Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: Alternative Italiji, Francuskoj, Austriji

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    01.03.2019
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Tvoje pitanje je poprilicno zbunjujuce. Trazis alternativu zemljama u kojima se ide na skijanje ali onda pitas za skijalista u tim zemljama? Predpostavljam da je tvoje pitanje bilo usmjereno ka alternativi od poznatih skijalista u navedenim zemljama i sta se moze preporuciti.
    Da ne idemo u sirinu, puno je receno. Alternativa ne postoji, barem ne u formi kako je upitom napisano. Bansko je uvjek opcija ako se smatra da je to blizu i ako zadovoljava kriterijume grupe. "Alternativa" je da gledas Italiju ili Austriju i trazis manja skijalista ili manje poznata skijalista u pogranicnim regijama, toga ima na pretek. O odlicnim skijalistima u pogranicnim regijama AT i IT mozemo do sutra pricati. I mi ih jos uvjek otkrivamo. Uvjek mozes u SLO pa Krvavec ili Kranjska Gora. Odete na Kranjsku Goru, smjestaj u Podkoren pa skijate Kranjsku Goru, i Tarvisio u IT i Gerlitzen u AT. Nassfeld u AT je top. 3 Zinnen u IT je top. Kronplatz je opcija. Mozemo ovako do sutra
    Da bi ti neko ovde dao informacije, detaljnije, trebas i ti biti detaljniji u svom upitu. Koliko vas ide, kako idete, kakvi ste skijasi, ima li djece itd
    Onda nijesi dobro procitao pitanje
    Trazim alternativu It, Au i Fr, ali da se ne ide u te zemlje jer je predaleko i poskupo, pa sam pitao ima li neki interesantan ski centar sa recimo 50-100km staza u Sloveniji, Slovackoj (koje su blize od Francuske), ili nesto klase Bansko ili Kopaonik, koji imaju ~70km staza, koji su u u slicnom cjenovnom rangu ili eventualno jeftinije.
    Za Bansko znam, bio sam vec 10-11 puta, idem i ove godine u januaru, ali ovo sto mi treba mi treba za februar. Ide veca grupa, ima ih od pilica do penzionera.

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Vidim da je Pojana Brašov u Rumuniji u mrtvom uglu. Tamo sam bio pradavno, pre 35 godina i po mapi bih rekao da se nije mnogo promenilo što bi značilo da je skijalište u, recimo, kategoriji Bjelašnice ili Vogela. Takođe se apsolutno usuđujem da preporučim Kolašin koji, kad je skijanje u pitanju, za Kopaonikom zaostaje po broju žičara, ali već sada ni po čemu drugom.
    U Kolasinu skijam jedno 30 god , i on ostaje za vikend varijante.
    Zaostaje Kolasin za Kopaonikom jos po brojnim stavkama, ne samo po broju sicara. Nikad mjesta u trenutnim ugostiteljskim objektima, manjak parkinga, cijena ski pass-a ne "prati" broj tj ukupnu duzinu staza, nema nocnog skijanja, nema vjestackog osnjezavanja, sadrzaj u gradu, ne znam ima li u gradu i na skijalistima ski servisa uopste, stanje opreme koja se rentira (i u gradu i na ski centrima), kvalitet/cijena smjestaja, hrane itd, mogao bih do sjutra uporedjivati.

    Jos se Kolasin ne moze uporedjivati sa Kopaonikom...

  2. #12
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Djuzla Pogledati poruku
    Onda nijesi dobro procitao pitanje
    Trazim alternativu It, Au i Fr, ali da se ne ide u te zemlje jer je predaleko i poskupo, pa sam pitao ima li neki interesantan ski centar sa recimo 50-100km staza u Sloveniji, Slovackoj (koje su blize od Francuske), ili nesto klase Bansko ili Kopaonik, koji imaju ~70km staza, koji su u u slicnom cjenovnom rangu ili eventualno jeftinije.
    Za Bansko znam, bio sam vec 10-11 puta, idem i ove godine u januaru, ali ovo sto mi treba mi treba za februar. Ide veca grupa, ima ih od pilica do penzionera.



    U Kolasinu skijam jedno 30 god , i on ostaje za vikend varijante.
    Zaostaje Kolasin za Kopaonikom jos po brojnim stavkama, ne samo po broju sicara. Nikad mjesta u trenutnim ugostiteljskim objektima, manjak parkinga, cijena ski pass-a ne "prati" broj tj ukupnu duzinu staza, nema nocnog skijanja, nema vjestackog osnjezavanja, sadrzaj u gradu, ne znam ima li u gradu i na skijalistima ski servisa uopste, stanje opreme koja se rentira (i u gradu i na ski centrima), kvalitet/cijena smjestaja, hrane itd, mogao bih do sjutra uporedjivati.

    Jos se Kolasin ne moze uporedjivati sa Kopaonikom...
    Ако si pažljivo pročitao, video si da sam napisao "KAD JE SKIJANJE U PITANJU". Dakle, ne poredim ugostiteljske ni druge turističke sadržaje niti kakav je parking, rental i drugi servisi. Što se dužine staza tiče, to bi bilo interesantno ako bi se objektivno uporedilo, ne mislim da Kolašin dramatično zaostaje. Ima manje staza od Koaponika, ali su duže.

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    01.03.2019
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ако si pažljivo pročitao, video si da sam napisao "KAD JE SKIJANJE U PITANJU". Dakle, ne poredim ugostiteljske ni druge turističke sadržaje niti kakav je parking, rental i drugi servisi. Što se dužine staza tiče, to bi bilo interesantno ako bi se objektivno uporedilo, ne mislim da Kolašin dramatično zaostaje. Ima manje staza od Koaponika, ali su duže.
    E oprosti onda, nemoj sto zamjeriti

    Shvatam sto si htio da kazes, mislio si na samu sustinu, ali meni je skijanje, naravno staze, ali isto tako i da u neko vrijeme mogu da napravim pauzu, nadjem mjesto u kaficu/restoranu/kafani, gdje mogu da odmorim i popijem caj/doruckujem, a ne da ispred restorana (ukupno 2) dezuram u guzvi hoce li se neko ustati i osloboditi sto. Ovo nije mali nedostatak.
    Isto tako, ako ne stignes na parking do 8h, u velikoj si nevolji, nemas gdje da se parkiras i prosto ne znas sto ces i gdje ces sa vozilom.

  4. #14
    Junior Member joza_gulikoza avatar
    Datum registracije
    29.07.2015
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900, Elan MBX Comprex
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Djuzla Pogledati poruku
    ... pa sam pitao ima li neki interesantan ski centar sa recimo 50-100km staza u Sloveniji
    100km ?? U Sloveniji ?? Hahaha. Nema toga. Sva skijališta su "malecna" (koliko je meni poznato, Kop je največe skijalište na prostorima exYU) i na njima su u pravilu velike gužve (pogotovo u vreme škol. raspusta). Eto, ove godine konačno nešto više investicija pa če mahom večina skijališta ima neku prinovu (nove sedežnice!! konačno!! ), ali sa druge strane npr. ... Kanin je prso.

    Kao što su več drugi napisali ... na skijanje se ide (ne bez razloga) u AUT, ITA i FRA! Sve ostalo su loše alternative.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •