Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Skije za losa kolena - preporuka?

Tematski pogled

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2005
    Lokacija
    Ruma
    Godina
    47
    Poruke
    29

    Podrazumevano Skije za losa kolena - preporuka?

    Pozdrav svima,

    Do pre 10-ak godina sam povremeno isao na skijanje i koristio (tada odlicne) Atomic SX10 skije. U medjuvremenu se svasta izdesavalo - deca, operacija kolena, godine, itd, i sada sam ponovo resio sa pokusam da skijam (deca vec skijaju 2 sezone). Skijao sam u nekoj iznajmljenoj opremi, na plavim stazama sa decom i na moje iznenadjenje nisam imao nekih problema sa kolenom (ali dobro, i trudio sam se da ga ne forsiram previse), sto mi daje nadu da mozda mogu ponovo da se vratim skijanju, barem u nekoj penzionerskoj varijanti.

    Pitanje je sledece - SX10 je odlicna skija koja pruza izvanrednu stabilnost i upravljivost pri velikim brzinama, ali zahteva odlicnu spremnost, snagu i izdrzljivost. Zbog pomenutih problema sa kolenom (operisana je hrskavica, i kada ga ne opterecujem ne boli me, ali zato posle nekih nezgodnih polozaja ili duzeg cucanja, klecenja i sl pocinje prilicno nezgodno da boli) ne smem ni da pomislim da stanem na SX10 pa me zanima da li postoji skija / vez/ dodatak / nacin podesavanja, bilo sta sto bi maksimalno smanjilo opterecenje (i udare na koleno) prilikom skijanja?

    EDIT: Da li je za kolena veci stres karving skijanje ili 'old school' sa prebacivanjem tezine u krivini? U principu mogu da se sluzim i jednim i drugim, pa bi bilo bolje znati unapred nego otkriti u praksi

    P.S. Ako nekom u punoj snazi treba skija za jurcanje, SX10 je vrlo malo vozena (2-3 sezone), a steta je da stoji pa se mozemo dogovoriti

    Pozdrav
    Izmenio/la vladaepro; 20.02.2017 u 11:18.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •