Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 25 od 25

Tema: Pancerice hladne noge

  1. #21
    Junior Member
    Datum registracije
    02.10.2017
    Lokacija
    Zenica
    Skije / Bord
    Volkl RTM 84
    Godina
    44
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanja1105 Pogledati poruku
    Da ne otvaram novu temu u vezi pancerica pa cu ovde da postavim pitanje
    Kupio sam skoro svoje prve pancerice( Nordica Speedmachine 100) medjutim imam problem, na prvom spustu dok ne zagrejem uzasno me bole tabani. Ps. Inace imam ravne tabane
    Da li ulozak problem u pancerici ili nesto drugo?
    Ne znam koliko dugo skijas ali ova stvar je cesta kod skijasa koji skijaju svoje prve sezone.
    Prva dva tri spusta se odvezu najcesce u grcu i zbog grcenja nogu, stiskanja i grcenja prstiju dolazi do ovih bolova.
    Nakon tog se skijas pocne udobnije osjecati jer je opusteniji.

  2. #22
    Member Nemanja1105 avatar
    Datum registracije
    15.08.2017
    Lokacija
    Vranje
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC UVO 2016
    Godina
    24
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Warashii Pogledati poruku
    Ne znam koliko dugo skijas ali ova stvar je cesta kod skijasa koji skijaju svoje prve sezone.
    Prva dva tri spusta se odvezu najcesce u grcu i zbog grcenja nogu, stiskanja i grcenja prstiju dolazi do ovih bolova.
    Nakon tog se skijas pocne udobnije osjecati jer je opusteniji.
    Nije do toga, skijam vec 8 godina, verovatno je bilo da zatezanja pancerice



  3. #23
    Junior Member
    Datum registracije
    02.10.2017
    Lokacija
    Zenica
    Skije / Bord
    Volkl RTM 84
    Godina
    44
    Poruke
    3

    Podrazumevano


    Išao sam na ovo iz razloga što poslije prestaje a kad pancerice dotegnes jedino što pomaže je da ih popustis jer postaje samo gore. Al eto sto ljudi 200 nogu

  4. #24
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Bezbi ja cu samo ukratko. Ko sto ti mnogi rekose imas kombinaciju uloska, carapi i skoljke. Slozio bih se sa Stekanom od WC ne ocekuj previse. Iskusio je Lange koji i ja iskljucivo koristim gde je fit uglavnom tesan. Ulozak je tanji ocigledno postoji razlog. Gore je neko pomenuo da proba sa debljom carapom - samo ce se pogorsati situacija. Idi na opciju tanke carape, merino wool jesu skuplje ne znam cenu dole oko mozda 30eu ali se isplati. Prsti napred ce ti jos uvek biti hladnjikavi ali ne ocekuj da ce biti topli. Koncepcija WC boots je da ima jako tesan fit radi preciznosti i odziva i ne ocekuj komfort ili rekreativnu cipelu, ponekada bas zbog toga ne moras imati vidljiv otok da bi primetio da ti je cirkulacija otezana, ali recimo malo da noga trne i ima pritisak od kopci to je dovoljno.
    Imas i varijantu grejaca koji se ugradjuju oni idu ispod prednjih prstiju. Nekome pomognu, nekome ne opet zavisi i od atmosferskih prilika i ko sta voli.

  5. #25
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Pa Langova i Rossinjolova cipela jeste ista pancerica. Meni nije legla iako je jos uvek nosim, nova je pa mi zao da je prodajem jer ne mogu da uzmem neke pare a sa druge strane ne bi znao ni sta da kupim. I da definitivno je to, prvo sto mi je cirkulacija inace losa i u patikama. Drugo pancerica je prehladna i tu nema spora. Trece fit mi je i verovatno mi steze kompletnu nogu, iako me ne bole noga. Sa debelom carapom je jos gore iako sam nasao bas dobru vunenu, u njima mi cak mi i trne noge pomalo- znaci da mi previse steze celu nogu. Nosim tanku pamucnu, nisam jos uzeo vunenu, i ubacio sam grejace, sa njima je situacija znatno bolja al samo kada je lepo vreme. Ovih dana mi ni oni nisu pomogli. Al je toliko precizna i tako dobro drzi nogu da nemam reci..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •