Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Metron 9

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    19.05.2009
    Poruke
    22

    Podrazumevano Metron 9

    Potrebno mi je misljenje iskusnijih.Kupio bih nove skije Atomic metron9,god.proizvodnje 2006, sa vezovima 4tix 310,koji na srednjem izdignutom delu ima oznaku 4 demo.Interesuje me kvalitet ovog veza,i sta mu znaci ta oznaka 4 demo?Cena skija sa vezovima je oko 24000din,da li je ovo dobra cena?Inace,visok sam 183cm,i tezak 88kg,i spadam u grupu naprednih rekreativaca,uglavnomvozeci na uredjenim stazama.Interesuju me jos i pancerice Dalbello axion 7,iskustvo onih koji ih imaju?

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Oznaka "demo" na bilo kakvoj ski opremi označava namjenu za rentiranje. Ako su skije korištene (iako bih po cijeni pretpostavio da su u pitanju nove), činjenica da je na njima rental vez govori da su u ovih nekoliko sezona vjerovatno "ispustile dušu" u nekom imperijalističkom rentalu, tj. izgubile svoje karakteristike, pa makar spolja ne izgledale istrošene.
    O vezovima radije ne bih. Ni o Race vezovima nemam neko posebno mišljenje (nije da su loši, ali su drugi bolji), a o igračkama zvanim 4-tix pogotovo.
    Skije su OK za prosječnog rekreativca, mada se bojim da su za tvojih 88kg možda premekane. Ako su korištene, zaobiđi ih (ne samo zbog cijene).

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    19.05.2009
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    Stekane,skije su nove i nekoriscene,a koliko sam video i vezovi su novi i nekorisceni.Inace,skije su iz radnje,ciji je vlasnik moj prijatelj,i dobio bih po nabavnoj ceni.

  4. #4
    Sale
    Datum registracije
    03.03.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    metron 9
    Godina
    53
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Prošle godine krajem marta kupio sam na Kopaoniku zelene Metron 9 za nešto ispod 22.000 din. Vozio sam ih ta 2 dana na Kopu, pa onda u Tignesu i Val d'isere-u za 1. Maj 7 dana, i ove godine krajem Marta 7 dana u Chamonix-u. Posle ovih 15-tak dana na snegu sa ovim skijama, znači na strmijim terenima, dugačkim stazama, po suvom (glečeri) i mokrom snegu, mogu da ti kažem moja iskustva. Inače visok sam 181, težak 77, napredni rekreativac, sa povremenim izletima off piste.
    Skija traži strmiji teren, malo agresivniju vožnju, veći nagib tela prema podlozi i u takvim uslovima te savršeno sluša. Kada posle nekog vremena stekneš osećaj za skiju (4-5 dana), vožnja se pretvara u pravo uživanje sa mnogo manje umaranja nego što si navikao. Vrlo lepo se ponaša i u dubokom snegu, ali tu pripazi na dužinu skija (ne uzimaj prekratke). Meni bolja skija stvarno ne treba. Iako si teži 10-tak kg mislim da bi ti ova skija odgovarala.

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    19.05.2009
    Poruke
    22

    Podrazumevano Metron 9

    Skije su dugacke 171cm.Posto su na njima rental vezovi 4tix 310 (4 demo oznaka na sredini veza),a novi su i nekorisceni,najvise me interesuje jel necu pogresiti ako kupim ove skije sa ovim rental vezovima po vec recenoj ceni?Znam da su ovo dobre daske,ali vezovi...?

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Izvini Suba, ne vidjeh odmah da si u prvom postu napisao da su skije nove.

    Znam da tražiš mišljenje za vezove, ali ću biti bezobrazan pa pisati o skijama. Imaj u vidu da su u Metron seriji postojala 4 modela jača od devetke: 10, 11, B5 i EX, što je dokaz da i nisu namijenjene višoj klasi skijaša. Cijena je OK, iako nije nešto specijalno niska.

    Za iste (ili manje) pare se mogu naći mnogo bolje daske i mnogo bolji vezovi. Evo jedan primjer čisto ilustracije radi: http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=2082. Nebitno je što sam ih ja prodavao.

    Naravno, nekima je bitan dizajn, nekima marka (a obično zanemare ono bitnije: model), a nekima ponašanje skije na snijegu. Obično je teško dobiti sve to u jednom paru skija.
    Izmenio/la stekan; 21.05.2009 u 18:23.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    07.02.2009
    Lokacija
    Leskovac/Novi Sad
    Skije / Bord
    Elan Flow 8.1
    Godina
    39
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Dalbello Axion 7 sumnjive cipele...kupio sam ih februara,udobne,taman kako treba tvrde,ali izgleda da je plastika na peti na koju pada zadnji deo veza meka...imam temu na forumu o tome...izgleda da je u cipeli problem,jer jos jedan momak ima slican problem sa Reflex 7icom(to je skoro identican model,samo od pretprosle sezone).

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    19.05.2009
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    Posto su vezovi rental,a novi su i nekorisceni,kontam da su izdrzljivi,jer su predvidjeni za veliki broj koriscenja.Stekane,jesam li u pravu?Codemaster,ti si napisao u tvom postu,da je izgleda problem kod tvojih pancerica Dalbello Axion 7,mekan deo na peti,ali si u svojoj temi rekao da je to zbog ostrog zadnjeg dela veza.Sta je ustvari,mekan zadnji deo cipele ili ostar zadnji deo veza?Inace,imam malo izdignut rist,da li bi mi ove pance odgovarale?Zahvaljujem se Stekanu,Salu i Codemasteru na njihovim dosadasnjim odgovorima!

  9. #9
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Rental vezovi imaju dvije osnovne razlike u odnosu na obične vezove:
    veći raspon podešavanja prema dužini đona pancerice i veća težina (zbog mehanizma za spomenuto podešavanje).

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    07.02.2009
    Lokacija
    Leskovac/Novi Sad
    Skije / Bord
    Elan Flow 8.1
    Godina
    39
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Sto se tice stopala, sirina cipele je 103mm, iliti medium wide sto bi rekla Nordica.
    Ako ti je stopalo usko,ili uze,nije za tebe,ali moras probati.
    Ja sam probao i probao,i,kada sam naisao na ove,obuo jednu i odmah osetio da je to to. I onda provedes malo vremena,i to bi bilo to.
    Sto se tice mog problema,pa,zakljucio sam da je cizma problem,jer sam video ostecenja i na Reflexu 7 a skije vozi covek Fisher fuse maru amc 73 wtf.
    PB je ok...ali predstavnik Elana u Srbiji,kome sam se obratio,je,neprikladno je reci kakav...no,to je moja tema,tamo cu opisati ishod...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •