Strana 14 od 16 PrvaPrva ... 41213141516 PoslednjaPoslednja
Rezultati 131 do 140 od 151

Tema: Pomoc pri izboru skija

  1. #131
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Naravno

  2. #132
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Ma znam za sajt nego rekoh do tih skija sto si pricao


  3. #133
    Junior Member
    Datum registracije
    14.12.2008
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Koliko su para bile skije?


  4. #134
    Junior Member
    Datum registracije
    19.01.2017
    Godina
    40
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Ljudi, imam 188cm i 88kg, skijao 5-6 sezona jahorinu i kop. Crvene staze lakse skijam, dok me gvozdac, npr., ubije. Citao sam o progressoru 800, cini mi se da je ono sto bi mi odgovaralo, ako moze savet?


  5. #135
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Kad vec kupujes skiju treba izabrati tacno ono sto ti trazis od nje. Prva stvar je da li skijas samo na stazi, i u tom slucaju je najbolje da uzmes on piste skiju kao sto i jeste Progresor, zatim biras skiju i na kraju duzinu. Najbolje je sacekati u martu testove skija pa da probas, ili na kopu da probas neke iz rente. Razlog je jednostavan, ne postoje dve iste skije a obicno ti samo jedna bas lezi. Ja recimo imam Fisera sc ali mi Progresor nikako ne lezi iako je mnogi smatraju savrsenom skijom. Takodje ima vise Progresora i svi budu na testu koji pravi Gora, tako da je to definitivno najbolji nacin. Pored Progresora koji prosto vecini odgovara ili se ljudi brzo naviknu na nju, treba pogledati i Volkl SC i to zutu verziju, kojom se takodje mnogi oduseve, skija je laka i fleksibilna a nije meka, sto je najbolja kombinacija osobina, takodje je cista skija za tvrd sneg. I Rossinjol i Atomic su takodje dobre skije sa njihovim on piste modelima. Pomenuti modeli se dobro snalaze na Kopu, pogotovu prepodne, posle podne se malo losije ponasaju na razrovanom snegu, ali se zato bolje ponasaju na zaledjenim delovima staza kojih popodne na Kopu svugde ima. Posle ti dolazi duzina skije, ja imam skije od 160 i 180cm, ako bi birao jednu pogotovu za tvoju visinu to bi bilo 170-175 sa radijusom 14-15.

  6. #136
    Junior Member
    Datum registracije
    19.01.2017
    Godina
    40
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    @bezbi, hvala na odgovoru i savetu.
    zaboravih da spomenem, pošto imam vrlo usku nogu, jedina pancirica u kojoj mi noga ne šeta levo desno je Head worldcup
    pancerica.jpg
    da li je ova cipela kompatibilna sa skijama tipa progressor 800 i sličnima?

  7. #137
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Ma daa, sve to odgovara. Obicno su takmicarse pancerice uze od obicnih, pa ti zato i odgovaraju.

  8. #138
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Tek sada vidim da nisam morao otvarati novu temu, tako da moderatori mogu slobodno zatvoriti, pa ću ovdje da postavim:

    Mislim da je konačno došlo vrijeme da kupim skije, jer je svake godine lutrija kada moram da iznajmljujem(pogotovo kod nas)

    Evo čisto da kažem par stvari:

    Visok oko 183-185cm, izmedju 74-80kg. Pancerice Atomic Hawk Plus, iako ne piše mislim da je flex 110.
    Poprilično iskusan skijaš, volim nešto bržu i agresivnu vožnju.
    Bez ikakvih problema sam do sada vozio crne staze po inostranstvu(Les2Alpes, d'Huez, WilderKaiser, Garmisch-PT, Mautendorf) mada bih volio da usavršim carving tehniku.

    Uglavnom se držim uredjenih staza, mada volim i puder iako nisam probao po baš dubokom puderu.

    Gledam da je budžet negdje oko 500eur. Mada bi bilo dobro ako može i dosta jeftinije da se prodje za dobru skiju, pošto nisam upućen baš najbolje.

    Pošto ima toliko modela i varijacija, fino da me glava zaboli kada bih sam odlučivao oko kupovine, zato pomagajte!
    Bilo kakva preporuka je dobrodošla.

    edit: Čisto da dodam da za par dana idem na Jahorinu.
    Čisto sumnjam da imam vremena do tada da kupim, ali čisto ako postoji neka radnja tamo da iznajmi skije, pa ako mi se svide, da ih kupim?(Nove)
    Ili može Beograd, mada vjerujem da bih morao da ih kupim pa da probam...

  9. #139
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Samo da dodam, kada sam rekao skije mislio sam u kompletu sa vezovima do 500eur.

  10. #140
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    @whitepeaks ovdje će ti ljudi vjerovatno dati dobre savjete za izbor skija. Ono što većina ne uzima u obzir pri davanju savjeta je teren na kome ćeš skidati. Ovdje ne mislim na plava, crvena, crna..., cjelac ili zaleđena staza. Mislim na skijalište na kome ćeš skidati 90% vremena. Taj "problem" imamo mi iz mjesta koja su baš blizu nekog skijališta.

    Obzirom da si pomenuo Jahorinu preporuka ti je da nove skije ne donosiš (ove godine) na Jahorinu. Šteta je.

    Sada onaj dio o konfiguraciji skijališta pri izboru skije. Baš konkretno za Jahorinu.
    Ako skijate na ovakvom skijalištu, gdje 70% staza predstavlja "dar prirode", a samo 30% je pravih staza koje su ljudi mašinama napravili, onda znajte da nećete imati mnogo prilika za vježbanje karvin tehnike.
    Kada na sve to dodate zaista vrhunski vertikalni transport koji na stazu izbacuje ogroman broj skijaša, te ski škole i roditelje koji uče djecu od 4 godine na svakoj stazi, onda vam je jasno da je SLALOM nažalost jedina primjenljiva disciplina, pa u skladu s tim i izbor skija.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •