Strana 569 od 692 PrvaPrva ... 69469519559567568569570571579619669 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.681 do 5.690 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5681
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sas35bgd Pogledati poruku
    Slika Dolomitiskipass- Sta znaci " Nije prenosiva", ako nije personalizovana-ne pise ime, nema slike
    Nije prenosivo znači da nije prenosivo. Prosto i jasno. Ljudi sa integritetom to razumeju, ne bave se racionalizacijom izvrdavanja pravila.

    Ja sam pomalo skijao okolo i mogu da ti kažem da još nisam naišao na prenosiv ski pass, što vidim da i drugi gore pišu. Ne znam za mesto gde je preprodaja ski pass-a legalna. To su činjenice.

    A to što vređaš kada neko iznese činjenice ("botovi SS"), ne služi ti na čast i skoro da te diskvalifikuje za ozbiljnu raspravu. Toliko.

    PS: još veći nonsens je kada te istom uvredom, posle svog vremena potrošenog da informacijama i video klipovima vratiš ponešto ovoj ski zajednici od koje si pokupio dosta informacija, časti gospođa kojoj je to prvi post na forumu (!!!), dakle baš nikada, ništa korisno za druge pre toga nije ovde napisala. Srbija među šljivama...

    Uzgred, politika povrata skipass-a koju praktikuje SS je nepotrebno restriktivna, tipično birokratska, ali je i sasvim druga priča.

  2. #5682
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zex Pogledati poruku
    Da li mozda neko isao danas ili juce putem od Brzeca do centra? Zanima me stanje na putu. Koliko vidim gore oko centra put je cist.
    Neplanirano idemo na skijanjac na dva dana ali je problem sto smo na kolima, silom prilika, morali da zamenimo zimske za letnje gume pre koji dan (pocepala se zimska guma na nasim divnim putevima ). Klasicni lanci ne mogu na tocak. Ako nam je za utehu, gume su skoro nove i imamo pogon na sva cet'r tocka
    Ja sam dosao u nedelju sa zimskim gumama. Bez dobrih zimskih guma nije se moglo voziti. Prethodnih dana je padalo i hladno je ceo dan. Jedino sto kvari je maglustina, da se izgubis na stazi. Skijanje je extra da nije toga jer nema guzve a staze su odlicne.

  3. #5683
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Mislim da je dovoljan račun, jer je na njemu serijski broj pass-a. Uslugu izdavanja novog pass-a naplate 5 do 10 €.
    Upravo tako. Dva puta do sada sam menjao skipass, usled nezgodnog pada i gubitka (Dolomiti i Nassfeld). Oba puta je bio dovoljan broj pass-a (sa polomljene kartice u prvom i sa računa u drugom slučaju), i uz doplatu od 5eur sam dobio novi. Refundacija iskorišćenog medija je normalno kasnije funkcionisala, tj. praktično sam izgubio depozit od 5eur u oba slučaja. Što i jeste logično, jer sam polomio/izgubio medij.

  4. #5684
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Politika povracaja skipasa koju praktikuje SS je jajarskog tipa,tipicno `nasa prica` i sustinski lopovluk.

  5. #5685
    Junior Member
    Datum registracije
    04.03.2017
    Godina
    51
    Poruke
    7

    Podrazumevano


    Trebalo bi vise cinjenica, upravu si....cinjenice koje ce nekom pomoci

  6. #5686
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku

    Uzgred, politika povrata skipass-a koju praktikuje SS je nepotrebno restriktivna, tipično birokratska, ali je i sasvim druga priča.
    A nije druga priča, to je naša priča, da ekstremno komplikovana procedura povraćaja ski-pasa (što je proračunata politika, kako reče wlad), navodi ljudi da smatraju kako je sasvim legitimno da prave takve obmane. I, što se mene tiče, svako ko prevari SS učinio je dobro delo.

    Sećam se pre svojih 10-ak godina je bio istaknut spisak situacija u kojima se može tražiti povraćaj novca za ski-pas. Žao mi je što tada nisam zapisao. Prisećam se jedne od tih situacija: u slučaju smrtnog slučaja u bliskoj porodici pod uslovom da se priloži smrtovnica i odgovarajuća potvrda da ste sa umrlom osobom doista u bliskom srodstvu.

  7. #5687
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ja mislim da nije dobro delo, ali naravno razumem da ne mislimo svi isto, kao i da nije popularno to što mislim .

  8. #5688
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Za dvodnevi ski pas na Kopu su nam juce trazili da svako licno dodje po ski pas jer im je potrebna slika i ime. U Tri doline je jedan od nas otisao i kupio sedmodnevni ski pas bez davanja ikakvih podataka.
    Ne znam sto je problem da jedan ski pas koristi dvoje ili vise ljudi?! Nece u isto vreme skijati pa ne vidim u cemu je razlika za skijaski centar?

  9. #5689
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zex Pogledati poruku
    Ne znam sto je problem da jedan ski pas koristi dvoje ili vise ljudi?! Nece u isto vreme skijati pa ne vidim u cemu je razlika za skijaski centar?
    Razlika je u ostvarenom prihodu, tj. konceptu koji su koristili pri izradi budžeta i planova: planirali su prosječno iskorištenje pass-a od 20% ili 30%, ne od 80% ili 90%. U prevodu, očekuju da se kupi veći broj pass-ova koji će se u toku dana povremeno koristiti.

  10. #5690
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zex Pogledati poruku
    Za dvodnevi ski pas na Kopu su nam juce trazili da svako licno dodje po ski pas jer im je potrebna slika i ime. U Tri doline je jedan od nas otisao i kupio sedmodnevni ski pas bez davanja ikakvih podataka.
    Ne znam sto je problem da jedan ski pas koristi dvoje ili vise ljudi?! Nece u isto vreme skijati pa ne vidim u cemu je razlika za skijaski centar?
    Pa taj na Kopu"Nije prenosiv"
    Znaci da ne mozes ti da kupis za tebe i drugara i da njemu " Preneses" (odneses), nego on mora da dodje da ga nosi sam.
    A dobro percepiras da u Francuskoj mozes ti da kupis skipass za dugara i da mu odneses da on ne mora da dolazi- Ali ni on ipak nije prenosiv iako si mu ga preneo (odneo) i on nije dolazio po njega :-)
    ---S tim sto NEPRONOSIV na Kopu znaci iako skipass ne mozes vratiti skoro nikad i dobiti 100% novca, oni ti brane da ga das nekom drugom-PRENESES
    - U Francuskoj nema potrebe da dajes nikom skipass (Iako je NEPRENOSIV) jer ga mozes vrlo lako vratiti a ne bilo kome preprodavati
    Ovde se neki clanovi vrlo trude da dokazu da je skipass u Fr I i A neprenosiv, kao da su izmislili toplu vodu. NARAVNO DA JE NEPRENOSIV, niko ne spori.
    Samo sporim da u A , I ili FR bilo ko sa laptopovima stoji kao policijska racija pored validatora skipassa na ulasku na zicaru kao na Kopu sto je slucaj. Te price da vas jure po stazi i nasumice proveravaju skipass u Austriji ili Italiji dovode u zabludu, jer ja to nikada nisam video-za razliku od Kopa gde je to vrlo uocljivo-te racije na ulazu na zicu od ove godine.
    Vrlo cesto na skijanje idemo zajedno nas 6-7 porodica -pa nas bude i 30 . Devojke vrlo cesto menjaju jakne a skipassove ne premestaju iz jakni-. da nemaju sve slike u istoj garderobi. Cerka moja ne verujem da skija vise od 2 dana u istoj garderobi, . I nikad nikoga nije zaustavio nijedan operater da joj trazi kacigu od juce ili jaknu od prvog dana, a ni da pravi problem sto je danas 15cm niza nego kad je prvi dan validirala skipass...kao sto neko rece.
    Nikada nisam za 20 godina odlaska na skijanja van Srbije VIDEO da operater proverava skipass ako se rampa otvorila (deciji skipas ima drugaciji zvuk-pa je logicna provera ako neko ko nije dete ima deciji skipass). -STA ONDA ZNACI-NIJE PRENOSIV ako u PRAKSI mozes da skijas sa bilo cijim skipasom?
    Kredibiliteta radi-Ove godine sam bio na 6 skijalista u Austriji, i to sam opisao u posebnoj temi ovde. Znaci ne pricam iz ugla posmatraca iz fotelje

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •