Strana 6 od 14 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 140

Tema: Dolomiti Super Ski Preporuka

Hibridni pregled

  1. #1
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Što se tiče pozicije za skijanje Colfosco je isto mesto kao i Corvara, udaljenost jednog od drugog je 1-2km. Razlika je da većina smeštaja u Corvari (bio par puta leti) nije ski in-out, mora ili da se šeta malo duže ili auto, ili bus. Colfosco sa druge strane preseca istoimena Gondola / staza i većina smeštaja je ski-in/out ili i ako treba da se šeta to je 50-100metara.

    Po meni, mesto sa najboljom pozicijom je Wolkenstein (Selva Gardena), odlična pozicija + veće mesto pa ima sve - ali su cene najveće (logično)
    Sa druge strane najbolji odnos cena/kvalitet imaju Colfosco i Arabba (ako se gleda da je smeštaj blizu gondole/staze - da se ne koristi auto - ja lično uvek to gledam).

  2. #2
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Podrazumevano

    Pozdrav svima,

    Planiram sa porodicom da idem pocetkom marta u Dolomite, pa mi treba preporuka od vas. Potrebna mi je ski skola za djecu (pretpostavljam mjesto sa najvise plavih staza) i da uvece ima restorana i nekog sadrzaja da mozemo da setamo. Smjestaj bih trazio sam nakon sto se odlucim za selo.

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Igi Pogledati poruku
    Pozdrav svima,

    Planiram sa porodicom da idem pocetkom marta u Dolomite, pa mi treba preporuka od vas. Potrebna mi je ski skola za djecu (pretpostavljam mjesto sa najvise plavih staza) i da uvece ima restorana i nekog sadrzaja da mozemo da setamo. Smjestaj bih trazio sam nakon sto se odlucim za selo.
    Meni se najviše za porodičnu varijantu odmora dopala Alta Badia. Lepe, široke plave staze, predivna priroda. Gondolom se popne iz mesta La Villa do skijališta i uživa. Mislim da ski školu nije teško naći.

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Slažem se, Alta Badia dolina je najbolja za decu pošto ima najviše plavih staza za početnike... Ja dosadan, ako ćeš Alta Badia dolinu pogledaj Colfosco...

    Dosta si se kasno setio za rezervacije, manji je izbor smeštaja sada.

  5. #5
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Pikirali smo Dolimite za sredinu Februara, ali nakon sto sam video kakva je trenutno situacija sa snegom imam veliku dilemu. Pre 3 sezone nam je baza bila Val Gardena i u Januaru je snega bilo koliko hoces, a koliko vidim sada gotovo da ga nema. Naravno da vecina staza radi, ali ako vec idem u Alpe na 7 dana, jedno od glavnih ocekivanja je prirodni sneg. j2ski.com ima istorijske podatke za poslednjih par godina, na osnovu cega se moze da je ozbiljniji sneg poslednje 2 godine padao u prvoj polovini Februara. Prognoze koje sam nasao za naredni period, nisu bas previse optimisticne. Sa druge strane deluje mi gotovo neverovatno da do 11. februara za kada planiramo odlazak nece pasti dovoljno snega.

    Vec smo zakasnili za smestaj i za ovaj termin izbor je vec prilicno suzen, pa bi trebalo da donesem odluku prilicno brzo. Imam dilemu da li da menjam plan i jurim nesto u Austriji, npr u Tyrolu. Pitanje za ove iskusne posetioce Dolomita je sta biste vi uradili, i da li neko ko je planirao Dolomite u narednim periodu ima slicnu dilemu?

    https://www.j2ski.com/snow_forecast/...w_history.html
    https://www.j2ski.com/snow_forecast/...w_history.html

    Thx

  6. #6
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Ja imam rezervaciju za 06.02 na 5 dana, hotel na stazi saslong crvena u st.christina, da nece ko da otkupi depozit da ide jer sam ja sprijecen..

    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  7. #7
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Ma Ischgl i nema da te boli glava


  8. #8
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Ischgl pao prosle sezone. Super skijanje, i ne bih se bunio da ponovim, ali meni Dolomiti ipak drazi.

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Obertaurn, uvek ima obilje prirodnog snega kad ga nigde okolo nema. Dobro skijalište. Ostalo mi je u lepoj uspomeni.

  10. #10
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Ako trazis sneg onda pravac Arlberg, pa biraj. St. Andton, Lech, Zurs...a ako ti se svideo Ischgl onda je to pogodak. Ja iskreno od kada sam bio u toj regiji nista me posle nije specijalno odusevilo. Zato se stalno vracam .
    A @Wlad je u pravu za Colfosco da je vise ski in aki out u odnosu na Corvaru ali su zice blizu i u samoj Corvari ako odaberes smestaj dobro. Uostalom kao i svugde...meni je relativno blizu bila zica. Jedino Corvara je malo veca i zivlja uvece, ali ne mnogo.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •