Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 26

Tema: Malo drugačiji pogled na izbor skija

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Grazzer, ne mogu se složiti sa ovim oko tvrdih skija velikih firmi i mekanih skija malih firmi. U Svjetskom kupu su i male firme, ali njihove skije ne voze takmičari sa vrhunskim rezultatima, jer ih male firme sebi ne mogu priuštiti. Kako malo ko gleda prenos trke nakon 30-tog takmičara, to je percepcija da malih firmi nema.

    Priča se da Blizzard i Dynastar imaju vrhunske RD skije za slalom. Mario Matt je u Sochi-u pobjedio na Blizzardu, ali niko neće reći da je to dokaz da su Blizzard skije bolje od skija velikih firmi. Za mene to jeste dokaz da nisu ni lošije. Da Blizzard ima više para od Head-a, dobar dio Head-ovih takmičara bi prešao na Blizzard. Kad bi se to i desilo, kvalitet rekreativnih skija obiju firmi bi ostao isti, ali bi percepcija širokih narodnih masa bila promijenjena i većina bi se okrenula Blizzardu. Gledajući grafikone u tekstu se vidi da trebamo očekivati za par sezona da svi pređu na Nordicu. Ja sam već prešao .

    U zadnjih 15-tak godina sam prelazio sa Elana na Atomic, pa na Fischer, Head, Salomon, Dynastar, Scott i trenutno sam na Rossignolu i Nordici. I uvijek sam gledao model, ne marku.

  2. #12
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    To je logicno da male firme ne mogu priustiti velika imena skijanja. Zato poznati skijasi voze jake brendove. Brend bira skijasa u profesionalnom sportu.

    Zar nije opste poznato da Atomic, Fischrer prave tvrde race skije. Po tome su najpoznatiji. Blizzard,Nordica oni su poznati po mekanim skijama. Ne kazem da je jedan bolji od drugoga ali za mene su Blizzard ili Nordica daleko bolji za ucenje skijanja. Za hard core skijanje, race tu mi je bolji atomic ili fischer. Za off road tu dolaze neki drugi modeli.

    Ja licno obratim paznju na proizvodjaca kada kupujem. Prevashodno karakteristike su primarne ali onda ako su prosle kriterijume bacim pogled i na ime proizvodjaca. Ako vise modela zadovoljava potrebe prije cu se odluciti za veliko ime zbog povjerenja u kvalitet izrade.
    Zeni ne bih nikada uzeo atomic ili Fischer. Mislim da je to pre jako za zensko. Ne bih isao dalje od Head-a. Male firme sve dolaze u obzir. Navodim kao primer.

    Birati skiju na osnovu cinjenice da ju vozi neko tj jest da ju je vidio u svetskom kupu je apsurd. To svaki skijas mora znati.

    Da nisi ti Stevo zbog godina odlucio da predjes na mekaniju skiju
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #13
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    To je logicno da male firme ne mogu priustiti velika imena skijanja. Zato poznati skijasi voze jake brendove. Brend bira skijasa u profesionalnom sportu.

    Zar nije opste poznato da Atomic, Fischrer prave tvrde race skije. Po tome su najpoznatiji. Blizzard,Nordica oni su poznati po mekanim skijama. Ne kazem da je jedan bolji od drugoga ali za mene su Blizzard ili Nordica daleko bolji za ucenje skijanja. Za hard core skijanje, race tu mi je bolji atomic ili fischer. Za off road tu dolaze neki drugi modeli.

    Ja licno obratim paznju na proizvodjaca kada kupujem. Prevashodno karakteristike su primarne ali onda ako su prosle kriterijume bacim pogled i na ime proizvodjaca. Ako vise modela zadovoljava potrebe prije cu se odluciti za veliko ime zbog povjerenja u kvalitet izrade.
    Zeni ne bih nikada uzeo atomic ili Fischer. Mislim da je to pre jako za zensko. Ne bih isao dalje od Head-a. Male firme sve dolaze u obzir. Navodim kao primer.

    Birati skiju na osnovu cinjenice da ju vozi neko tj jest da ju je vidio u svetskom kupu je apsurd. To svaki skijas mora znati.

    Da nisi ti Stevo zbog godina odlucio da predjes na mekaniju skiju

    Mislim da brkaš babe i žabe, "tvrde" i "meke" skije dovodiš u vezu sa veličinom proizvođača.

    Time što je Stekan rekao da je prešao na Nordicu, uopšte ne znači da je prešao na "mekaniju" (ma šta to značilo) skiju.

    Većina proizvođača i velikih i malih ima skije u rasponu od početničkih do race, nezavisno od večine proizvođača. Rasprostranjenost proizvođača u Svjetskom kupu jeste direktno u vezi sa veličinom istog i količinom novca koji ulaže u marketing, ali to svakako ne znači da je neko ko je se takmiči na Nordici ima "mekše" skije... Uzmi jednom u rentalu npr. neki Nordicin top model, provozaj se, pa ćeš vidjeti o čemu pričam.

  4. #14
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Tacno, ja sam pre par godina kada sam bio u nedoumici oko kupovine skija, iznajmio Nordica Doberman SL pro, nikad tvrdja i teza skija, sa radijusom 11 i u duzini 155, cini mi se...stvarno odlicna za videti koliko vladate tehnikom, secam se kad sam prvi put krenuo, ja krenuo desno a ona i dalje pravo...haha, dok nisam skapirao uglove...sad sam na Fischer Progressor 9+ 170cm duzina,isto zadovoljan... Tako da se slazem sa konstatacijom da svi brendovi imaju mekse i tvrdje skije....

  5. #15
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Tvrdoca skija je drugacija od modela do modela a ne od brenda do brenda...

  6. #16
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Zar nije opste poznato da Atomic, Fischrer prave tvrde race skije. Po tome su najpoznatiji. Blizzard,Nordica oni su poznati po mekanim skijama. Ne kazem da je jedan bolji od drugoga ali za mene su Blizzard ili Nordica daleko bolji za ucenje skijanja. Za hard core skijanje, race tu mi je bolji atomic ili fischer. Za off road tu dolaze neki drugi modeli.
    Kralj si, samo nekad zakukoljiš sa pisanijem pa te slabo razumiju...
    Nego Golfaja Dvica, je l' to model ili proizvođač?

  7. #17
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Ja dobre zajebancije...

  8. #18
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Nisam ima priliku u zivotu puno modela isprobati ali ono sto sam vozio, kupio sam sto na osnovu svog nekog iskustva sto vodjen prporukama prodavaca ski opreme u Austriji.
    Kad sam trazio skije za pocetnike, sto za sebe sto za zenu,prijatelje uvek su preporucivali Blizzard, Nordica, Völki. Kad sam presao na naprednije skijanje, dobar karving nikada mi vise nisu ponudili te proizvodjace. Bilo je Atomic, Fischer, Head.

    Na osnovu toga sam stekao ove svoje predrasude. Naravno da svaki brend ima celu liniju proizvoda ali takodje svaki brend je po necemu karakteristican i poznat.

    Ovaj text sto je Stevo napisao o svetskom kupu je odlicna analiza (trebalo bi to objaviti negde). Ja sam se samo nadovezao na to da bukvalo identican trend je i u ostatku ski indiústrije. Male firme se preporucuju pocetnicima a velike naprednijim skijasima. Sve je uvezano.

    To je moje iskustvo.
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #19
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Huh, nekad si kao neki nestandardizovani serijski kineski proizvod, prvi, peti i deseti su samo iste boje, a i tu...

  10. #20
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    A sta mislite ko placa te milionske ugovore skijasima kod velikih proizvodjaca? Pa naravno korisnici! Zato su njihove skije cesto i skuplje nego kod manjih proizvodjaca jer deo zarade ide za te ugovore i marketing.

    A pocetnicima se manji brendovi preporucuju samo zato sto su jeftiniji i jer pocetnicima verovatno zvuci suludo da dobra skija mora da kosta barem 500E.

    No da ne elaboriram dalje, ali tvrdoca skija nema ama bas nikakve veze sa brendom ...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •