Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Salomon Suspect POMOC!!!

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    31.01.2017
    Godina
    24
    Poruke
    12

    Talking Salomon Suspect POMOC!!!

    Treba mi pomoc koja ce mi mnogo znaciti. Imam 3 para skija Salomon Suspect 2012 151cm 171cm i 181cm i nikako ne mogu da ih prodam da bih kupio neke druge skije. Ja imam 18 godina i visok sam 190cm ucio sam da skijam od 7 godine i sada skijam prosecno, zanima me da li bih ja mogao da vozim ove skije posto su one namenjene za freestyle i all mountain ako su skije freestyle da li se mogu i koristiti za spust obican neiskusa sam. Takodje me zanima da li bih mi trebala velicina 181cm posto sam gledao prosecne duzine skija za freestylere i one trebaju da budu duze nego obicne. Da li neko ima predlog za vezovr i da li bi pancerice sa flex 60 bile glupost za ove skije? Hvala svakom na bilo kakvoj pomoci

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pogledah na realskiers.com recenziju baš tog modela iz 2012 i ocjene su više nego OK, uz napomenu da nisu za ekstremne brzine. Širina struka je 86 mm, a radijus na dužini 181 cm je 19,7 m.

    Sve u svemu, slobodno ih možeš koristiti za "normalno" skijanje, pri čemu je važno da vezove postaviš u allmountain položaj "classic stance" (nipošto na freeride položaj "progressive stance"). Kako skija ima twintip, tj. rep koji visi u zraku, dužina od 181 cm bi bila pravi izbor. Pancerice flex-a 60 mi govore da nisi ultra brzi skijaš, tako da bi se vas troje (ti, pancerice i skije) sasvim lijepo slagali. Naravno, radijus od skoro 20 m znači da ćeš malo više skijati starom tehnikom kod kraćih zavoja, ali skijanje nije samo goli karving. Ako nisi do sada vozio skije šire od 70-tak mm, iz početka ćeš osjetiti razliku, ali vrlo brzo ćeš početi da cijeniš dodatnu širinu, posebno kad se staza pokvari.

    Vezovi? Bilo koji sa kočnicama širine 90 do 100 mm. Lično preferiram Look (Rossignol/Dynastar).

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    31.01.2017
    Godina
    24
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Stekan hvala ti puno, da li mislis da bi 181cm bio bolji izbor nego 171cm? Za pancerice sam rekao flex 60 jer nisam ni probao druge ali s obzirom i da njih trebam da kupim nove da li imate neki predlog za flex? Nije mi bas jasno sta je stara tehnika ali sam vas razumeo da nisu dobre u carvingu? Iskreni vas savet da li bi bio da napravim te salomon za sebe ili ih zamenim za neke Atomic-ove i Fischer-ove skije npr. atomic redster 165-170cm Atomic ili redster x, Fischer Progressor ili recimo SALOMON X-Kart MAX (2015. ), (cena oko 200e)
    Da li vezove da gledam za freeride ili obicne da li uopste postoji razlika u vezovima
    Izvinite zbog ovako puno pitanja ponavljam mlad sam i neiskusan
    Izmenio/la cofila; 01.02.2017 u 14:40.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    31.01.2017
    Godina
    24
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Takodje sam citao na forumu da su Salomonu ivice lose i da pucaju a da se povrsinski sloj boje guli cim se jednom sudare skija od skiju koliko je to istina? Izvinite zbog novog posta nisam mogao da editujem stari

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Po redu:
    - zbog podignutog je repa skija realno kraća bar za 10 cm, tako da ovih 181 cm tretiraj kao običnu skiju od oko 170 cm. Kažeš da si visok 190 cm, ali sa 18 godina si možda vrlo lagan, pa u tom slučaju možeš razmišlati i o dužini 171 cm (kao 160 cm obične skije), ali opet više naginjem ka 181.
    - veći problem od flex 60 može biti činjenica da su početničke pancerice obično previše uspravne. Ako u pancericama možeš uspravno stajati, odmah ih mijenjaj. Pogledaj: http://www.skijanje.rs/ski-oprema/op...cih-pancerica/
    - stara tehnika je način skijanja kad u zavoju repovi skija otklizuju u stranu. Gornja od dvije slike sa tragovima u snijegu ovdje: http://www.skijanje.rs/ski-oprema/op...carving-skije/
    - ove skije se voze u karvingu bez problema u širim zavojima. Postoji i šansa da pod pojmom karving ne mislimo na istu stvar. Nemali broj skijaša misli da je bilo koji zavoj karving skijama istovremeno i karving zavoj.
    - Atomic i Salomon modeli skija koje si spomenuo su sušta suprotnost ovom Suspect-u. Naveo si modele za sitno vijuganje po uređenoj stazi za koje trebaju jake noge i odlična tehnika skijanja. Za opušteno uživanje u svim uslovima na snijegu bih radije odabrao Suspect. Fischer Progressor bez brojčane oznake ništa ne znači, jer je raspon Progressor modela takav da tu ima i početničkih modela za Hervis i InterSport, a i skija za vrhunske rekreativce.
    - Osnovna i jedina bitna razlika između običnih i freeride vezova je u širini kočnica.
    - Po pitanju kvalitete Salomon rubnika i gornje plohe, nemam takvu informaciju. Par godina sam imao Salomon Gun koji je skoro identična skija Suspect-u (širina struka 90 mm, radijus 21 m) i bio sam prezadovoljan.

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    31.01.2017
    Godina
    24
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Znaci da sumiramo:
    Velicina: Visok sam 190cm tezak 85kg, 165cm skije mi dodju tacno do ramena, znaci da je bolje ipak 5cm vece nego manje. 181cm skije
    Vezovi:
    Bilo koji vezovi od 90 do 100mm
    Pancerice: Bitno da je noga cvrsta i da je blago savijena napred. Duzina sa carapama mi je tacno kao visina A4 papira znaci 297mm mozda 2mm manje uzeo bih broj 30 ipak!
    Skije: Deo koji najmanje razumem, ne znam koji je moj stil skijanja
    Destinacije na kojima bih skijao su Kopaonik, Austrija ili Francuska na alpima i Jahorina znaci na stazama!
    Idem na Kopaonik 18-25 februara planiram da uzmem instruktora 5 ili 6 dana koliko budem skijao po jedan cas ne da me uci kako se staje na skije nego malo da unapredim svoju tehniku!
    Kad sam procitao vise puta ovo objasnjenje (stara tehnika) shvatio sam da ja verovatno tako skijam, pri skretanjima zabacujem zadnji deo skija i oni otklizuju u stranu i tako menjam pravac kao da zelim da se zaustavim paralelno sa planinom ali skijam!
    Zeleo bih da me ove godine instruktor nauci carving (ja mislim na skijanje na ivicama skija pri skretanjima)
    Da li biste mi idalje preporucili Suspect?

  7. #7
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od cofila Pogledati poruku
    Zeleo bih da me ove godine instruktor nauci carving (ja mislim na skijanje na ivicama skija pri skretanjima)
    Da li biste mi idalje preporucili Suspect?
    Teško pitanje, s obzirom na učenje karvinga. Na skijama sa manjim radijusom bi to sigurno bilo lakše.

  8. #8
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ponesi to što imaš, a tamo iznajmi pa probaj više modela. Videćeš šta ti više odgovara.

    Za učenje karvinga bolja je skija sa manjim radijusom.

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    31.01.2017
    Godina
    24
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Ako bih uzeo skije 171cm one imaju radijus 16.7 da li bi mi bile male i sta moze biti mana toga. Da li je 16.7 radijus bolji za ucinje karvinga? Da li je 16.7 prevelik za krace zavoje?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •