdulici u odnosu na broj stanovnika ima stvarno dosta. Vikendom uglavnom skijamo na Vlasini, na stazi i žičari koju su sami entuzijasti napravili...
    I nadamo se da će sezone 09/10 biti skijanja i dvoseda na Besnoj Kobili.

  2. #42
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Cak i ako bude bila i jedna zica sa jednom stazom vremenom ce biti vise skijasa nego sto ih je danas, a 70-tak kilometara i nije tako daleko iz Kumanova, naravno sa odgovarajucom reklamom - moja podrska marketingu, pozitivnom

  3. #43
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Mobilna trafo stanica na Besnoj Kobili


    Završen je postupak javne nabavke za izgradnju mobilne trafo stanice za napajanje žičare i pratećih objekata na Besnoj Kobili. "Ugovor je sklopljen sa preduzećem "Jugelektro" iz Vranja, ukupne vrednosti od oko pet miliona dinara", rekli su za zvaničan sajt grada Vranja nadležni iz gradske Službe za javne nabavke. U toku je i postupak za javnu nabavku radova za izgradnju prilaznog puta do skijališta, ukupne vrednosti od oko 30 miliona dinara.


    Vranje, 28.05.2009. - Info Centar

    Izvor:
    Agencija VranjePress

  4. #44
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Besna kobila dobija turistički centar Vranje, Biznis, AVP, utorak, 28. jul 2009.


    Na Besnoj kobili kod Vranjske Banje počela je izgradnja zimsko-turističkog centra u koji će biti uloženo 120 miliona evra. - Centar bi trebalo da bude završen do kraja 2010. godine, a zaposliće 250 ljudi - rekao je direktor vranjskog JP Skijališta Besna kobila Dejan Manić.
    Skijaški centar prostiraće se na više od 150.000 hektara u opštinama Vranje, Bosilegrad i Trgovište. Na Besnoj kobili biće montirana 32 ski lifta za više od 60 staza.

    Kako je rekao Manić, privodi se kraju izrada master plana, a uskoro će biti završen i regionalni prostorni plan.

    Izgradnja tog centra počela je asfaltiranjem prilaznog puta, koji se od regionalne saobraćajnice Vranje-Bosilegrad u dužini od 1.579 metara proteže do budućeg skijališta, za šta je izdvojeno 29 miliona dinara. Ministarstvo za ekonomiju i regionalni razvoj još ranije je za izgradnju trafo stanice i prilaznog puta do skijališta uplatilo 40 miliona dinara. Trafo stanica je izgrađena i ona je koštala šest miliona dinara.

    - U okviru šestomesečnih javnih radova, za koje je obezbeđeno 11 miliona dinara, biće saniran put u dužini od četiri kilometra, renoviran i adaptiran planinarski dom sa osamdesetak kreveta i uređeni tereni za ski staze - izjavio je Manić.

    Kako je rekao, na javnim radovima angažovano je 58 radnika, koji se nalaze na spisku nezaposlenih Nacionalne službe za zapošljavanje.

    Sa skijališta na Kopaoniku krajem prošle godine na Besnu kobilu dopremljena je dvosedna žičara, kapaciteta 1.200 skijaša na sat i vredna 55,4 miliona dinara.

    Od Vranja je planina Besna kobila udaljena 40, a od Vranjske Banje 30 kilometara. Planinski vrh visok je 1.922 metra i pruža izvanredne mogućnosti za zimske sportove, jer se sneg na planini zadržava i po devet meseci godišnje.


    Izvor: http://www.vranjepres.info

  5. #45
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Lightbulb

    Imam par pitanja:

    - da li je "instalirana" žičara sa Kopa (znamo da je dopremljena), tj. da li je montirana na BK

    - nije mi jasno zašto je nabavljena mobilna trafo stanica ako se planiraju 32 žičare u budućnosti

    - odakle 120mil EUR? od potencijalnih investitora ili ??

    Ako će centar biti gotov do kraja 2010 (za 1.5 godina) onda pretpostavljam da je već obezbeđeno 120 miliona EUR..

  6. #46
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Pratim sve ovo sa BK još od kad je počelo i ništa mi još uvek nije jasno. Sad kao neke 32 žice, a mislim da ni ovu jednu sa kopa nisu namontirali. Ako na BK budu 32 žice do kraja 2010. onda ću ja da sletim na mars do kraja 2011.


    Hmmm, ipak mislim da je veća verovatnoća da ja odem na mars i kročim tamo nego da skijališta srbije na BK postave 32 žice do kraja 2010. Jedino se to može desiti ako ustupe tu planinu nekome pod koncesiju pa da se uradi nešto slično kao sa skijalištem bansko u Bugarskoj koje je dato pod koncesiju Italijansko - Francuskom konzorcijumu, mislim.

    A ovako, skijališta srbije - 32 žice - kraj 2010.... Aha, hahahahahahaha

    Ali lepo je to što je ova vest bila i u blicu danas i ne znam gde još, ali tempo kojim se do sad radilo, za 32 žice će im trebati 32x4godine po žici=128 godina...

  7. #47
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    U okviru kampanje "Srbija od srca" predstavljena je i Besna Kobila. Postoji spot iz letnjeg i zimskog perioda. U spotu iz letnjeg perioda se vidi kako su ciste padine bez kamenja i tereni fenomenalni za skijanje.


    http://www.youtube.com/watch?v=rpPpFYRm3NI

    http://www.youtube.com/watch?v=O64EEhMv75I

    http://www.youtube.com/watch?v=JK0if6rmcxU

  8. #48
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    MM je savršena za skijanje, nema kamenja, a nema ni mnogo vetra ... znam pričali su mi moji roditelji kad su oni ranije skijali tu ... mene samo interesuje kad će biti postavljena žica i kad će proraditi ?

    Da li neko ima sveže informacije?

  9. #49
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    evo najnovijih vesti sa besne kobile
    http://vranjepres.info/sh/1526/10/22769/

  10. #50
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Nazalost ove zime na besnoj kobili nece raditi dvosed ali predlazem svima koji su u mogucnosti da dodju na druzenje,skijanje i jedan nov pocetak za celu juznu Srbiju.....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •