Strana 2 od 16 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 151

Tema: Pomoc pri izboru skija

  1. #11
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Snowglisser, Hvala puno !!!
    Izmenio/la FreeRider; 28.10.2016 u 17:42. Razlog: Nema razloga

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    16.02.2015
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Zdravo ja sam skroz neiskusan u skijanju prosle sezone sam koristio progressor 800 i jedino sto mi je zasmetalo da ponekad puno zavibrira prednji kraj. Da li to znaci da treba tvdja. Mada cu ovu sezonu ostati na istoj bojim se da nesto ne pokvarim jer kad vibrira mogu da usporim a ako bude pretvrda to je to nema pomoci.

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od markoko Pogledati poruku
    Zdravo ja sam skroz neiskusan u skijanju prosle sezone sam koristio progressor 800 i jedino sto mi je zasmetalo da ponekad puno zavibrira prednji kraj. Da li to znaci da treba tvdja. Mada cu ovu sezonu ostati na istoj bojim se da nesto ne pokvarim jer kad vibrira mogu da usporim a ako bude pretvrda to je to nema pomoci.
    To je ozbiljna rekreativna skija. Vozio sam Progressor 700 (koji je naravno mekši) i pri većim brzinama bez problema. Da li ti pancerice imaju dovoljan nagib naprijed? Ako su uspravne, tada ne možeš zauzeti ispravan skijaški položaj već "sjediš", težište je na repovima, a prednji kraj skija klepeće bez obzira kakve skije voziš.

  4. #14
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od AT8500 Pogledati poruku
    Pisali smo u isto vrijeme pa nisam vidio i tvoj odgovor.
    Vidim da si poprilicno iskusan, pa ako te ne mrzi imas li neki konkretan prijedlog "on-piste" skije. Ja imam par ideja ali mi je jako tesko to posloziti u glavi.
    Pa bi mi dobro doslo kad bi mogao dati par modela za skijasa u kategoriji advance - expert (skijam od 4. godine zivota znaci nekih 26-27godina sam vec na skijama) pa da i njih jos malo pogledam i razmotrim.... Jer ipak sam cijeli zivot skijao upravo na takvim skijama te bi all mountain prvi puta sada probao ako se odlucim za ove Salomonke.

    Inace 2 para skija mi nisu bas realna....
    Moguće je da će tebi odgovarati all-mountain skija, ne znam, svi volimo nešto drugo

    Ja sam za pistu probao dosta skija, i sve vrhunske su prilično slične, više zavisi koji tip skijanja voliš. Dosta dugo sam skijao na "GS" skijama (Fischer RC4 WorldCup RC) i mislio sam da su bolje od slalomskih skija za jurcanje ali opet kada sam probao SL skije (različite) video sam da sve to ide super ali da su možda SL skije malo zabavnije (pogotovo kada skijaš sa članovima porodice, pa ne možeš da ideš*pun gas, a onda sa SL možeš i sporije da ideš karving dok sa GS teško).

    Dakle, za stazu je meni sada super neki vrhunski SL model, ne mora da bude baš pretvrd, znači bilo koji proizvođač. Ja sam sada recimo na Head World Cup Rebels i.SLX kupljene u Austriji pre dve godine za 400EUR na akciji - oslabljen i.SL model za trgovačke lance - i sa njima sam prezadovoljan.

    Vrlo verovatno da ćeš najbolji odgovor dobiti ako budeš rentirao par modela, znači neki SL, GS, all-mountain i vidiš šta ti trenutno najviše odgovara.

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @ Freerider

    Nema na cemu drugar Pozdrav!

  6. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    01.02.2016
    Godina
    36
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od AT8500 Pogledati poruku
    Hvala svima na odgovorima puno ste mi pomogli a i ohrabrili da nastavim sa kupovinom.

    Po ovoj tabeli iz stekanovog posta moja dimenzija bi bila izmedju 176 - 178 taki da cu ici zasigurno na 175cm...
    Bas me je mala tezina skija i brinula ali ako veca duzina skija igra ulogu u stabilnosti, onda super

    Ako imate jos kakvih savjeta samo pucajte


    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Ja sam prosle godine bio u slicnoj situaciji kao ti (ceo zivot na skijama a nikad nisam pratio trendove sto se tice opreme) i kupio sam i duze i sire skije posle dosta guglanja i nijednog trenutka nisam zazalio. Mislim da se sigurno neces pokajati ako uzmes 175 .

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Stekane jel stariji model 88ice u pitanju? Koliko mi se cini, ovaj novi sa honeycomb vrhom nema u toj duzini.

  8. #18
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku
    Stekane jel stariji model 88ice u pitanju? Koliko mi se cini, ovaj novi sa honeycomb vrhom nema u toj duzini.
    Jakako. Model je 2013/14. Nove tj. nekorištene. Vjera mi ne dozvoljava da uzimam najnovije modele. Ta vjera se sastoji u vjerovanju da sa par sezona starim (i nekorištenim) modelom dobijam 95% kvaliteta najnovijeg modela, a po mnooogo povoljnijoj cijeni. Izuzetak sam napravio sa Soul 7 prije nekoliko sezona i na njima imam honeycomb ako kad poželim gledati svjetlo kroz skiju.

  9. #19
    Junior Member
    Datum registracije
    26.10.2016
    Godina
    38
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    U konkurenciju sam ubacio sada i Rossignol Experience 88 (vs. Salomon x-drive 8.0 FS). Po vasem misljenju kome bi trebalo dati prednost? Znam da je to dosta individualno ali eto opet mozda ima ko kakav dodatni savjet....

  10. #20
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    +1 za 2 para skija.
    kao sto Wlad rece neki SL za stazu, a za off sacekaj kad budes u mogucnosti ili uzmi nesto polovno/matoro za 50-tak e. ako dobro skijas, onda je po meni all mountain varijanta samo bacanje para/vremena, ne dobijas nigde a gubis i na stazi i off staze...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •