Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 59

Tema: Prvi put u Francuskoj , Saveti .

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    prevideh da mora biti blizu Liona tako da ništa.

  2. #12
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    U Orelu nisam bio ali sam čuo podeljena mišljenja. Nekim ljudima smeta što je zabačen, nema sadržaja, prodavnica, obično nema ni snega u samom mestu itd. Plus što je skijanje pretežno ograničeno samo na VT, a kad dođeš tamo glupo je da se ne skijaš i po Meribelu i po Kurševelu.

    Nekim drugima pak, to sve ništa ne smeta, naprotiv, sviđa im se što je smeštaj u Orelu komforniji.

    Izola/Oron zaista jeste dobra za početnike, naročito Izola, ali ako dobro razumem geografiju, to nije baš usput za ovu kombinaciju.

    Alpe d'Huez je, koliko sam stigao da vidim za 1 dan koliko sam tamo bio, dobro mesto za početnike, a Les Deux Alpes nikako nije, jer su najteže staze do samog mesta (a lake na vrhu), pa ih je teško zaobići. Kad se uzme u obzir da je AdH usput da usputnije ne mož biti, obda mis ečini da ti je to nekako prirodno rešenje. E ako tražiš varijantu sa Skibusom onda je to drugo, ograničen si na njihovu ponudu.

  3. #13

    Podrazumevano

    Hvala svima na odgovorima . Vidim da ima puno ljubitelja skijanja sa puno iskustva .

    Gledam ponude i jedino mi se sve poklapa za taj Orell (Ski-bus) . Ovo ostalo ili su sve sobe cetvorokrevetne - sestokrevetne ili mi ne odgovara termin ili cena .
    Za Alpe d'Huez nisam nasao neke ponude , samo 1 i to je jako skupo i nema dvokrevetna soba .

    U sustini posle Jahorine mi je prioritet samo da skijam , odnosno da ne cekam ceo dan u redu i da mi ne treba samo 5min do dole .

    Koliko sam ja razumeo , taj Orell je deo VT i ide se nekom zicarom ili ?

    Zna li neko duzinu staza tamo ?

  4. #14
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Orell nije deo Val Thorena vec mesto koje pripada kompleksu Les 3 Vallees. Staza ima preko 600km sto znaci kao 30 puta velicine jahorine.

    Mapa celog Les 3 vallees komplexa s Orell gore desno u cosku. Po mom misljenju Orelle je najlosija opcija kada je smestaj u pitanju u 3 doline.

    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #15
    Member
    Datum registracije
    24.04.2012
    Godina
    31
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    I jos jedna po meni bitna stvar. Ako kupujes ski pass u Orelle-u mozes skijati samo Val Thorens regiju, a za ostale doplacujes oko 30e dnevno (a ni ne postoji opcija da uzmes za vise dana odjednom)

  6. #16

    Podrazumevano

    Koliko sam ja shavatio , ako uplatim Orelle ja mogu da skijam 150km od mogucih 600km staza ?

    Na ovoj slici su tri doline i ja bih samo skijao desno kod Orelle ?

    Ako je ta doplata cak toliko onda ne znam .

    Ovo na slici je ogromno i prosto ne znam ni da li bih stigao niz svaku stazu da se spustim ako bih uplatio VT umesto Orelle

    Da li neko zna kakav je ski centar Val Cenis ?

    Video sam da ima najduzu zelenu stazu u evropi od 10km .

  7. #17
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Zelena staza nije ni za sankanje a ne skijanje .

    Orelle ski pass pokriva i Val Thorens, na mapi možeš videti koji je to deo. Ako sam ja dobro shvatio taj ski pass ne pokriva tu celu dolinu (treću) tj. ne važi za donji deo (Les Menuires) ali to će ti bolje reći neko ko je koristio ski pass..

    Ono što su ti pominjali doplatu je za sve tri doline, znači čitavih 600km staza i taj ski pass pokriva i Kurševel i Meribel dolinu pored VT/Orelle. Praktično je teško izvodljivo da iz Orella skijaš do Kurševela i nazad, može naravno ali moraš mnogo da paziš*zbog povratka.

    Iskreno, ako ideš*u 3D ja ti preporučujem da se smestiš u Val Thorens, jedina "mana" je duži put ali se skroz isplati, smešten si na stazi i ne moraš da paziš za povratak kao iz Orella... Ili gledaj neki drugi centar .

  8. #18
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Da, to je zanimljivo pitanje, dali taj ski-pas za Orel pokriva celu dolinu Belvil (znači i VT i Menuir). Znam da ski-pas za Menuir NE pokriva VT, što bi po logici trebalo da važi i obrnuto, ali ne mora obavezno da znači. Prvi ti je zadatak da proveriš da li ski-pas pokriva i Menuir.

    Ako ski-pas važi i za Menuir, to je onda sasvim ozbiljan prostor i za jednonedeljno skijanje sigurno bi te zadovoljilo u pogledu broja staza, dužine itd. Ako ne važi, lično mislim da nije vredno truda (ipak ima 1300-1400 km puta do tamo).

    Što se tiče doplate za ski-pas za čitavo skijalište, verovatno se zaista i ne isplati uzimati više nego za jedan dan. Nije toliki problem stići i vratiti se, ali teško je biti opušten ako si pod pritiskom da moraš da stigneš - a ne znaš koliko ti treba vremena za određenu destinaciju, plus što moraš da uračunaš nepredviđene događaje kao na primer da stane žičara ili da negde promašiš pravi put.

  9. #19

    Podrazumevano

    Pise ,, Šestodnevni ski pas za Val Thorens deo skijaške oblasti Tri Doline (oko 150km staza) "

    Nemam pojma dal pokriva Menuir ali cu proveriti .

    Ja cu ukupno 3000km do Lyona i nazad preci u svakom slucaju zbog posla ali bilo bi sjajno kada bih skijao negde u Fr jer do sada nisam skijao u ozbiljnijem ski centru od Jahorine . To bi bilo ili u feb. ili u martu .

    Kada smo prosle godine skijali na Jahorini bile su : 1 plava , par crvenih i par crnih .

    Skijao sam na plavoj i crvenoj a crnu sam samo probao (bolje da nisam :( )

    Sa mnom je isla devojka koja je posle 5 dana casova naucila da skija na plavoj ok . Ostali smo 10 dana tako da je na kraju mogla da se spusti niz plavu bez problema .

    Nisam znao da su zelene staze toliko lake .

    Pogledacu i smestaj u VT ali nisam video da ima za feb. ili mart .

    Mozda jos nisu izbacili ponude a mozda nece ni biti :(

  10. #20
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Val Thorens pass ne pokriva Menuir.

    Verovatno će ti kao početniku biti sasvim dovoljno to što daju za Orelle a ako baš budeš imao želju možeš doplatiti jedan dan da baciš pogled i na druge doline. Većina posetioca sa ovdašnjih prostora ide u Orelle i bude im super.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •