Strana 26 od 32 PrvaPrva ... 162425262728 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 251 do 260 od 318

Tema: Novosti sa Kopaonika

Junior Member
    Datum registracije
    04.03.2017
    Godina
    45

Podrazumevano

Trebalo bi vise cinjenica, upravu si....cinjenice koje ce nekom pomoci

Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005

Podrazumevano

Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku

Uzgred, politika povrata skipass-a koju praktikuje SS je nepotrebno restriktivna, tipično birokratska, ali je i sasvim druga priča.
    A nije druga priča, to je naša priča, da ekstremno komplikovana procedura povraćaja ski-pasa (što je proračunata politika, kako reče wlad), navodi ljudi da smatraju kako je sasvim legitimno da prave takve obmane. I, što se mene tiče, svako ko prevari SS učinio je dobro delo.

Sećam se pre svojih 10-ak godina je bio istaknut spisak situacija u kojima se može tražiti povraćaj novca za ski-pas. Žao mi je što tada nisam zapisao. Prisećam se jedne od tih situacija: u slučaju smrtnog slučaja u bliskoj porodici pod uslovom da se priloži smrtovnica i odgovarajuća potvrda da ste sa umrlom osobom doista u bliskom srodstvu.

Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi

Podrazumevano

Ja mislim da nije dobro delo, ali naravno razumem da ne mislimo svi isto, kao i da nije popularno to što mislim .

Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    38

Podrazumevano

Za dvodnevi ski pas na Kopu su nam juce trazili da svako licno dodje po ski pas jer im je potrebna slika i ime. U Tri doline je jedan od nas otisao i kupio sedmodnevni ski pas bez davanja ikakvih podataka.
    Ne znam sto je problem da jedan ski pas koristi dvoje ili vise ljudi?! Nece u isto vreme skijati pa ne vidim u cemu je razlika za skijaski centar?

Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Skije / Bord
    Rossi Experience 88, Rossi Soul 7...
    Godina
    54

Podrazumevano

Citirati Originalno postavljeno od zex Pogledati poruku
    Ne znam sto je problem da jedan ski pas koristi dvoje ili vise ljudi?! Nece u isto vreme skijati pa ne vidim u cemu je razlika za skijaski centar?
    Razlika je u ostvarenom prihodu, tj. konceptu koji su koristili pri izradi budžeta i planova: planirali su prosječno iskorištenje pass-a od 20% ili 30%, ne od 80% ili 90%. U prevodu, očekuju da se kupi veći broj pass-ova koji će se u toku dana povremeno koristiti.

Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    50

Podrazumevano

Citirati Originalno postavljeno od zex Pogledati poruku
    Za dvodnevi ski pas na Kopu su nam juce trazili da svako licno dodje po ski pas jer im je potrebna slika i ime. U Tri doline je jedan od nas otisao i kupio sedmodnevni ski pas bez davanja ikakvih podataka.
    Pa taj na Kopu"Nije prenosiv"
    Znaci da ne mozes ti da kupis za tebe i drugara i da njemu " Preneses" (odneses), nego on mora da dodje da ga nosi sam.
    A dobro percepiras da u Francuskoj mozes ti da kupis skipass za dugara i da mu odneses da on ne mora da dolazi- Ali ni on ipak nije prenosiv iako si mu ga preneo (odneo) i on nije dolazio po njega :-)
    ---S tim sto NEPRONOSIV na Kopu znaci iako skipass ne mozes vratiti skoro nikad i dobiti 100% novca, oni ti brane da ga das nekom drugom-PRENESES
    - U Francuskoj nema potrebe da dajes nikom skipass (Iako je NEPRENOSIV) jer ga mozes vrlo lako vratiti a ne bilo kome preprodavati
    Ovde se neki clanovi vrlo trude da dokazu da je skipass u Fr I i A neprenosiv, kao da su izmislili toplu vodu. NARAVNO DA JE NEPRENOSIV, niko ne spori.
    Samo sporim da u A , I ili FR bilo ko sa laptopovima stoji kao policijska racija pored validatora skipassa na ulasku na zicaru kao na Kopu sto je slucaj. Te price da vas jure po stazi i nasumice proveravaju skipass u Austriji ili Italiji dovode u zabludu, jer ja to nikada nisam video-za razliku od Kopa gde je to vrlo uocljivo-te racije na ulazu na zicu od ove godine.
    Vrlo cesto na skijanje idemo zajedno nas 6-7 porodica -pa nas bude i 30 . Devojke vrlo cesto menjaju jakne a skipassove ne premestaju iz jakni-. da nemaju sve slike u istoj garderobi. Cerka moja ne verujem da skija vise od 2 dana u istoj garderobi, . I nikad nikoga nije zaustavio nijedan operater da joj trazi kacigu od juce ili jaknu od prvog dana, a ni da pravi problem sto je danas 15cm niza nego kad je prvi dan validirala skipass...kao sto neko rece.
    Nikada nisam za 20 godina odlaska na skijanja van Srbije VIDEO da operater proverava skipass ako se rampa otvorila (deciji skipas ima drugaciji zvuk-pa je logicna provera ako neko ko nije dete ima deciji skipass). -STA ONDA ZNACI-NIJE PRENOSIV ako u PRAKSI mozes da skijas sa bilo cijim skipasom?
    Kredibiliteta radi-Ove godine sam bio na 6 skijalista u Austriji, i to sam opisao u posebnoj temi ovde. Znaci ne pricam iz ugla posmatraca iz fotelje

Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Godina
    35

Podrazumevano

Zbog ove apsurdne i verovatno protivzakonite procedure povrata novca u slučaju povrede sa kojojm sam se nažalost upoznao... prodajem moj lični 10 u sezoni, ostala 4 dana, za male pare.
    Ako nekome od ekipe sa foruma treba neka me cimne privatnom porukom.

Junior Member
    Datum registracije
    04.03.2017
    Godina
    45

Podrazumevano

Rizikujes da te napljuju puritanci, zbog prodaje skipassa-Jer "Pravila su tu da se postuju, a ne da se trazi izgovor za njihovo izbegavanje"
    Kao sto videsmo, ima nas dosta ovde koji smo osteceni time sto nismo uspeli da vratimo skipass a nismo skijali!!!
    Ja ga nisam preprodavala jer sam mislila da cu dobiti novac nazad, ali da sam znala da cu biti odbijena kada sam dosla u Beograd, sigurno bih ga prodala, ili nekom poklonila. Uprkos riziku da budem " Srbija medju sljivama"

Member velkom avatar
    Datum registracije
    21.02.2009
    Skije / Bord
    Fischer 900 Progressor, Fischer XC

Podrazumevano

Prethodna tri dana (sreda-petak) su bila izuzetno dobra za skijanje. Sve se potrefilo i sneg i temperatura i optimalan broj skijaša. Već u petak ujutru je krenula da se pravi mala gužva ali šta je tu je. Video sam i jednog kontrolora ski pasa na ulazu na Karaman. Stavili su devojku prijatne spoljašnjosti (da ne kažem ko otac Makarije) verovatno da bi se publika tolerantnije odnosila kad im se obrati. Niko mi nije ponudio nikakve povoljnije uslove pa sam uredno kupio trodnevni ski pas, za koji slikaju na licu mesta, ali sam isti kasnije vratio da ne ostanem bez depozita.

Member
    Datum registracije
    11.02.2013

Podrazumevano

Bogme, ja sam izgurao celu predhodnu nedelju na Kopu, i jedini problematican dan za skijanje je bio u subotu, kada je temperatura isla do 7 stepeni, plus je udario jak juzni vetar sa naletima od 9-10 m/s, a sunce je veci deo dana nemilosrdno przilo, pa su mnoge staze sto zbog vetra, sto zbog temperature bile neupotrebljive posle 12 h, i tako sve do negde 15 h 30 min (Krcmar su cak i zatvorili u nekom trenutku).
    jasno je da u takvim vrenemskim uslovima topovi nisu mogli da rade, ali su bar sa ratracima mogli malo da ispeglaju staze. Vec u nedelju je skijanje bilo mnogo bolje.
    Cetvrtak i petak koji su u svakom pogledu bili idealni dani za skijanje (neki gore su tvrdili da je cetvrtak mozda bio i najlepsi dan od pocetka ove sezone), gde je temperatura tokom dana jedva prelazila u plus, a nocu se sputala u minus. Moja primedba se odnosi na to sto tih dana nisu valjano peglali delove staza koje su bile prilicno razrovane (najdrasticniji primeri su bile staze na Gobelji, koje su maltene od pocetka do kraja bile razrovane, na par mesta su i progledale, kao i donji deo Gvozdca). Imam utisak, da su se nadlezni iz Skijalista Srbije ponasaju kao da je sezona vec zavrsena, ali se to naravno ne vidi kroz cenu ski-pasa.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •