Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Ski pass - parking varijanta, da ili ne?

Hibridni pregled

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Uz software za prepoznavanje lica koji je sve moćniji, operater koji bi pratio slike sa "rampe" nije potreban. Još kad je neko u opremi tipa kaciga+naočare, postoji mnogo manje karakteristika lica za praćenje i prepoznavanje pa je tim lakše. Problem je što ako naiđe neko kao ja kome se vidi samo nos (fantomka+naočare+kaciga), teško bi oni mogli dokazati da sam jednog dana ja prošao sa tim skipasom a sutradan neko drugi (mogao sam promeniti opremu na glavi iz bilo kog razloga) - sem ako se njemu vidi lice u kom slučaju je lako - u bazi postoji moja slika sa blagajne.

    Inače, i skijališta Srbije imaju sistem slikanja za ski pasove sa trajanjem dužim od valjda 4 dana i na svakom check point-u ima kamera koja je uperena u lice onog koji prolazi. Takođe im može izaći slika na monitoru za svakog ko je prošao ali kod nas mislim da nisu toliko rigorozni. Kontrolišu najviše muljanje sa dečijim skipasovima (da li odrasla osoba koristi dečji - zbog cene). Kod naših postoji i taj sistem sa tajmingom tj u nekom kraćem intervalu sistem ne dozvoljava da se ista karta provuče na ulazu dva puta (iskače neka greška "double usage").

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Problem je što ako naiđe neko kao ja kome se vidi samo nos (fantomka+naočare+kaciga), teško bi oni mogli dokazati da sam jednog dana ja prošao sa tim skipasom a sutradan neko drugi (mogao sam promeniti opremu na glavi iz bilo kog razloga) - sem ako se njemu vidi lice u kom slučaju je lako - u bazi postoji moja slika sa blagajne.
    Apsolutno se slažem sa tobom, teško je to dokazati, uzmeš drugu jaknu i kacigu i šta ti mogu? Ja sam, međutim, zaključio da mi je pametnije da se povučem jer sam, gledajući njihova pravila, muljao.
    Činjenica je da slikaju svaki prolaz kroz kapiju, činjenica je da su nam poništili karte nakon 5,5 sati skijanja a istu smo kupili na parkingu. Kako sistem tačno radi, čovjek ili mašina i kako su nas provalili mogu samo da nagađam.
    Najpametnije je pitati na blagajni da li može da se koristi ski pass koji je neko drugi već koristio ali nekako slutim kakav bi bio ogovor.

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Svako skijalište ima politiku prodaje ski passova, kada kupite ski pass vi prihvatate istu. A svako skijalište (barem gde sam ja išao) između ostalog ima politiku da ski pass nije prenosiv. Jedan od razloga je "statistika" cena ski passova se projektuje po nekom proseku korišćenja infrastrukture, zato deca i senijori imaju popuste, zato što u proseku manje koriste žice/staze.
    Ako vi skijate pre podne i date drugoj osobi da skija popodne vi menjate statistiku, daleko više će taj dnevni ski pass da koristi infrastukturu. Zato i postoje poludnevni ski passovi koji su skuplji od pola cene.

    Dolomitit SuperSki ima na primer ski pass koji jeste transferabilan između "bračnih drugova" taj ski pass je skuplji od običnog, a napravili su ga iz razloga da često otac i majka ne mogu da skijaju u isto vreme zato što jedno od njih čuva dete, i da ne bi kupovali dva ski passa napravili su kompromisno rešenje da postoji takav prenosivi ski pass ali je naravno skuplji upravo zbog "statistike".

    Jedan primer za Nassfeld, svaki prolaz kroz kapiju se "slika" i on može biti veoma koristan. Osoba je na skijanju izgubila ski pass, otišla na kasu da kupi jednu vožnju da se "izvuče" kući, kada je kasirka upitala zašto mu treba ski pass na kraju dana on je objasnio da ga je izgubio. Naravno nije imao račun, niti broj ski passa ali ga je ona upitala kojom se poslednjom žicom vozio, pregledala slike / fotke i utvrdila broj ski passa, poništila je original a njemu izdala novi, a naplatila samo karticu...

    Što se tiče prepoznavanja da li je ista osoba, ne mora da se radi skroz automatski, i ne verujem da komplikuju sa prepoznavanjem lica preko maski , dovoljno je da sistem automatski prepoznaje visinu skijaša (što je jednostavno) i da operaterima izbacuje "sumnjive" slučajeve a da oni onda samo "klikću" i poništavaju kada je skroz očigledno. Džaba vam druge jakne i kacige ako je građa osobe potpuno drugačija, da ne pominjem pol . Što se tiče toga da više osoba koriste isti ski pass u toku jednog dana to može sistem automatski da prepozna po statistici, tj. da označi sumnjive operateru pa on može da proveri i fotke - ako se neko spusti 40 puta dnevno onda je sumnjiv

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •