Strana 9 od 46 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 456

Tema: Besna Kobila Vranje?

  1. #81
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Da postavim i neku letnju slicku sa BK. Slike je pre nekoliko dana odslikao moj prijatelj iz planinarskog kluba "Dvig" iz Vladicinog Hana











  2. #82
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano








  3. #83
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Lepo nema šta, samo da se pokosi trava i može da se skija

  4. #84
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Posto sam na neki nacin naceo pricu o Master planu za Besnu kobilu, evo izjave za list Blic koju je dao Goran Petković, državni sekretar za turizam, januara 2009. a koju prenosi www.merr.gov.rs

    Na pitanje: Šta, u stvari, znače master planovi u turizmu, ali konkretno?

    - Dva velika master plana radimo na novim lokacijama i jedan na postojećoj. Sremski Karlovci i Fruška gora su jedan master plan, a drugi je Besna kobila, planina ispod Vranja. Prve analize pokazuju da Besna kobila ima potencijal znatno manji od onoga koji su potvrđivale brojne prethodne domaće analize. Bez obzira na to što ima snega, Besna kobila jednostavno nema pogodnih platoa za veliki razvoj kapaciteta. Čak je i za skijališta relativno komplikovana pošto su joj iskidani vrhovi, pa je onda potrebno dosta investirati u prebacivanje turista s jednog vrha na drugi, ali master planovi i služe tome da vam daju preciznu informaciju kakvi su potencijali i da li treba investirati i koliko i u šta.




    Nazalost ovu mapu iz Master plana namam u boljoj rezoluciji. Ako neko moze da dodje do nje neka se javi...

    Po ovom planu se definisane dve povezane skijalske zone:

    RASPADINA




    i KRIVA FEJA





    Ove mape su izvadjene iz Tiesera za Besnu kobulu...
    Preuzmite: Tieser "BESNA KOBILA - INVESTICIONE MOGUĆNOSTI" koji je izradila Nacionalna turistička razvojna korporacija www.razvojturizma.rs

  5. #85
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od AlexTheGreat Pogledati poruku
    Besna kobila dobija turistički centar Vranje, Biznis, AVP, utorak, 28. jul 2009.


    Na Besnoj kobili kod Vranjske Banje počela je izgradnja zimsko-turističkog centra u koji će biti uloženo 120 miliona evra. - Centar bi trebalo da bude završen do kraja 2010. godine, a zaposliće 250 ljudi - rekao je direktor vranjskog JP Skijališta Besna kobila Dejan Manić.
    Blizu je kraj 2010 pa se pitam da li je centar završen i da li je uloženo 120mil eur?

    Skijaški centar prostiraće se na više od 150.000 hektara u opštinama Vranje, Bosilegrad i Trgovište. Na Besnoj kobili biće montirana 32 ski lifta za više od 60 staza.

    Kako je rekao Manić, privodi se kraju izrada master plana, a uskoro će biti završen i regionalni prostorni plan.

    Izgradnja tog centra počela je asfaltiranjem prilaznog puta, koji se od regionalne saobraćajnice Vranje-Bosilegrad u dužini od 1.579 metara proteže do budućeg skijališta, za šta je izdvojeno 29 miliona dinara. Ministarstvo za ekonomiju i regionalni razvoj još ranije je za izgradnju trafo stanice i prilaznog puta do skijališta uplatilo 40 miliona dinara. Trafo stanica je izgrađena i ona je koštala šest miliona dinara.
    32 lifta, prilazni putevi i ostala infrastruktura - šta je do sada urađeno?

    - U okviru šestomesečnih javnih radova, za koje je obezbeđeno 11 miliona dinara, biće saniran put u dužini od četiri kilometra, renoviran i adaptiran planinarski dom sa osamdesetak kreveta i uređeni tereni za ski staze - izjavio je Manić.

    Kako je rekao, na javnim radovima angažovano je 58 radnika, koji se nalaze na spisku nezaposlenih Nacionalne službe za zapošljavanje.

    Sa skijališta na Kopaoniku krajem prošle godine na Besnu kobilu dopremljena je dvosedna žičara, kapaciteta 1.200 skijaša na sat i vredna 55,4 miliona dinara.

    Od Vranja je planina Besna kobila udaljena 40, a od Vranjske Banje 30 kilometara. Planinski vrh visok je 1.922 metra i pruža izvanredne mogućnosti za zimske sportove, jer se sneg na planini zadržava i po devet meseci godišnje.


    Izvor: http://www.vranjepres.info
    Ne želim da širim defetizam, ali ta žica sa kopa (dvosed) koja je prebačena na BK još nije instalirana? A priča od 32 žica i 120mil eur

  6. #86
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od AlexTheGreat Pogledati poruku

    Hmmm, ipak mislim da je veća verovatnoća da ja odem na mars i kročim tamo nego da skijališta srbije na BK postave 32 žice do kraja 2010. Jedino se to može desiti ako ustupe tu planinu nekome pod koncesiju pa da se uradi nešto slično kao sa skijalištem bansko u Bugarskoj koje je dato pod koncesiju Italijansko - Francuskom konzorcijumu, mislim.

    A ovako, skijališta srbije - 32 žice - kraj 2010.... Aha, hahahahahahaha

    Ali lepo je to što je ova vest bila i u blicu danas i ne znam gde još, ali tempo kojim se do sad radilo, za 32 žice će im trebati 32x4godine po žici=128 godina...
    Evo, citirao sam poruku koju sam poslao jos onda i stvarno su ljudi fantazirali. Oni, jos uvek, nisu uspeli da postave ni dvosed sa duboke...

  7. #87
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne isplati im se da se penju do planine zbog jedne žice .

  8. #88
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Ma nema ništa od toga ...
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  9. #89
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od AlexTheGreat Pogledati poruku
    Evo, citirao sam poruku koju sam poslao jos onda i stvarno su ljudi fantazirali. Oni, jos uvek, nisu uspeli da postave ni dvosed sa duboke...
    Dvosed se Duboke....

    Setite se samo kolika je to bila konstrukcija, da ne kazem skalamerija od polazne stanice i uporedite sa nekom sada savremenom zicarom, pa i sa jos starijom Energoinvestovom (Poma) zicarom sa Karaman grebena koja je sada na Divcibarama... setite se unog zvuka kada udjete na nju, kao da je pokrece mlazni motor...

    Uostalom Krcmar je jos tu, a to je ista konstrukcija...

    Mislim da su uvideli da se mozda i ne isplati njeno postavljanje, a pitanje je prilikom demontaze dali je i koliko ostala kompletna i ne ostecena... Navodno, ta zicara odnosno pogonska stanica bi trebalo da se prebaci u FOD - Bor na predhodni remont, pa tek onda da se razmislja o njenoj montazi na BK.

    I predstavnik Doppelmayer-a mi je u jedmom neformalnom rezgovoru rekao, da pere svega zbog te njene tolike masivnosti i takve konstrukcije polazne stanice, ne veruje da se isplati raditi njeno postavljanje, bar ne sa ovom pogonskom stanicom. Dakle, mozda se mogu iskoristiti ostali delovi, stubovi, izlazna stanica.... a veliki je i skup posao sve to upariti sa nekim novim pogonom, pa jos i prilagoditi trasi terena...

    Mislim da bi ljudi iz JP Besna Kobila trebalo da se okrenu nabavci neke druge, konstrukcijski jednostavnije polovne zicare, a koja bi verovatno bila jeftinija nego postavljanje ovog dvoseda sa Duboke II.

    Za podsecanje, pronasao sam nekoliko slika u svojoj arhivi...
    Priložene slike Priložene slike

  10. #90
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Skijanje na Besnoj Kobili od 17. decembra

    Vranje, 06. decembar 2010. (OK radio)

    Zimska turistička sezona na Besnoj Kobili zvanično će biti otvorena 17. decembra, najavili su nadležni.

    Zoran Velinović, direktor preduzeća „Skijalište Besna Kobila“ kaže da će do tada u funkciji biti ski-lift od 500 metara, ali i bebi ski-lift od 280 metara.

    Turisti će prema njegovim rečima moći da iznajmljuju ski opremu, a cena punog pansiona po osobi u Planinarskom domu iznosi od 1.100 do 1.300 dinara.

    Velinović kaže da je za turiste spremno 60 ležajeva u sobama koje je nameštajem opremio "Simpo".

    Velinović na kraju kaže da već ima najava i za dolazak prvih gostiju. Na Besnoj Kobili koja se nalazi na nadmorskoj visini od 1.923 metra, pre dva dana pao je sneg, a visina snežnog pokrivača iznosi 15 santimetara.

    Izvor: OK Radio

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •