Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Elan skije (poćetnik, 188cm, 120kg...)

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    30.10.2016
    Poruke
    1

    Question Elan skije (poćetnik, 188cm, 120kg...)

    • Poćetnik
    • Ukupno 13 dana na skije prošle godine, zadnih par dana sam izašao iz pluga. Desni zaokret mi je lakši nego levi.
    • Techno Pro XR100, 170cm iz 2009 godine.
    • 187 cm, 120kg


    Ove godine hoću da kupim nove "modernije" skije. Zbog dostupnost u Skoplju izbor je između Elan Explore 8 i Elan Explore 6 iz 2016.

    Na sajtu Elan, za Explore 6(*) kaže da je za intermediate (nema beginner na skali), a za Explore 8(*) kaže da je za Advanced.

    Imam dve pitanja:
    - Dali da uzmem 176cm Explore 6 ili 168cm Explore 8 koi je za advanced pa su valjda tvrdiji?
    - Jedina razlika koju vidim izmegju skije od 2016 i 2017-te je u vizuelni dizajn Elan sajtu. Dali je to normalno da se menja samo vizuelni dizajn a da su iste skije?

    Hvala na bilo koi input.

    (*) https://www.elanskis.com/en/cat/ski-...-green-133313/
    (**) https://www.elanskis.com/en/cat/ski-...lore-8-133312/

    p.s Srpski mi nije maternji jezik. Izvinjavam se.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Moj prijedlog je Explore 8 u dužini 176 cm. S obzirom na tvoju težinu možeš razmišljati i o Explore 10 Ti u istoj dužini. Siguran sam da ti to ne bi bila "prejaka" skija. Proizvođači uvijek prikazuju da su modeli namijenjeni nešto višem nivou skijaša nego što su to u stvarnosti (treba opravdati cijenu).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •