Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 26 od 26

Tema: ExpoZim 2015

  1. #21
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    sev, postali smo kolege po pancama .
    Bas me interesuju tvoji utisci...

    Marketingško sokoćalo nije bez smisla i na gole ruke se oseti promena fleksa u zavisnosti od pozicije prekidača.
    Mod za hodanje je verovatno glupost za poziranje.

    Moj utisak je da ni nisu ni blizu 120 ... ali da sačekam skijanje i pravu zimu pa da zaključim.

  2. #22
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ja sam u Gori probao dosta njih, ali mi je najbolje stajala Vacuum RC130 iz prosle godine (?). Uzeo bih je ali me je cena nazalost odvratila, 39900 sa popustom.
    A i Tecnica Cochise pro 130 mi je bolje stajala i bila udobnija za slicne pare, samo se mislim posto skijam 90% na uredjenim stazama (SL/GS) a ona je freeride pancerica pa da ce to mozda uticati na nesto?
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  3. #23
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Ipak ja bih rekao dve tri iz ugla kupca, a ne prodavca. Počnimo od najvećeg štanda na sajmu, BS koji zauzima cca 20% sajamskog prostora i ponude. Veći deo artikala im čine stari modeli koji nekoliko godina drže iste cene na "popustu". Nešto što je 2012. bilo prošlogodišnji model, 2015 prodaju po istoj ceni kao 2012. Pa nisu ni naši ljudi ludi. Internet kao mesto informisanja i kao prodavnica postaje sve dostupniji i sve je teže izvesti takav trik.

    Ako nešto držiš već 4 godine na stanju, onda ljudski rasprodaj, 15% na cenu od pre 4 godine neće proći. Posebno ne razumem takvu logiku kod velikih firmi jer im takva roba samo pravi minus...
    Ovome se cudim odavno kada udjem u neke prodavnice specijalizovane opreme u Srbiji. Ranije su mogli da drze visoke cene jer nije bilo interneta gde mozes da se informises o svemu i svacemu, pa su i mogli da prodaju 3 godine staru stvar po istoj ceni, ali mi nije jasno da oni u 2015oj godini pokusavaju isto da rade. Bas bih voleo da upoznam te menadzere.

    Ove godine sajam tuzan, bas zbog toga. Imalo je da se kupi opreme, ali opet su cene za neke starije modele bile da se zapitas. Stoji jedan model, jedan broj, i cena 30k za cipelu koja je na polici vec 3 godine. Tako je otprilike na svakom standu. Ili nema broj, ili nema model. Nepotpuno kako okrenes.

  4. #24
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Bio i ja na sajmu da pogledam ponudu, pre svega za klinca (ove godine menja sve od opreme ) i popričam sa ljudima koje poznajem. Kaciga u beosportu, na etiketi stoji "manufacturing year: 2011". Pa te godine sam mu kupio ovu što sad menjam. I to stoji na sajmu pored najnovijih modela. Cenu nisam ni zapamtio ali nije bila ništa povoljna za kacigu staru 4 godine!

    A to je u svakoj maloprodaji kod nas tako. Ne samo kod ski opreme. Tehnika: tehnomanija i dalje ima na lageru panasonic plazme od pre nekoliko godina.

  5. #25
    Member Burli avatar
    Datum registracije
    18.01.2012
    Lokacija
    Rogatica
    Godina
    47
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Off post, ali te Panasonic plazme od prije koju godinu su "tata" za ove novotarije od Leda, LCD-a i sl.

  6. #26
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Naravno. Imam jednu takvu ali kad sam je kupio bila je nova.

    Da na pakovanjima hrane nema rok trajanja, verovatno bi sad kupovali jaja od prošle godine i buđav lebac sa popustom o 5 dinara...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •