Strana 9 od 21 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 202

Tema: Kupovina skija

  1. #81
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Bas,bas stari modeli...i ne bas jeftini obzirom na godiste...
    Za te pare mozes da rentiras pristojnu skiju gde god da skijas kod nas.
    Na jednoj od slika je cak uslikao skiju namerno tako da se ne vidi siljati vrh! Joj

  2. #82
    Junior Member
    Datum registracije
    24.03.2015
    Godina
    33
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Ne znam ove fisher mi ne deluju lose ali kad bi spustio cenu jos.. Ali hvala u svakom slucaju videcemo do marta sta cemo uraditi da li uzimati nesto na sajmu ili rentirati..

  3. #83
    Junior Member
    Datum registracije
    24.03.2015
    Godina
    33
    Poruke
    18

  4. #84
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Odličan sportski model za uređenu stazu za vrlo dobrog i odličnog rekreativca. Nisu za početnike.

    P.S. Izbrisah isto pitanje u drugoj temi.

  5. #85
    Junior Member
    Datum registracije
    24.03.2015
    Godina
    33
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    E vazi, hvala tako nesto meni treba

  6. #86
    Member
    Datum registracije
    28.01.2016
    Godina
    53
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Ajd da ne otvaram novu temu, jer pitanje koje bih postavio spada otprilike pod ovu temu.

    Naime, ja imam neke skije i cini me se da su mi ok, ali nisam siguran, jer najblaze receno nisam ekspert.
    visok sam 180 tezak oko 100. Skijam dugo jos od osnovne skole, ali sam imao u medjuvremenu i jednu dugacku pauzu.
    Skije koje sad imam sam kupio polovne za ne mnogo para, jer nisam bio siguran koliko cu znati da ih koristim i koliko cu skijati, pa da ne bacam mnogo para
    skije su atomic. Pise jos beta carv. C-9 20
    160 (104 64 94) 14
    nadam se da ce neki ekspert znati sta koji broj znaci.
    Moje pitanje da li meni ova skija odgovara ili sam s njom skroz "promasio temu"?
    ili drugacije, da li bi sa nekom drugacijom skijom lakse skijao?
    pretpostavljam da sam dao nedovoljne informacije ili postavio suvise uopstena (ili mozda glupa) pitanja na koja nije lako odgovoriti(?)
    ako je tako napisacu jos sta bude potrebno.
    A, da mozda da napisem kako skijam. Rekoh vec da sve ukupno skijam vec dosta godina, ali nisam.imao prilike da u sezoni mnogo dana odskijam. I, iskreno nisam se ni trudio da se mnogo usavrsavam. mogu daskijam sve staze, ali crne ne volim. A jos manje off road. Najvise volim da skijam plave i lagano zavijam uzivajuci u okolini, ali nekad razbijem monotonijubna crvenim stazama.
    valjda sam dovoljno napisao.

  7. #87
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Dobri duše, skije ti nisu odgovarajuće. Fali im bar 10 cm dužine, 10 mm širine, a i tehnologija izrade skija je napredovala u posljednjih 13 godina koliko su stare. To što su stariji model i nije neki problem, ali za današnje pojmove su preuske i za tvojih 100 kg prekratke. Zahvaljujući i jednom i drugom imaju premalenu kliznu površinu, pa nije ni čudo da ti na njima problem predstavlja off-road.
    Što se brojeva tiče, dužina skija je 160 cm, širina na vrhu skije je 104 mm, širina struka u sredini je 64 mm, a na repu 94 mm. Poluprečnik zakrivljenosti rubnika je 14 m.
    Čisto orjentacije radi, u struku su 20 mm uže od mojih "uskih" skija za uređenu stazu, a 44 mm su uže od mojih širokih skija za mekan i dubok snijeg.

  8. #88
    Member
    Datum registracije
    28.01.2016
    Godina
    53
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Iskreno, nekakav sličan odgovor sam i očekivao.
    Pa jesu li baš totalno "promašena tema" ili može da se trpi?

    Ja ih trpim i meni se čine podnošljive. Planirao sam da naoštrim ivice (ne znam smem li to uopšte da kažem: nisam ih nikad ni oštrio ). Tu nenaoštrenost sam "krivio" što me baš ne slušaju po zaledjenoj stazi. A kad je staza uredjena, snalazim se sasvim lepo.

    Fora je, zapravo, u sledećem: zadnjih godina nisam skijao mnogo - max 5 puta za sezonu. I verovatno će takav trend da se nastavi (mada, ko zna..). I zato mi se ne daju neke velike pare za "bolje" ili "prave" skije.

    Ali pošto ne znam za bolje ove su mi najbolje zato moram da pitam da ne budem slep pored očiju.
    Verujem ja da ima boljih, sa boljom tehnologijom. I primerenijim dimenzijama za mene, ali mene zanima:
    da li su te neke šire i duže toliko bolje od ovih mojih?
    Šta ću ja sa njim moći bolje nego sa ovim mojim?
    Hoću li skjati mnogo bolje i lakše.., pa da mi se isplati ulaganje?

    Ja samo hoću da opušteno zavijam po stazama i da poneki put pomerim granicu do koje sam dosegao ili koju sam sam sebi postavio.
    Nadam se da sam dovoljno dobro sve ovo objasnio.

    A, moram da pomenem i ovo: nedavno sam kupio pancere i u izboru mi je dosta pomogao ovaj forum, a posebno oni tvoji članici, stekane, koji govore o izboru opreme - zato moram da ti se zahvalim na njima.
    Doduše, tom kupovinom sam se bacio u neplaniran trošak Ali nek ide...

  9. #89
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    @casper

    ja nisam ni strucnak kakvih ima ovde, ali...

    jedan dan dooobar na skijanju moze zameniti i 10 nikakvih
    e sad taj jedan dan ce verovatno kostati skoro ko 10 nikakvih, pa sta ti biras...

    tako i sa skijama, jedan dan na skijama na koima ces stvarno ispuniti sebe ili 10 dana na koima ces se vise muciti no uzivati, izbor je tvoj

  10. #90
    Member
    Datum registracije
    28.01.2016
    Godina
    53
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Da li je taj faktor x 10 ili neki drugi broj pokušaću da procenim.

    Pa nije meni ni jedan dan nikakav. Skijam ja. Doduše i mučim se, ali prilično sam siguran da je to pe svega zbog moje kilaže i nedostaka kondicije, a ne zbog kvaliteta ovih skija.
    A možda se i varam, ne znam(?)

    Setih se sad onog stekanovog odgovora: znači zbog moje kilaže mi trebaju duže skije? Da sam lakši ove bi mi bile ok? ili ne? Kad sam ih birao ekli mi uzmi karving izmedju nosa i brade. I više sam se trudio da tražim kraće, ker su mi isto rekli, za slabije skjaše bolje su manje. A ja nisam bio siguran koliko znam.

    A ova širina? Zašto su bolje šire? Ne kapiram baš što je toliko bitna širina ako skijam na ivicama?

    Nemojte me samo uputiti na onu temu o naučnoj raspravi o dimenzijama, ili tako nešto. Pokušao sam da je čitam ali mi baš nije išlo

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •