Strana 586 od 692 PrvaPrva ... 86486536576584585586587588596636686 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.851 do 5.860 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5851
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Hvala wlad rezervisao ...

  2. #5852
    Junior Member
    Datum registracije
    14.12.2008
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Nestade struja na celom KOPu, pune korpe ljudi...


  3. #5853
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skydiver Pogledati poruku
    Nestade struja na celom KOPu, pune korpe ljudi...
    Evo i zvaničnog sapoštenja SS

    ski.JPG

  4. #5854
    Junior Member
    Datum registracije
    14.12.2008
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Izgleda stigla struja, cuje se muzika sa razglasa...



  5. #5855
    Super Member
    Datum registracije
    20.10.2017
    Lokacija
    Kruševac
    Poruke
    217

    Podrazumevano

    Danas posle podne na Kopaoniku snežna mećava. Pre podne lepo za skijanje, popodne veliki sneg na stazama, teško i za iskusne skijaše.

    Po završetku rada skijališta ka Brzeću saobraćajni kolaps. Autobusi se sikrenuli na putu i preprečili saobraćaj, takodje i više vozila izletelo sa puta, puno udesa. Pa je na kraju policija zatvorila saobraćaj ka Brzeću, sve usmeravala ka Rudnici i Jošaničkoj Banji, gde je takodje bilo dosta snega na kolovozu, a saobraćajne trake uske jer je samo oko bele linije čišćen sneg.
    Ka Rudnici takodje nekoliko izletanja sa puta.
    Ka Jošaničkoj Banji izletanje sa puta pri preticanju kolone po snegu, a snega na svim pravcima oko 5-10cm utabanog ili neutabanog (Mercedes, BG tablice, umislio je da je vladar druma!!!)!

    Pamet u glavu ako krećete ka Kopaoniku, i obavezni lanci...

    Ne brže od života, ako misliš bilo gde, moraš sporije!

    Nigde ne žurim, svugde stižem...
    Smeštaj u Brzeću, kod gondole
    Korisne informacije o zimovanju u Banskom www.apartmanbansko.com
    Brzeće Apartmani www.BrzeceSmestaj.com
    Brzeće Smeštaj www.Brzece-Smestaj.com
    Vaučeri 2023. www.Vauceri.net
    Apartman Ema Brzeće, blizu gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...aonik-smestaj/
    Brzeće - Apartman Nina, kod gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...ndole-smestaj/
    Kupovina Prodaja

  6. #5856
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Večeras visina snega na Kopaoniku 94cm i dalje pada

    Kruševac put je privatna firma, dobila da čisti put do Jarma (iz pravca Brzeća). I lošije to rade, i manje rizle bacaju, pa otuda i više izletanja na tom delu, i veće gužve ove godine na tom pravcu. A ne pomaže ni to što ima dosta vozača koji u takvim uslovima "žure", misle da im nizbrdo isto 4x4 nešto pomaže

  7. #5857
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Dobro da sam skratio skijanje do 13h kako vidim i krenuo nazad u 14h preko Brzeca.
    Kolone, izletanja busa sa letnjim gumama, cukanja kola sa busom, genije sa pikapom pajero pretice kolonu i bas sebi ubrzao put do Brzeca vozac inace instruktor skijanja.
    Oko 45 min do Brzeca.

    Inace idealan dan za skijanje u nedelju.

  8. #5858
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Važno je da su stavili onu dvojicu da naplaćuju naknadu za ulazak u NP. A policija slučajno da nije pogledala neko vozilo da li ima lance ili ćelave gume.

    A do pre 5-6 godina su stajali na ulazu u NP i nisu puštali nikog ko nema lance da se uopšte popne gore (kad ima snega na kolovozu). Zato su u poslednjih par godina dozvolili da im se razne budale pentraju sa letnjim niskoprofilnim gumama. Video sam lično kad se čovek sa mečkom na usponu posle druge krivine od ulaska u nacionalni park okrenuo popreko sa pneumatikom kao za F1 i ne kapira šta nije u redu. Naišao i autobus odozgo pa odozdo, a ovaj šlajfuje i klizi popreko niz planinu.
    Pa onda automobili koji dolaze do grey hotela, na metar od staze.
    Prošle godine sam video više ludaka koji jure nizbrdo nego na ibarskoj.

    A juče na rts-u mini patrola do kopaonika. I još pitaju onog nekog na punktu KŠput-a kako su spremni. Ma sve super!


    @wlad
    Od kad je kruševac put privatna firma?

  9. #5859
    Super Member
    Datum registracije
    20.10.2017
    Lokacija
    Kruševac
    Poruke
    217

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Važno je da su stavili onu dvojicu da naplaćuju naknadu za ulazak u NP. A policija slučajno da nije pogledala neko vozilo da li ima lance ili ćelave gume.

    @wlad
    Od kad je kruševac put privatna firma?
    Dvojica koji stoje na kapiji i naplaćuju ulaznice, ustvari, ulaznice dele povremeno, a dele flajere za 150 dinara! Tek ako im se potraži priznanica daju je, iz izvinjenje, da nisu primetili da nisu dali!!! A taj novac bez izdate priznanice, naravno, "odlazi" u privatnu kasu. Barem se meni to dva puta deilo. I više neću plaćati ulazak. Neću ni stati kod kapije!

    Policija stoji u Brzeću, na raskrsnici, ali ne zahtevaju dodatnu opremu. Stao sam da pitam da li je obavezna upotreba lanaca (pošto mi tako rekoše neki koji nisu oni što nameštaju lance, već neki drugi...) a oni mi samo pokazaše na znak OBAVEZNI LANCI, ali mi ne rekoše da ih stavim. ja ih već bio montirao... Inače, 200 dinara po točku naplaćuju stavljanje lanaca, a ima ih na svakom koraku u Brzećui iznad Brzeća. Ne znam koliko prodaju njihove lance.

    KruševacPut je firma u restruktuiranju bila do skora, jer je bila raskinuta privatizacija. U zadnjih par godina sa novom vlašću, Kruševac Put je u Kruševcu dobio ogromne poslove, milionske ili možda i u milijardama dinara izraženim (ceo Kruševac su popločali, uradili nekoliko kružnih tokova u Kruševcu, puno ulica, preko 100km sigurno, asvaltirali, itd...), što je za pohvalu (nije za pohvalu što se sve radi bez tendera, po ceni koja odgovara vlasti i rukovodiocima iz vlastiu). Nedavno je nešto menjano, ali nije objavljeno da je neko kupio zvanično firmu! Ne isplati privatizovati je kada je ovako lepo, dodeljuju se poslovi bez tendera svojim prijateljima (ili možda sebi...).
    Baza Kruševac Puta u Srebrncu je sa istommehanizacijom kao i prethodnih godina, tu se ništa nije menjalo, s aistim brojem ljudi, sa istimsredstvima za održavanje puteva itd... E to nije dobro, jer su svedoci svi koji su juče bili na Kopaoniku, a vraćali se predveče, o problemu koji je nastao, i koji je dugooo trajao, do kasno u noć...
    Smeštaj u Brzeću, kod gondole
    Korisne informacije o zimovanju u Banskom www.apartmanbansko.com
    Brzeće Apartmani www.BrzeceSmestaj.com
    Brzeće Smeštaj www.Brzece-Smestaj.com
    Vaučeri 2023. www.Vauceri.net
    Apartman Ema Brzeće, blizu gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...aonik-smestaj/
    Brzeće - Apartman Nina, kod gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...ndole-smestaj/
    Kupovina Prodaja

  10. #5860
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Na Kopu vreme izmisljeno , blagi minus suncano bez oblacka, vetra, magle i slicno. Ne pamtim bolje vremenske uslove , a u najavi je i ceo vikend ovakvo vreme , tako da ko je u mogucnosti preporucio bih mu da dodje. Staze se solidno drze i nemam previse zamerki na odrzavanje od strane SS jedino je juce bio problem sa zicarom na m. karamanu , ali je reseno za neki 20-30 min nesto oko struje video sam da su cackali na stubu.

    Na stazama bude guzve na momente (Pancic, suncana dolina, m. karaman obe duboke itd) primetno dosta stranaca , ali u redovima za zicu ok nema previse padobranaca (nema decurlije) sve u svemu uzivanjac !

    Toliko od mene premoren sam a valja ustati u 7.15 za sutrasnje peglanje


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •