Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Porodično (ne) skijanje Flachau ili Haus/Schladming

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    11.10.2016
    Poruke
    6

    Podrazumevano Porodično (ne) skijanje Flachau ili Haus/Schladming

    Zdravo, značila bi mi pomoć iskusnijih!
    Prvi put bismo u Austriju, skijao bi jedan roditelj sa dvoje dece, a drugi bi provodio dan sa bebom😊. Našli smo apartmane na stazi/blizu žice u ova dva mesta, jasno mi je da je Schladming superiorniji kao ski centar, ali dilema je nekoliko: gde je jednostavnije skijanje za klince, početnike, veća šansa za prirodan sneg, lepše selo za šetnju i sl?
    Hvala!

  2. #2
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Oba ski centra su vrlo blizu, na istoj nadmorskoj visini, pa je situacija sa snegom identicna. Pretpostavljam da idete za vreme raspusta, tako da za sneg na stazama ne brinite ali u mestu obicno moze u patikama, s obzirom na malu nv. U oba mesta nemas puno toga za videti, nekoliko sportskih radnji i restorana i to je to.

    Ne bih se slozio da je Schladming superiorniji, oba ski centra imaju isto km staza ali Flachau-Wagrain-Alpendorf imaju bolju infrastrukturu, modernije liftove i bolje su povezani. Sjajan je Schladming ali po mom ukusu iako su 4 brda povezana, nekako je prerazudjeno. Reiteralm i Hochwurzen nisu idealni za pocetnike jer je vecina staza crvene konfiguracije i u senci. Plato kod Rohrmoosa, samo vrh Planaia i Haus su idealni za pocetnike pa mozda na osnovu toga i birati smestaj.

    Mozda je idealan izbor Wagrain, nalazi se samo par km od autoputa, na platou je, u sredistu regije, staze idu na obe strane i jedino kod njih vecina smestaja nudi besplatan http://www.wasserwelt.at/, sto je super za porodice sa decom, posle celog dana na snegu.

    Ako se jos niste odlucili, moja preporuka bez konkurencije za porodicno skijanje sa decom je uvek Kronplatz. Ako Vas bilo sta zanima, pitajte slobodno

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    11.10.2016
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Uh, Kronplatz, Italija. Taman kad sam malo savladala problematiku Austrije... Nismo jos odlucili, mislili smo Austrija jer je nesto kraci put.
    Generalno te niske nadmorske visine mi se ne dopadaju, jer deo ekipe koji ne skija moze da zavrsi da sedi u blatu.., Smestaj u Hausu je ski in, ali se do njega silazi niz crnu stazu, pa mi to deluje kao potencijalni problem za decu. Flachau mi nekako pitomiji, znaci i on je vise nego ok, ako izuzmemo pitanje snega. Isli bismo u januaru.
    Ako moze neka rec o prednostima Kronplatza, pa da se bacim na istrazivanje! Hvala!

  4. #4
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Da ne bude off topic, na ovoj stranici cemo o Flachau i Schladmingu a Kronplatz imas kao zasebnu temu-http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?5074-Kronplatz/page4 sa puno utisaka i saveta. Tamo mozes postaviti i pitanje pa ces sigurno dobiti odgovore na ono sto te konkretno zanima. Inace, dosta toga imas i na forumu skijanje.hr

    Mislim da si stekla pogresan utisak da je Schladming veci i zivlji od Flachaua, da je sigurniji sa snegom itd.
    Bez obzira sto je gigant u svetu profesionalnog skijanja, Schladming je isto malo mesto kao i Flachau, mozda za nijansu vece ali bez sadrzaja za neskijase, tjs samo skup hotela i apartmana. Ovde ne navijam ni za jedan ski centar vec samo mislim da je FWSt.J. nekako zgodniji za skijanje sa malom decom. Ovo govorim iz licnog iskustva jer sam sa svojim klincima bio u oba.

    Zbog blizine autoputa Villach, Salzburg, Munchen, FWSt.J spada u najposecenije i najfrekventnije ski centre u Austriji, i upravo zbog bogate klijentele iz Nemacke, ova regija ima zasigurno najmoderniji sistem zicara i vestackog osnezavanja trenutno. Bez obzira na ogroman broj ljudi, nikad nije guzva niti se ceka, upravo zbog fenomenalne infrastrukture. O snegu ne treba da razmisljas, na stazama ce ga biti gde god da odes, a ako ga nema u Flachau, u samom mestu, sigurno ga nece biti ni u Schladmingu jer su isuvise blizu i na istoj nv da bi bilo neke znacajne razlike. Jedini izuzetak je Obertauern koji ima specificnu mikroklimu i uvek ima snega.

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    11.10.2016
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Obertauern je bio prvi izbor, ali nismo našli prihvatljiv smeštaj. Po utiscima sa foruma sam stekla utisak da Flachau nekako zaostaje za Schladmingom, mada gledajući prezentaciju tog ski centra ne bi trebalo da je tolika razlika. Nadmorska visina i okruženje su nas ipak zainteresovali za Italiju! Hvala!

  6. #6
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Mozda gresim, ali cini mi se da Lakalut kada kaze da ga brinu relativno niske nadmorske visine - misli na nadm.visine na kome je smeštaj (zar ne?!) zbog neskijaskog dela ekipe.
    Ako hoces na Kronplac, onda ces verovatno biti smesten oko Brunika sto je na 850-1000 mnv, a Sladming je na 750 mnv. Manje vise isto.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  7. #7
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    slažem se da je slična nv ali Kronplatz, za razliku od gotovo svih ski centara ima ogroman plato na 2400 mnv, velicine dva fudbalska terena, sve ravno, snega kao u prici, divan pogled i panorama, brdo restorana na otvorenom i za razliku od Austrije, skoro uvek je sunce, juzni su Alpi.
    Oni koji ne skijaju, mogu gore gondolom, karta je 15€ za odrasle i isplati se jer gore ima obilje sadržaja. Mozes se juriti sa decom i uživati do mile volje, valjati se u snegu i praviti sneska sa strane u dubokom snegu a ujedno biti bliži onih koji skijanju.
    Ne skijasi i ne moraju svaki dan gore jer i kod gondole u Risconeu ima extra Apre ski restoran K1 gde je vec posle 14h ludnica na otvorenom, stotine ljudi sa decom, ziva muzika, kareoke, go-go igračice. Skijasi mogu sici na skijama ili gondolom da obave zajednicki rucak pa opet nazad do 16h 30.
    Izmenio/la jovicki; 19.10.2016 u 12:21.

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    11.10.2016
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Jeste, visina na kojoj je smestaj i sneg okolo mi jesu faktori pri izboru. Gledajuci Kronplatz, zaljubila sam se u jedan hotelcic na 1800m/nv, kod lifta Ruis/Furcia 12. Jeste divljina, ali prelepa

  9. #9
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Bilo je dosta reči o Flahauu, odlično skijalište, 500m od autoputa, infrastruktura na nivou, staze uglavnom crvene, široke. Kada se G link gondolom prebacite na Wagrain (ide na svakih 5min) , čeka vas nekoliko crnih staza i definitivno manja gužva. Još malo na zapad je Alpendorf, sličnog fazona kao Wagrain. Ima neka crna staza izmedju Wag. i Alpdorfa, nema žive duše, a uošte nije prestrma čak i za prosečnog skijaša. Za decu puno sadžaja, fun parkova, ski škola i slično. Sve u svemu, obavezno treba odskijati ovaj deo Ski Amade.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •