Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Rezultati 41 do 44 od 44

Tema: Pomoć oko freeride skije

  1. #41
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ripstik dobar i tezak i ima ono amphibio
    Nordica free jos bolja i jos teza, ima dupli roker, bez free laksa, najnovija jos laksa, unlimited najlaksa
    To 90/10 ili 80/20 ko je merio, koje su parametri merenja, na sta se zasniva, ma to nista ne znaci
    Imas noge da to vuku uzbordo ili nemes, tezina i samo tezina je glavni faktor za nagore,
    doduse i za nadole ali obratno proporcijalno, tako da taj odnos moras sam odrediti,
    Licno ja ne bi nista iznad 1,8kg za "eksperimentalno", za nadole sasvim korektno za skiju 185cm.
    Tezina skije zavisi i od duzine (vise materijala)

  2. #42
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Hvala Trendo. Amphibio ne vidim kao neki problem. 90/10 tj 80/20 sam onako upotrebio da ilustrujem da mi je turno ovde sporedno, i da ovo nije turno setup. Odatle i ovde post a ne u turno threadu. A zbog toga sam i uzeo Look sa Castom jer sam hteo vez koji je provereno dobar za ozbiljno skijanje nizbrdo. I cipelu sam birao po tom kriterijumu (tecnica cochise 130).

    Verujem da je Enforcer 106 free dosta stabilniji na stazi od Ripsticka ali mi je dilema koliko je Enforecer skija za offpiste a koliko all-mountain. Deluje da je Ripstick bolji izbor za ono sta ja hocu.

    Za duzinu se dvoumim izmedju 180 ili 188 (verovatno bih isao sa 188). Tezak sam izmedju 75-80kg, visok 178, na stazi skijam dosta jako, da ne kazem agresivno, a za offpiste mi je ovo prva dedicated skija pa cemo videti

  3. #43
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Jesi li razmatrao Head Kore? Lagana tvrda daska, dosta ozbiljnija od ripstika. Ja sam je uzeo sa slicnom zamisli kao i ti, 80/20. S tim sto se ja ne bih vodio 'americkim' razmisljanjem oko duzine skija jer mi nemamo ni priblizno padavina kao tamo pa da treba juriti sto duzu i siru skiju zbog plovnosti. Meni na 186/93 Kore 105 od 189 cm u potpunosti odgovara, tako da mislim da bi tebi nesto oko 180 bilo odlicno sa bilo kojom skijom uzimajuci u obzir i to da hoces i uzbrdo nekad sa njima

  4. #44
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Ovaj Kore mi je nekako prosao ispod radara - iscitacu malo o njemu. Izgooglah na brzinu i ne vidim ima da se kupi kod nas a fokusirao sam se na ovih par skija sto se mogu naci ovde.

    A za ovo "Americko" razmisljanje oko skija se potpuno slazem. Najveci broj kvalitetnih sajtova, tekstova i foruma o skijanju prenose iskustva skijasa iz US-a , a njihovi uslovi za skijanje i skijaske navike su mnogo drugaciji od Evropskih pa to i te kako treba imati na umu kada se citaju tekstovi i recenzije.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •