Strana 38 od 47 PrvaPrva ... 283637383940 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 371 do 380 od 463

Tema: Ski jakne

  1. #371
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    @casper
    Nismo se još sreli (apropos znojenja - kako ovo pogrešno zvuči &#128514

    Imam HH jaknu od pre par godina. 20k/20k je specifikacija. E pa oprana je u mašini po uputstvu sa etikete i sad ta vodonepropusnost je na nivou običnog parčeta neke krpe. (karikiram) Uglavnom, prošle godine je jednom prilikom padao neki vlazan sneg (bilo 0-1 stepen, padale one ogromne pahulje) i jakna mi se na pojedinim delovima ponašala kao obična koja upija vodu. Ranije su kao kiše ili vlaga ili pahulje mogle da se bukvalno očiste sa jakne (prosto odlete kao voda sa šoferšajbne). Sad se na pojedinim delovima rastvore na tkanini. Video sam par nekih sredstava koja se koriste u mašini pri pranju ali mi se tako ne stavlja jakna ponovo u "perilicu"... Mozda kad bih našao neki magični sprej pa samo poprskas i sve je ponovo lepo (i kuće su od čokolade, prozori od marmelade...).

  2. #372
    Member
    Datum registracije
    28.01.2016
    Godina
    53
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Da smo se sreli, ja bih ti rekao da ne bacaš pare na te krpe

  3. #373
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Sad jednostavno lazes da bi se izvukao!
    Mislim da bi administrator trebao da reaguje na ovo jer tako kaze pravilo broj 4 u pravilniku foruma:
    4. zabranjeno je vređanje članova na bilo kakvoj osnovi (verskoj, nacionalnoj, rasnoj, političkoj...) bilo na javnom forumu ili putem privatnih poruka. Uopšte, zabranjeno je širenje mržnje, netrpeljivosti i diskriminacije. U ovakvim slučajevima član se opominje samo jedanput, a ako opomena ne urodi plodom, sledi isključenje sa sajta, bez mogućnosti povratka. Dakle, ne započinjite svađu, niti učestvujte u njoj. Ukoliko se ne slažete sa tuđim mišljenjem, nemate pravo da tu osobu vređate. Diskusiju vodite argumentovano i civilizovano. Poštujte tuđe mišljenje onoliko koliko želite da ostali članovi poštuju vaše.

    http://www.skijanje.rs/forum/misc.php?do=showrules

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Ali zato daje uvid otkud tvoja nesposobnost da shvatis da su danasnja tekstilna industrija i odrzavanje tkanina malcice drugaciji od onih od pre 30 godina.
    Ovo je drugi put u istom postu. Jos jednom apelujem na administratora da sankcionise clana @snowglisser.
    Tu sam hteo da ti objasnim kako se radilo nekad i sad i kako postoje vise vrsta materijala. Nije samo gore-tex. Osim toga vecina skijasa u Srbiji nema jakne od gore-tex-a nego od drugih materijala. Zato sam i preporucio da se drze onoga sto pise na etiketi a to obicno znaci pranje na 30 stepeni i da ne koriste nikakakva hemiska sredstva. Kazem OBICNO jer nije pravilo za sve.

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    U "moje selo" (London)
    Ako je tvoja baba zivela u Londonu onda si odlicno naucio srpski a jos bolje si naucio da vredjas ljude. SVAKA CAST !!!
    Ovde opet nisi shvatio sta sam hteo da ti kazem ali je nebitno.

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Deca su takodje skijasi. Deca su clanovi porodice. Deca dolaze na ovaj forum da se informisu, ili jednostavno da citaju o temi koju vole, bas kao i mi. To ovaj forum, pored skijaskog, cini i porodicnim.
    No, vidim da ne shvatas taj koncept.
    Kakogod, ne bi trebalo da im dajemo los primer koristeci se uvredljivim recnikom.
    Ajde mi kazi statistiku koliko dece dolazi na forum da cita? Po toj logici ovo je i auto-moto forum i turisticki i o ishrani i vezbanju.....posto smo ovde pricali i o savrsenom autu za skijasa i o zimskim gumama i pripremi skijasa i ishrani a po najvise o ski centrima i putovanjima. Tacnije o skijanju i sve oko skijanja. Pa i o tome kada staviti decu na skije, bebe na planini.....
    A o tome ko daje los primer i kako si pogazio sam sebe pise iznad gore gde kazes da lazem, da sam nesposoban....BRAVO ZA PRIMER !!! Ne moram ja da te demantujem kad ti demantujes samog sebe.

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Za sve postoji prvi put. Mozda su ostali clanovi samo dosta tolerantniji od mene kada se njihovi dobronamerni (i tacni) saveti nazivaju glupostima.
    Sa drugim clanovima foruma imam razmenu misljena i diskusiju a ne prepucavanje. Ni u jednom postu nisam rekao da su tvoji saveti glupost. To sam ti vec objasnio. To sto si ti povezao koja sredstva si preporucio i tvoj savet je jer ti mislis da si u pravu cak i kada nisi. To nije prvi put jer sam primetio i na drugim temama. Imate na svakoj temi i u sve se razumes. Bila je skoro diskusija u temi ugao ostrenja. Napali ste Stekana kako nije u pravu, kako ne zna.... Covek pokusava da vam objasni a jedan od vas kaze da nema osnovno znanje iz statike!!! Hteo sam da se ukljucim u diskusiju da pitam: sta ste zanimanju/profesiji pa mozete da dajete takva misljenja i da ulazite uoste u raspravu sa covekom koji je dipl. masinski inzenjer i koji ima X godine iskustva u proizvodnji i u industiji. Ja sam takodje dipl. masinski inzenjer ali nemam radnog iskustva u tome za sta sam se skolovao nego sam otisao u drugu bransu i nisam kompetentan da ulazim u takvu diskusiju. Stekan je pametan i iskusan covek, video sam kim ima posla pa po principu pametniji popusta promenio temu.
    Sve u svemu mogao bi da povedes malo racuna o tome sta pises i da ne vredjas i ne omalovazavas druge jer nije ovo mesto za to.

  4. #374
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    @casper
    Nismo se još sreli (apropos znojenja - kako ovo pogrešno zvuči &#128514

    Imam HH jaknu od pre par godina. 20k/20k je specifikacija. E pa oprana je u mašini po uputstvu sa etikete i sad ta vodonepropusnost je na nivou običnog parčeta neke krpe. (karikiram) Uglavnom, prošle godine je jednom prilikom padao neki vlazan sneg (bilo 0-1 stepen, padale one ogromne pahulje) i jakna mi se na pojedinim delovima ponašala kao obična koja upija vodu. Ranije su kao kiše ili vlaga ili pahulje mogle da se bukvalno očiste sa jakne (prosto odlete kao voda sa šoferšajbne). Sad se na pojedinim delovima rastvore na tkanini. Video sam par nekih sredstava koja se koriste u mašini pri pranju ali mi se tako ne stavlja jakna ponovo u "perilicu"... Mozda kad bih našao neki magični sprej pa samo poprskas i sve je ponovo lepo (i kuće su od čokolade, prozori od marmelade...).
    Ja imam godinama voelk pantalone 20k/20k i prao sam ih dosta puta i nisu mrdnule. I dalje kapljice vode, pahuljice...samo skliznu sa istih.

  5. #375
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Ako nekome treba recept kako da uništi rukavice, mogu i to 😠
    I ja mogu da dam recept kako da unisti jaknu......u ves masini.

  6. #376
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    1. Treba da naucis sta je vredjanje
    2. Postoji pravilo i za spamovanje, a ti si ga upravo prekrsio. Treba li da trazimo da te izbace?
    3. U skoroj diskusiji o uglu u koju sam i ja bio ukljucen, vidim da me pominjes indirektno za statiku: to nije bilo upuceno stekanu niti smo se tamo pregonili i napadali medjusobno (kao sto ti sad radis), vec smo civilizovano razmenjivali misljenja dok nije imalo nista vise da se kaze na datu temu. Dakle, nemoj pisati o necemu u sta nisi upucen i iznositi ovde neistine.
    4. Trebalo bi da se ponasas u skladu sa svojim godinama, a ne da podgrevas raspravu i netrpeljivost samo zbog toga sto neko ima drugacije misljenje od tebe.
    Pozdrav i izvinjavam se za kompletan off.

  7. #377
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Vidim da u Parndorfu u Becu ima snizenja na zimske stvari Salomon, Arc'terix,The North Face,Mammut. Pa me interesuje vredi li tamo otici i kupovati jakne? Posto je to outlet pitanje je jedino da li ima svih modela i brojeva. I da li je neko na ovaj nacin kupovao zimsku opremu ako ne racunam skijaske centre.

  8. #378
    Member
    Datum registracije
    28.01.2016
    Godina
    53
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Da se zaputiš iz BG u Beč samo zbog kupovine jakne, teško da može biti isplativo.

  9. #379
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Pa ne bih samo jaknu kupovao naslo bi se jos nesto. Cena puta je 30 evra. Mada cisto sumnjam da ima mesta jer je 17 i 18 februar u pitanju. Inace se godinama kanim da odem u neki soping "napolju" pa rekoh mozda ovo nije losa ideja.

  10. #380
    Member
    Datum registracije
    28.01.2016
    Godina
    53
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Ok, to baš i nije neki strašan trošak. Čak i da bude samo da ti "du*e vidi puta".
    A što se tiče ski jakne to može da ti se desi, jer zimske rasprodaje su verovanto pri kraju.
    Doduše, moram priznati da o tom Pandorfu i uopšte o Autriji ne mogu ništa reći, pa možda i grešim.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •