Strana 8 od 14 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 140

Tema: Dolomiti Super Ski Preporuka

  1. #71
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Prvu nedelju marta skijali Dolomite, pre svega skijalista oko Selle, a jedan dan i San Pellegrino.
    Posto smo prvi dan (subota) skijali Gerlitzen, ka Canazeiu smo isli preko Austrije (Lienz-Sillian-autostrada - Bolzano...). Mogla je i ona verijanta preko Alta Badie, ali počele su padavine i nije mi se vozilo po onim serpentinama uz stenu.
    O Selli je dosta pisano, tako da ovde samo ukratko:
    Za naprednije skijase najbolja je Araba. Nekoliko crno crvenih staza, severna orijentacija, drze skoro do kraja dana. Jedino sto su staze malo uze, ali konfiguracija terena ne dozvoljava vecu sirinu.
    Deo dok se ide prema Corvari je takodje interesantan, ima i plavih i crvenih staza. Corvara je uglavnom plava, porodicna. Nesto veca guzva, ali nista sad nepodnosljivo.
    Deo od Corvere prema Val Gardeni je malo dosadan, osim naravno Cir staze...

    Za skijanje je dobar i deo oko Sasslonga. Ako idete na taj severozapadni deo stene, treba obavezno odskijati La Longhiu koja se spusta u ST Urlich (Ortisei). Povratak u apartman zna da bude naporan, jer se ide po vezivnim stazama koje vec oko 13/14h postaju razrovane.

    Marmolada je obavezna. Jos jednom potvrdjena taktika da se kolima ode do pocetne stanice gondole, jer ste u prednosti od barem posla sata u odnosu na ljude koji krenu iz Arabe. Odskijali 2x glecer i krenuli na Arabu, a nama u susret seoba naroda (ka gleceru); tako da ceo dan skijate u kontri od mase.

    Deo najblizi Canazeiu (Belvedere) je sasvim ok za zagrevanje, mada ima i tu jedna crna staza, odmah uz Pecol gondolu.

    Jedan dan smo otisli na San Pellegrino, fino skijaliste, osetno manje ljudi, siroke staze, pravo osvezenje. Kolima treba oko 35 min od Canazeia.
    Cene na stazama: veliko pivo 4-5e, špagete oko 8-10e, pica 10 itd. U mestu su cene nesto nize, spagete su 6-8e, pica 7-9e, pivo oko 4 itd.

    Vreme nas je lepo služilo, nemam zamerke. Slike uskoro.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  2. #72
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano



    Priložene slike Priložene slike
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #73
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  4. #74
    Junior Member
    Datum registracije
    13.03.2017
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Planiram sa ženom i decom skijanje na Dolomitima u februaru, tokom školskog raspusta. Pošto smo relativno skoro počeli da skijamo, rekao bih da je Alta Badija region po našoj meri, zbog velikog broja plavih staza. Gledajući za smeštaj, čini mi se da je La Vila relativno povoljna, a zbog gore navedenog ne smeta nam što je izvan kruga. E sad, naša iskustva sa skijanjem su sa Kopaonika odn. Kranjske gore, gde smo u oba slučaja imali varijantu da smestimo opremu u rentalu, praktično na stazi. Pa me zanima da li to može da se nađe tako i u Dolomitima? Ili, alternativno, kako tačno funkcionišu ti njihovi ski-busevi? Gledam neke smeštaje koji su npr. oko 1km udaljeni od staze, ali piše da je stanica ski-busa na 50m od apartmana. Da li je cimanje da se oprema drži u smeštaju, i onda vuče tim busem, koliko često nailaze busevi, i da li se plaća karta? Naravno, i svaka druga sugestija za koju mislite da bi koristila nekome ko prvi put ide u Dolomite je više nego dobrodošla (naglašavam da sam pročitao ovu, kao i drugu temu o Alta Badiji, i zaista su veoma informativne i korisne). Hvala.

  5. #75
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Crni Pogledati poruku
    Planiram sa ženom i decom skijanje na Dolomitima u februaru, tokom školskog raspusta. Pošto smo relativno skoro počeli da skijamo, rekao bih da je Alta Badija region po našoj meri, zbog velikog broja plavih staza. Gledajući za smeštaj, čini mi se da je La Vila relativno povoljna, a zbog gore navedenog ne smeta nam što je izvan kruga. E sad, naša iskustva sa skijanjem su sa Kopaonika odn. Kranjske gore, gde smo u oba slučaja imali varijantu da smestimo opremu u rentalu, praktično na stazi. Pa me zanima da li to može da se nađe tako i u Dolomitima? Ili, alternativno, kako tačno funkcionišu ti njihovi ski-busevi? Gledam neke smeštaje koji su npr. oko 1km udaljeni od staze, ali piše da je stanica ski-busa na 50m od apartmana. Da li je cimanje da se oprema drži u smeštaju, i onda vuče tim busem, koliko često nailaze busevi, i da li se plaća karta? Naravno, i svaka druga sugestija za koju mislite da bi koristila nekome ko prvi put ide u Dolomite je više nego dobrodošla (naglašavam da sam pročitao ovu, kao i drugu temu o Alta Badiji, i zaista su veoma informativne i korisne). Hvala.
    Ako si smešten u Alta Badiji, neće ti biti usput, ali ako te slučajno put nanese u oblast Alpe di Siusi (ili Seiseralm, kake se zove na nemačkom), mislim da je to tačno ono što ti treba. Prilično velika i dosta kompaktna oblast, sa stazama od laganih do umerenih, prostrano i pregledno, većim delom osunčano (ako ima sunca). Nalazi se međutim na samom kraju sistema, izvan same Selle. Pristupa se iz Ortiseija, tako što se spusti Secedom i zatim treba da se prošeta otprilike jedno 400 metara do žičare Alpe di Siusi. Ili da dođeš autom.

    To je akcija za jedan dan opuštenog skijanja, realno.

  6. #76
    Junior Member
    Datum registracije
    13.03.2017
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Evo ja se na kraju odlučih za San Kasijano, za nijansu je smeštaj jeftiniji nego u La Vili, a i konfiguracija mesta je izgleda takva da ima više smeštaja koji je bliži gondoli nego u La Vili. Takođe, našao sam ski rentu neposredo pored polazne stanice gondole, tako da se nadam da ćemo tamo da uzmemo bokseve, da ne vučemo skije do smeštaja.

    @plageton: Hvala na preporuci, zvuči po našoj meri. Sad ide druga faza priprema, da vidimo da li rentirati opremu u Beogradu ili tamo na licu mesta, ako budemo rentirali ovde onda treba i nosač za skije da tražim, ali zato ćemo onda tamo biti mnogo mobilniji, pa u tom slučaju ovaj tvoj predlog svakako dolazi u obzir.

    Nadam se lepom vremenu, i da će i naši utisci iz Alta Badije biti ovako pozitivni kao svih vas na ovoj temi.

  7. #77
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Što se tiče utisaka biće svakako pozitivni
    U Alta Bađi imate baš dosta plavih staza i nauživaćete se..

    Za opremu proverite unapred cene, ima i prednosti i mana, glavna prednost rentiranja u BG je cena, ostale prednosti idu ka IT.. Ako vam ne odgovaraju cipele koje ste rentirali u BG ne postoji opcija zamene, samo rentiranja drugih u IT. Sa druge strane su cene rentiranja opreme u IT dosta veće nego u BG...

    Krovni kofer svakako nije loša ideja da imate ako želite da obilazite i druga skijališta...

  8. #78
    Junior Member
    Datum registracije
    13.03.2017
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Zavrsili sedmodnevnu turu u Alta Badiji, pa evo da ukratko napisem utiske. Vreme fenomenalno, verovatno smo imali srece, ali skoro da sam stekao utisak da tamo kakvo god jutro da osvane, oblacno ili kako vec, oko 10 sati se svejedno sve razbistri, i onda sunce blista do kraja dana. Staze su u najvecoj meri plave, uglavnom po meri zene i mene, za klince pomalo dosadne, ali ima i par interesantnih crvenih, naravno tu je i brutalna crna Gran Risa (jednom se spustio, jedva ziv). Uz to, susedna skijalista su lako pristupacna, tako da je na kraju svako od nas nasao nesto tacno za sebe. Sela Rondu su klinci sami odradili zadnji dan, i to su krenuli tek u 10:15 iz Korvare, mislio sam da nema sanse da zavrse, medjutim pre 4 su vec bili nazad u Korvari (doduse, verovatno su se provlacili preko reda na zicama).

    Sto se stvari o kojima sam pitao tice: Ormarici za skije naravno imaju svuda da se rentiraju pored staza, tako da se nisam cimao kolima. Opremu smo uzeli u Beogradu, takodje sam rentirao i krovni kofer, ali mislim da to vise necu raditi. Krovni kofer mnogo povecava potrosnju goriva, a oprema se pokazala kao dosta losa, jednostavno ne moze to covek za pet minuta da isproba i da bude da valja, a zamene u ovoj varijanti naravno nema. Inace, putovali smo standardno preko Austrije, nemam sta da dodam na prethodne komentare, odlican put, jedino sto dugo traje, ali tako je kako je - Beograd je jednostavno grad koji ima ocajnu poziciju za bavljenje zimskim sportovima, planinarenje itsl. i prosto moramo da se zivimo sa tim.

    Zena i ja bi popodne/predvece obilazili sva ova mestasca u regionu: La Vilu, Korvaru, Kolfosko. Ne bih rekao da ima nekog nocnog zivota, meni licno to savrseno odgovara, ali nekome moze biti faktor. Sa druge strane, hrana je vrhunska, npr. u malecnom San Kasijanu ima restoran sa Miselinovim zvezdicama (doduse, termini se rezervisu par meseci unapred), ali i dosta skupa.

    Sve u svemu, nosimo sjajne utiske. Mi smo od onih koji se retko vracaju na isto mesto, ali ako ne u samu Alta Badiju, u Dolomite cemo se sigurno vratiti.

  9. #79
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Crni Pogledati poruku
    Zavrsili sedmodnevnu turu u Alta Badiji, pa evo da ukratko napisem utiske. Vreme fenomenalno, verovatno smo imali srece, ali skoro da sam stekao utisak da tamo kakvo god jutro da osvane, oblacno ili kako vec, oko 10 sati se svejedno sve razbistri, i onda sunce blista do kraja dana. Staze su u najvecoj meri plave, uglavnom po meri zene i mene, za klince pomalo dosadne, ali ima i par interesantnih crvenih, naravno tu je i brutalna crna Gran Risa (jednom se spustio, jedva ziv). Uz to, susedna skijalista su lako pristupacna, tako da je na kraju svako od nas nasao nesto tacno za sebe. Sela Rondu su klinci sami odradili zadnji dan, i to su krenuli tek u 10:15 iz Korvare, mislio sam da nema sanse da zavrse, medjutim pre 4 su vec bili nazad u Korvari (doduse, verovatno su se provlacili preko reda na zicama).

    Sto se stvari o kojima sam pitao tice: Ormarici za skije naravno imaju svuda da se rentiraju pored staza, tako da se nisam cimao kolima. Opremu smo uzeli u Beogradu, takodje sam rentirao i krovni kofer, ali mislim da to vise necu raditi. Krovni kofer mnogo povecava potrosnju goriva, a oprema se pokazala kao dosta losa, jednostavno ne moze to covek za pet minuta da isproba i da bude da valja, a zamene u ovoj varijanti naravno nema. Inace, putovali smo standardno preko Austrije, nemam sta da dodam na prethodne komentare, odlican put, jedino sto dugo traje, ali tako je kako je - Beograd je jednostavno grad koji ima ocajnu poziciju za bavljenje zimskim sportovima, planinarenje itsl. i prosto moramo da se zivimo sa tim.

    Zena i ja bi popodne/predvece obilazili sva ova mestasca u regionu: La Vilu, Korvaru, Kolfosko. Ne bih rekao da ima nekog nocnog zivota, meni licno to savrseno odgovara, ali nekome moze biti faktor. Sa druge strane, hrana je vrhunska, npr. u malecnom San Kasijanu ima restoran sa Miselinovim zvezdicama (doduse, termini se rezervisu par meseci unapred), ali i dosta skupa.

    Sve u svemu, nosimo sjajne utiske. Mi smo od onih koji se retko vracaju na isto mesto, ali ako ne u samu Alta Badiju, u Dolomite cemo se sigurno vratiti.
    Jos kad bi ovaj fin opis zacinio sa par fotki



  10. #80
    Junior Member
    Datum registracije
    13.03.2017
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Jos kad bi ovaj fin opis zacinio sa par fotki
    Meni je kamera na mobilnom nazalost otkazala pred put, a ostali clanovi ekipe su tzv. selfie-cari, tako da su predivni pejsazi ostali uglavnom samo u glavi. Ipak evo dve fotke sto je zena napravila, obe masiva Piz des Cunturines koji lezi iza San Kasijana, prva je mislim sa staze br. 9 koja vodi od vrha Pralongia dole u San Kasijano, posto je zena najvise tu stazu spartala, a druga je pogled iz samog San Kasijana (soba u apartmanu nam inace gledala na ovaj vrh, pa otuda fascinacija istim ).

    Da dodam jos jednu stvar na prethodnu poruku: Za snalazenje po stazama vrlo nam je koristila Android aplikacija 3D Superski. Uz ski-pas se dobije naravno mapa staza, ali kao i sve takve mape za onog ko je prvi put na datom skijalistu, to je vrlo konfuzno, dok ova aplikacija ima precizno ucrtane staze preko 2D/3D mape terena, koja plus moze da se skine tako da sve radi offline. Vrlo korisna stvarcica, plus mislim da pokriva i cele Dolomite (pored pomenute funkcionalnosti, nudi i tracking itsl. ali ja sam koristio svoj Garmin sat, tako da to nisam probao).

    1.jpg
    2.jpg

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •