Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 789
Rezultati 81 do 84 od 84

Tema: Ski naocare

  1. #81
    Member
    Datum registracije
    29.09.2015
    Godina
    36
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Ipak je bila samo zaštita koja se uklanja pre upotrebe...

  2. #82
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Vidim niko ne pominje, zasto sve naocare za skijanje/snowboard imaju onaj debeli sundjer plus onaj debeli prostor do stakla cime se vidno polje odokativno smanjuje ca 30%? Sobzirom na injury rate i broj kolizija na stazama ne vidim nijedan jedinj benefit odreci se perifernog vida na stazi �� Probao sam naocare od 30 i od 200 eur i nema nikakve razlike sto se toga tice.

  3. #83
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tdusko Pogledati poruku
    Vidim niko ne pominje, zasto sve naocare za skijanje/snowboard imaju onaj debeli sundjer plus onaj debeli prostor do stakla cime se vidno polje odokativno smanjuje ca 30%? Sobzirom na injury rate i broj kolizija na stazama ne vidim nijedan jedinj benefit odreci se perifernog vida na stazi �� Probao sam naocare od 30 i od 200 eur i nema nikakve razlike sto se toga tice.
    Ako misliš na razmak od lica do stakla, mislim da je cilj da se staklo ne grije isijavanjem toplote lica, a kroz sunđer prolazi vazduh koji hladi staklo sa unutrašnje strane. Iz istog razloga su stakla dupla, tj. sa vazduhom (izolator) između. A sve to zajedno samo sa jednim ciljem: da se spriječi zamagljivanje tj. kondenzacija.

  4. #84
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Kapiram, vise sam mislio u smislu kako je to uradjeno toliko na ustrb vidnog polja. Ne deluje kao kompromis koji bi skijas prirodno voleo da pravi na stazi.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •