Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Lowrance Endura Out&Back

  1. #1
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano Lowrance Endura Out&Back

    danas sam totalno neocekivano naletio na pomenuti gps uredjaj za 79 dolara sto je meni
    izgledalo kao skroz pristojna cijena te sam isti uzeo bez puno razmisljanja sto bi rekli naslijepo posto se ne razumijem puno u te gps uredjaje
    moje pitanje je sljedece dali sam se zajebo jesam li dao previse itt (uredjaj je nov nije polovan)

    naime ovaj sam uredjaj uzeo za geocaching da i to oprobam
    posto sam za tu vrstu zanimacije cuo tek prije par sedmica
    glede toga se isto nista ne razumijem pa ako neko ima sta da doda
    bio bih veoma zahvalan ( na papiru zvuci interesantno i izgleda da je pravo popularnosa ove strane bare)

  2. #2
    Skier 100jan avatar
    Datum registracije
    22.02.2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Skije / Bord
    Volkl RTM 86
    Godina
    38
    Poruke
    149

    Podrazumevano

    Mon ami, pisi srpski da te ceo svet razume

  3. #3
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    danas sam totalno neocekivano naletio na pomenuti gps uredjaj za 79 dolara sto je meni
    izgledalo kao skroz pristojna cijena te sam isti uzeo bez puno razmisljanja sto bi rekli naslijepo posto se ne razumijem puno u te gps uredjaje
    moje pitanje je sljedece dali sam se zajebo jesam li dao previse itt (uredjaj je nov nije polovan)

    naime ovaj sam uredjaj uzeo za geocaching da i to oprobam
    posto sam za tu vrstu zanimacije cuo tek prije par sedmica
    glede toga se isto nista ne razumijem pa ako neko ima sta da doda
    bio bih veoma zahvalan ( na papiru zvuci interesantno i izgleda da je pravo popularnosa ove strane bare)
    Pretrzivao sam i ima oficijalna stranica tog geocachinga. Licno nista posebo interesantno. Nekad i jos uvek ima sportska disciplina 'orientacija' ali kod nje se koristi iskljucivo mapa (knizna ne ured) i busola (kompas). Ovo lici nesto kao da ne bude dosadan izlet ili vikend ili cak odmor na neku destinaciju bilo gde u svetu, pa ajde da trazimo nesto - cache i tako to.
    E da bi se naslo taj cache treba ti GPS ured, odnosno da skines koordinate od tog cache-a (sa sajta) sto si nameracio da nadzes i iste ubacis u ured i tako trazis isti.
    U opisu ovog ureda sto si ti nabavio na njihovom sajtu pise da je bas namenjen sa taj geocaching, sto znaci da si dobro ulovio i cena je pristojna.
    Ne znam dali u prodaznom pakovanju ima ugradzene mape u ured ili iste trebas simnuti i ugraditi u ured a za to mozda trebas dodatno platiti. Proveri sam. Inace za koriscenje ureda ne trebas placati nista, klasicni priemnik satelitskog signala od Globalnog Pozicionog Sistema koi cine 24 satelita oko nase planete.

    p.s. mozda sve ovo i znas ali evo da meni ne bude dosadno...

  4. #4
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    danas sam pokusao da osposobim pomenuti gps i nisam uspio defektan (ledi)
    vratio sam se nazad u prodavnicu da zamjenim uredjaj i nemaju ali kaze u njihovoj prodavnici 10milja dalje imaju jos jedan i tada sam skontao da sam ja pravo dobro prosao bice da je neko napravio gresku nemam pojma uglavnom tamo je taj isti uredjaj 179 dolara na rasprodaji ali ovdje vazi pravilo taknuto maknuto zamijenili su bez pogovora sada sam se malo poigrao sa ovim i radi radi radi uradio sam software update ko bombona....



    sto se orijentacionog trcanja tice moj prijatelj u njemackoj sa bavio istom disciplinom cak je isao na kakva internacionalna takmicenja cini mi se u finsku i swe... no to nije tema danasnje emisije
    ovo sa geocaching mi izgleda kao dobra zabava za cijelu familiju pogotovo ko ima djecu (naravno marketiski trik u jednoj mjeri da se prodaju gps uredjaji) ali kad naletih na ovakvu ponudu rado cu nasjesti na isti
    ima veliki broj sakrivenih zajebancija tako da covjek moze da ubije vrijeme i izadje u prirodu pod nekim izgovorom bilo kako bilo sad kad sam se naoruzo ratovat mi je nema druge

  5. #5
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    mozda glupa ideja ali zasto se ovdje nebi napravio neki geocaching subforum gdje bi se ostavljale koordinate vezane za taj prostor balkana sto bi zivnulo forum van ski sezone
    ovo je samo malo za razmisljanje
    da ovo postane malo vise mjesto za sve outdoor (sto bi reko rus svabo i ceh) aktivnosti

  6. #6
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Češća kombinacija Rus, Švabo i Amerikanac .
    I obično ih "pobijedi" neko sa ovih prostora .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •