Sjajno!

Hvala vam svima na doprinosu da skapiram kako radi!
Nisam očekivao da vas ovoliko mnogo ima iskustva sa ovim malim tomos liftom tj. Vlečnicom.

Sidrenje mi je sada jasnije. Imao sam dilemu jer sam video slike gde ceo lift visi usidren samo o automatski gas i jedno uže,
a video sam slike i gde je vezan sa nekoliko konopaca zakačenih za cevasti okvir+autmatski gas, npr:
https://www.skijanje.rs/assets/ski-c...ikfeb20154.jpg

Uže, nisam stigao da rešim, pogledaću prodavce u bgd u petak.
Original uže je trostruko upredeno koje se relativno lako nastavlja, da bi se dobio neophodni kontinuitet. Video sam uputstva online nije teško.

Nažalost danas je većina užadi drugog tipa, imaju pletenu srž, spolja košuljicu, a takva užad se koliko sam video jako teško nastavljalju tj. "splajsuju". Proces splajsovanja takvih užadi, a da bude čvrsta veza, izgleda komplikovanije nego operacija na mozgu

Tu je i tema koji materijal užeta, poliester ili najlon ili polipropilen ili ko zna. Cene su dosta šarene od 6 000 do preko 20 000 din na kolut od 100m.

Osvetljenje staze preko lifta, genijalno , nisam imao pojma da ima i tu funkcionalnost, 6V 17W, samo da vidim gde je izvor, kapira, na kućištu prekidača rada motora.

Da li neko slučajno zna, da li se može obrnuti smer kretanja užeta kroz lift?