Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Škola skijanja- Djeca i štapovi

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano Škola skijanja- Djeca i štapovi

    Pozdrav svima.
    Klinac mi ima 6.5godina i skija 2 godine. prvu godinu je išao u ski školu i naučio osnove skijanja a prošle godine je sa mnom to otvrđivao na kopu.
    Ruta nam je bila od pančića do gobelje. Tamo bi se spustili niz crvenu par puta i onda natrag do pančića. Skijanje mu se zasniva na plugu što mu je osnovni zaokret i kao i svako djete nema baš puno straha od brzine( a tu je i tata da mu ulije sigurnost)
    Ne koristi štapove i ne skija sa paralelnim skijama(proklizavanjem repova).
    Šta bih mogao ove godine da forsiram? Koji je sledeći korak ?
    Da li da mu nabavim i štapove pa da uči zaokret bez pluga oko štapa?
    Imate li neki link?

  2. #2
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Blago tebi. Moja cerka, isto 6 godina, isto pocela prosle godine, isto pluzi, samo pod najvecim pretnjama pristaje da se spusta sa tatom. I ne prestaje sa, sad je sporo, sad je brzo, sto si skrenuo ovde sto nisi tamo...Lakse mi da joj platim casove pa smo jos uvek srecna porodica

    Dao sam joj stapove ove godine, sreci nikad kraja. Samo sam se zeznuo sto nije bilo kao nagrada za skijanje sa tatom. Ne koristi ih nizasta ali je vec naucila da kritikuje tatu sto ih ne drzi pravilno.

    Mozda u stvari tati fale casovi

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    20.01.2013
    Godina
    30
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Mislim da bi bilo dobro ako od samog početka možeš učiti mališana da drži štapove u ruci

    Navika stvorena od početka je dobra navika, pa makar mu dao za dva broja kraće štapove da mu ne bi smetali dok skija, jer će mu kasnije biti dosta neobično prihvatiti još jedan element.

  4. #4
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ja sam išao drugom logikom, dete je oko pete naučilo da skija, sada je 8 i nešto i već petu sezonu ga učim da može svuda da spušta, da su hupseri i led normalna pojava i da ide i preko i okolo, da se ne plaši brzine. Ruke na kolena i piči, naučio sam ga solidno da ide u paralelni zaokret, da oseća kako stopalom upravlja i kontroliše skije. Sada kada je zavoleo skijanje, kada je stekao taj osećaj i ima kontrolu probaćemo tamo u martu štapove kada odemo na nedelju dana.

    Mislim da je puno bolje da se dete prvo oslobodi straha, zavoli brzinu i stekne koliko toliko osećaj kontrole, da jednostavno vlada situacijom a onda ostalo dođe.

    Mada ja nisam instruktor i sportski pedagog ali sam pokupio i nešto od drugih

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Sin čim je naučio da skija uzeo je i štapove (posle 2-3 dana), ćerka je prve sezone skijala bez štapova a sledeće počela da ih koristi (oboje su naučili da skijaju sa 4). Koliko sam video od instruktora na Kopaoniku oni uče decu bez štapova i uvode im čim su sigurni skijaši.

    Po meni su štapovi zgodni da se uvedu što pre zbog kretanja po snegu. Ako će dete da bude samostalno mora da koristi štapove, pošto će teže da se kreće po ravnom, u redovima, da se penje itd. bez štapova... Može i bez, ali im je lakše da ih koriste .

    U principu ako nemaš ideje šta dalje, ili ga upišeš na neki čas ili samo skijate, tj. uživate. Nije najvažnije da napreduje što pre i što brže, važno je da uživa u sportu..

    Ako ćeš sam da ga učiš da skija sa paralelnim stavom dosta dobar način je da ga naučiš tehnikom "little toe edge".

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •