Strana 8 od 12 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 116

Tema: Divcibare 2013

  1. #71
    Member acikus avatar
    Datum registracije
    01.01.2009
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Sto se tice skijanja za sutra na novoj stazi nema dovoljno snega , mada se ocekuju padavine u toku noci.

  2. #72
    Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Sad sam zvao, ne videh ranij post..
    Čovek mi kaže da je danas radilo i radiće i sutra. Mislim na malo stazu.. Za novu ne znam.. Takođe mi je rekao da nije u najboljem stanju, ali da može da se vozi, pa ti sad vidi...

  3. #73
    Junior Member
    Datum registracije
    07.12.2009
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    da li neko zna koliko ima dovoljno snega gore? da li ce mozda raditi staza?

  4. #74
    Junior Member
    Datum registracije
    04.12.2012
    Godina
    34
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Bio sam 16. na Divcibarima, napadalo je oko 20-25cm snega, sve je bilo prelepo, ALI, ni jedna staza nije radila!!! Na recepciji u hotelu Pepa su rekli da je mala staza u nadleznosti hotela Divcibare, a tamo su mi odgovorili da su raspustili kadar Kada sam pitao da li mogu da pricam sa vasim direktorom, mladja recepcionarka mi odgovara kroz glupi osmeh da je direktor na sastanku (u subotu u 9h, a pritom napolju mecava)! I da se ne bi bezveze iscimali iz Beograda, uzeli smo skije i sami smo se peli na malu stazu i spustali kroz dubok sneg nas 10-15ak skijasa i sami smo pravili stazu (polumucenje)...definitivno nisu hteli da ukljuce ski lift, i pored dovoljno snega...tako da sam se bas razocarao stanjem na planini...gde niko ne zeli prstom da mrdne,da zivne malo turizam...sve je iz godine u god isto,ako ne i gore (i pumpa je prestala da radi)... Al i pored toga, mi smo skijali, i uzivali u sneznom danu...definitivno je ovo prvi i zadnji put kada sam otisao na Divcibare zbog skijanja... Al rado cu se vratiti u neku setnju brojnim stazama i uzivanje u planinskom vazduhu...

  5. #75
    Junior Member
    Datum registracije
    06.01.2012
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Da li mi se cini ili su sredili prilayni put i malo ga prosirili?

  6. #76
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    U toku je i izrada projekta mini ski-lifta, odnosno pokretne trake.

    - Bilo bi dobro kada bismo mogli da do kraja godine sprovedemo javnu nabavku za mini ski-lift, a da istovremeno pronađemo i načine za osnežavanje glavne ski staze na Divčibarama. Trenutno je u izradi i plan detaljne regulacije Divčibara, koji je osnov svega - kaže direktor gradske Direkcije za izgradnju Dragan Jeremić.
    - Postoji dosta dobrih predloga, ali je finansiranje iz našeg budžeta teško. Adrese za traženje novca su Ministarstvo finansija i Ministarstvo građevine.

    http://www.skijanje.rs/vesti/divciba...mni-para-nema/

  7. #77
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    U toku je i izrada projekta mini ski-lifta, odnosno pokretne trake.

    - Bilo bi dobro kada bismo mogli da do kraja godine sprovedemo javnu nabavku za mini ski-lift, a da istovremeno pronađemo i načine za osnežavanje glavne ski staze na Divčibarama. Trenutno je u izradi i plan detaljne regulacije Divčibara, koji je osnov svega - kaže direktor gradske Direkcije za izgradnju Dragan Jeremić.
    - Postoji dosta dobrih predloga, ali je finansiranje iz našeg budžeta teško. Adrese za traženje novca su Ministarstvo finansija i Ministarstvo građevine.

    http://www.skijanje.rs/vesti/divciba...mni-para-nema/
    Znash kad ne mogu ni da citam clanak...
    jedna stvar oni manje vise nemaju pojma u kom smeru ce ici. price o vestackom snegu su super ali su veoma daleko. Do pre godinu dana hteli su josh staza a nema snega ni infrastrukture za postojece.
    U vazduhu su neki projekti ali oni su manje vishe orijentisani za nordijsko skijanje. Ako dodje do razvoja toga za 5-10 godina mozda se omoguci vestacki sneg na velikoj stazi a do tada odavde odakle ja gledam, mrka kapa...
    Moj predlog je edukacija dece od 4-10, 11, 12 godina, da se podeli staza na dva dela doda zica tipa trake i eto polako i topova...lokacija Maljena odlicna za Beograd i Novi Sad...za decu raj...
    Trenutno kako sve funkcionise ne lichi ni na sta. Primarna stvar je ratrak i edukacija sredjivanja staza(sa normalmim bi produzili sezonu sigurno za minimum mesec dana) ovako kad padne metar snega to propadne za 2 dana. Meni ne smeta jer uzivam ta dva dana ali realno to ne vodi nigde..

  8. #78
    Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Svaka čast za ljude iz Nove Varoši, oni će ove godine verovatno imati veštačko osneživanje.. Ja zaista ne verujem da je Nova Varoš finansijski jači grad o Valjeva, ali oni su nekako uspeli, a kod nas, ko zna kad i dal će biti... To samo govori o tome koliko smo mi nesposobni...

  9. #79
    Member
    Datum registracije
    11.11.2005
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    jel zna neko ima li snega gore?

  10. #80
    Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Snega kao snega ima, ali ako pitaš za staze, to nemam pojma...
    Stara staza je sada u privatnom vlasništvu grupe građana (zakupljena), rađen je remont, i nadamo se da će to biti bar bolje ove godine..

    Imaju facebook stranicu (nešto tipa ski staza centar divčibare) pa se nadam da će tu davati informacije kada staza radi, kada ne itd...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •