Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Dupla ski torba za kompletan prtljag

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    31.03.2015
    Poruke
    11

    Question Dupla ski torba za kompletan prtljag

    Pozdrav svim forumašima borderima i skijašima!

    Pre par godina videh negde da lik pakuje kompletan prtljag za skijanje u duplu torbu za skije: jedan par skija, štapove, pancerice, kaciga, rukavice, odeću, pribor i ostalo. S obzirom da na Alpe putujem autobusom i uvek nosim barem tri-četiri torbe (single ski, pancerice, kofer + ranac), pomislio sam da je možda moguće zameniti sve to jednom ogromnom torbom u koju bi stalo sve, ili barem većina stvari kako ne bih morao vugliti gomilu torbi.

    Da li je iko pokušao da pakuje sve u duplu torbu za skije i kakva su vaša iskustva? Koliko stvari može stati, i da li na kraju torba uopšte može izdržati toliko tereta?

    Cenim da je nešto ovakvo dosta prostrano i maltene neuništivo
    https://www.evo.com/outlet/ski-bags/...rse-double-bag

  2. #2
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Voelkl
    All in One

    Plus torba sa tockicima od cc. 40-70 lit.
    Tesko sve krpice da stanu u ski torbu.
    Mada sam ja resio to sa vecim koferom na tockicima i samo skije u torbi na ramenu.
    Izmenio/la Ivan Bgd; 12.12.2017 u 22:20.

  3. #3
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano


    Imao sam neku Blizzard za dva para skija ali nikada nisam uspevao da ubacim nista vise od jednog para skija sa stapovima, ski pantalona i charapa. Platno je bilo tanko nije bila nalozena i veoma lako se cepala. Busem kad se putuje veoma je nezgodno jer deshavalo se da se u dodatnu prikolicu stavljaju skije iz dva busa i ono kad vidim onoliko skija natrpano jedne na druge zeludac mi se okrene...imao sam srece da su mi skije uglavnom na vrhu gomile stajale.
    Ovo sam video pre pola godine i veoma je zanimljivo ali opet i cena je jaka. Veoma prakticno moze sve da stane...
    The Douchebag

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja sam preko SportConrada davno na poklon (uz skije) dobio odličnu torbu za dva para skija. “Zidovi” su baš debeli (sa ispunom od tankog sundjera) i u njih može svašta da stane. Ja sam u tu torbu pakovao po 3-4 para skija (može da stane 2 para za stazu + 1 par freeride skija, a pakovao sma i dva para za odrasle i dva para za decu [za stazu] sa sve štapovima). Ima kajševe da se sve to stegne... Računam da bi u takav tip torbe moglo da stane skoro sve za jednu osobu - ali nisam pokušavao da u nju uguram cipele.

  5. #5
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Ja kupio ovo:

    https://www.evo.com/ski-bags/dakine-...ine-double-bag

    Ova 190cm verzija. Upravo spakovao dva para skija (182cm i 165cm), pancerice, ABS ranac i opremu (sa sve kozama) i komplet ski odjecu plus jos odjece ali bez kacige i na debelo guranje. Sa samo jednim parom, ili sa skidanjem vezova, i bez ABS-a mislim da bi moglo sve da stane sto mi treba komotno. Eventualno jos manji ranac na ledja.

  6. #6
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    To je super.
    Gde si pazario, koliko ojra i ima li jos?
    Pozz

  7. #7
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    120 evra platio, ima jos, ali moras do Ciriha Ne znam koliko dodje da narucujes sa neta.

    Jedini sam problem sad skontao, treba imati snage za snijeti ovo cudo niz stepenice

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Ову Декатлонову торбу у Енглеској сви изузетно високо цене (ја немам лично искуство):

    https://www.decathlon.co.uk/travel-7...d_8398284.html

    Било је раније речи да у Мађарској има Декатлон (Сегедин?) па би можда реална опција била некоме да је купи кад крене на скијање. Уз повраћај ПДВ, изашла би веома повољно!

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    31.03.2015
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Hvala svima na odgvorima

    Gledaću da u skorije vreme kupim sebi neku ovavku torbu. Izgleda da se otprilike sve može zgurati zajedno sa opremom, barem u ove veće. A čak i da ne uspe sve da stane, i da višak prtljaga ode u dodatnu torbu ili kofer, to je opet ok. Biće dve umesto tri ili četiri torbe za nošenje. Plus što je oprema upakovana na jednom mestu i ne mora se sakupljati iz kojekakvih pregrada i kesa iz nekoliko torbi.

    E sad, šta uzeti?

    U Srbiji jelte baš i nema nekog izbora. Ono što sam video to je Head-ovu dupla torba sa točkićima, i cena je ok, ali materijal mi ovako na prvi pogled ne deluje preterano izdržljivo. Ima i Thule double ski roller za 20-21.000rsd s tim što ga nisam lično overio mada verujem da je kvalitet dobar.

    Ovaj Dakine Fall Line je brutalan i mislim da sam baš njega video pretprošle sezone u nekom ski shopu preko, ali cenim da bi ukupna cena sa porudžbinom u Srbiju izašla 150-200€ (sa sport-conrada).
    Wedze stvarno deluje dosta komotno, plus cena je super, tako da bih podneo i malo lošiji kvalitet. Sudeći po sajtu https://www.decathlon.hu/travel-700-...d_8398284.html deluje da nema primerka u Segedinu, tako da će možda pasti jedan izlet do Pešte

  10. #10
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Ja sam uživo video ovu torbu u petak u Bukureštu.

    Ovaj čvrsti deo je kratak za skije preko 140-150cm, pa taj "višak" ide u produžetak koji nije čvrst pa nisam siguran koliko je otporan.

    Fizički bi moglo da stane dosta, ali nema pregrada koje bi "držale" stvari na mestu. Na kraju bi bila samo velika gomila stvari na dnu torbe.




Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •