Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Nevica kaciga težina, iskustva

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    21.01.2016
    Poruke
    13

    Lightbulb Nevica kaciga težina, iskustva

    Ćao ljudi,

    razmišljam se da pazarim Nevica kacigu sa sportsdirect-a, jednu od ove dve:

    http://goo.gl/4RNjIW

    http://goo.gl/HkkrKd

    Video sam par ljudi da ih nose na Staroj, pa rekoh da pitam - da li neko zna koje su težine, i generalno kako su se pokazale, pošto ništa ne mogu da nađem na netu.
    ALternativa mi je ova Uvex u Planet-u:

    http://goo.gl/5cPuAX

    Pozdrav svima!

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Ćao,

    sem ako nemaš prilike da probaš nevica kacige uživo, nemoj da ih naručuješ.

    kupovina kacige ne podrazumeva samo izbor prave veličine i obima glave, već oblika kacige, a kacige su različite, ljudske glave su različite.

    dve kacige u istom obimu potpuno drzgačije da pasuju na istu glavu. što znači da može da se desi da ti i kaciga pravog obima ne pasuje na lobanju i smeta ti.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    21.01.2016
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Da da, probao sam na planini ovu sa plavim detaljima i pasuje mi fino. A kapiram da su dosta sličnog oblika ove dve.

    Samo što nigde ne mogu da nađem težinu, to mi je bitan faktor.

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Masa kacige zaista jeste bitan faktor. Prometio sam po prvi put u životu da me popodne boli vrata i shvatio da nem drugog objašnjenjana nego da je stvar u kacigi. E sad, pitanje je koliko 100-150 gr može da načini razliku, što je razlika između lagane i uobičajeno teške kacige.

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    21.01.2016
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Evo jedne kratke recenzije za slučaj da nekom zatreba.

    Dakle, uzeo sam Nevica Vail kacigu, i na njoj piše da je teška 400g +-30, što je skroz korektno.
    Zanimljiva stvar je da sam se umalo zeznuo za veličinu, kao što mi je već rečeno, ali sam posle jednog dana na snegu shvatio da je sve ok.

    Radi se o tome da je ova kaciga po merama veća od one druge Nevice koju sam probao (59 - 62 u odnosu na 58 - 61). Međutim, ona koju sam probao je bila malo komotnija, i trebala je bas da se zategne, dok kod Vail mogu da krcnem onaj tockic samo 2 - 3 puta. Obim glave mi je tačno 59 cm.
    Sa druge strane, dopada mi se što je baš kompaktna - uopšte nije glomazna. U svakom slučaju, uzeo, odneo na stazu, i posle sat vremena nisam znao da li je nosim na glavi ili ne.

    Trenutno je ona na sports direct 24 evra, a ova druga 18.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •