@stekan jesam na “power” strani, ali godine stizu, i treba prelaziti u “finesse” tabor. Taj Rossi mi deluje kao odlican alat za tako nesto i trenutno je na vrhu liste skija o kojima razmisljam


@bezbi slazem se da je probanje zakon, ali testova ima vrlo retko a rentanje zahteva odredjeno cimanje. Moguce da gresim, ali na Kopu sam na svega par mesta video ozbiljnije skija za rentu. Dodatno npr na Kopu jedan rental/ radnja sa opremom gde sam hteo da izrentam Nordicu radi od 9 ujutro sa cim bih izgubio jedno bar pola sata najlepseg skijanja - moram da priznam da ih nisam pitao da skiju uzmem dan ranije.
Na skijanju u Alpima provedem nekih 7-10 dana, i za to vreme se intezivno skija i koristi maximum, smestaj cesto nije pored rentala i radnji. Vec 2 godina odlazem kupovinu sa idejom da probam sto vise skija i kupim ono sto mi se svidi, ali sezona se nekako zavrsi a ja nista ne uradim :(


@niipheus na par mesta sam naleteo na tvrdnje da je 86-a tvrdja od 84. Npr ovde: http://www.skiessentials.com/Chairli...UVO-Ski-Review
“The 86 is certainly a stiffer ski that really works best for aggressive advanced and expert skiers. Those who aren’t driving as powerful turns will likely prefer the 84 as it is noticeably softer flexing, although still performs very well"


@snowglisser ovaj Atomic vantage deluje zanimljvo, mada mi se cini da je ipak malo vise za neki off-piste. objasnio sam iznad za kupovinu u Alpima. Mozda zvuci da sam lenj,ali prosto kada odem na skijanje ne ostaje mi mnogo energije za takve akcije.




Hvala svima na predlozima, ima jos koja nedelja do Expa kada ce se svi prodavci pojacati sa opremom i do kada cu nadam se odluciti.

trenutno su mi na vrhu Rossi Expo 88 i Volkl RTM 86/84. Ima jos kandidata pre svega iz Nordice i Elan tabora , i ovaj predlozeni Atomic deluje skroz zanimljivo.