Strana 19 od 21 PrvaPrva ... 91718192021 PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 190 od 202

Tema: Kupovina skija

  1. #181
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    To sa preuzimanjem je mnogo manji problem od činjenice da te skije nisu odgovarajuće za tebe.

  2. #182
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    I to naravno


  3. #183
    Member
    Datum registracije
    06.02.2011
    Godina
    39
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Mozhe li da preporuchite neki store za skije u svajcarsku, da je blisku do st. gallen ili web store svajcarski? Hochu da nabavim fischer progressor f19, dolazi jedan drug u avgust.
    Hvala unapred



  4. #184
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2016
    Godina
    47
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Nisam vozio navedene modele, ali u poslednjih 6+ godina promijenih 3 modela širine 84 do 90 mm, a imao sam priliku i probati još nekoliko sličnih. Nisu za vožnju po pločama leda, ali za sve ostalo su mi super, uključujući i smrznutu tvrdu stazu.
    Citirati Originalno postavljeno od mitke610 Pogledati poruku
    Mozda mozes uzeti u obzir i Volkl rtm 84. Ja sam prilicno zadovoljan tim skijama.
    Sad kad malo razmislim, kao da su ova 2 posta podsvesno delovala na mene, pa kupih Volkl RTM 86.
    172cm, a obzirom da sam ja 178cm, mislim da će savršeno odgovarati.

    Skije su polovne, kupljene na KP, od dečka koji im je prvi vlasnik. Po mom skromnom znanju, u dobrom stanju (još se i rimuje)

    Pancerice imam, dužina spolja 305, i uzeh da podesim vez po njima.
    Tu sada nastaje problem. Mimoilazi se oznaka na skali veza sa dužinom cipele. Kada podesim dužinu veza na opseg u koji upada 305, cipela je 2-3mm veća, pa moram da produžim vez. Naravno, ne bih tako ostavio, ali ne znam šta mi valja činiti...

    Ima li neko iskustvo sa ovakvom situacijom?
    Priložene slike Priložene slike

  5. #185
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Stvar je u tome da se uzduzni napon pogodi da bude u odgovarajucem okviru koji je preporucen od strane proizvodjaca. Negde na vezu na zadnjoj strani trebalo bi da postoje neki markeri koji pokazuju dokle vez treba da dodje kada se zakljuca cipela, ali ne znam da ti kazem tacno gde je na ovom vezu jer ga nisam uzivo nikad video. Ako je pogodjen taj okvir nije bitno da li ima 2-3 mm lufta ili ne.

  6. #186
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Neka je sa srećom sa novim skijama!

    Citirati Originalno postavljeno od nvelja Pogledati poruku
    ...Kada podesim dužinu veza na opseg u koji upada 305, cipela je 2-3mm veća, pa moram da produžim vez.
    Možeš li pojasniti ovo "2-3 mm veća"? Slika bi mnogo pomogla. Da li sa takvim podešavanjem možeš "ući" u vez?

  7. #187
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2016
    Godina
    47
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Slika kada pancerica ne ulazi u vez, kao da je 2-3 mm "duža od veza. Podešavanje veza je 304-307 (305 je pancerica) trebalo bi da upada.



    Slika kada pancerica upada u vez, ali je tada opseg na vezu 308-311, to je to što govorite, neće biti uzdužnog napona...




    Dobra vest je da, dok sam ovo radio radi fotografisanja, provalim da treba biti malo grublji, i zadnji vez se pomeri malo unazad i cipela upada.



    Još jedna nedoumica, da li je moguće da ovaj vez nema podešavanje "pločice ispod prednjeg dela veza?




  8. #188
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Prvo napomena da nemam iskustva sa Marker vezovima (posljednji Marker sam imao negdje oko 1985.-te).

    Da krenem od posljednje sličice. Podešavanje visine pločice ima smisla samo kod vezova za turno skijanje, jer se za turno skijanje koriste različite vrste pancerica. Za čisto alpsko skijanje gdje spada i tvoj vez, visina prednjeg dijela đona pancerice je strogo definisana ISO standardom i nema podešavanja.

    Po pitanju dužine đona i uzdužnog pritiska, da krenemo prvo od osnovne stvari: dužine đona. Možda su pancerice prošle kroz boot-fitting, pa su možda razvučene uzdužno i ono šta piše na đonu ne odgovara stvarnoj dužini. A možda fabrički ispisana vrijednost nije tačna. Izmjeri dužinu đona!

    Generalno gledano, nije problem ako vrijednosti dužine đona i raspona na vezu ne odgovaraju. Uslov je da uzdužni pritisak bude korektan. Kako svatih iz opisa sa slike ispod, sa zadnje strane zadnjeg veza dolje nisko viri nekakav bijeli plastični hepek sa nekoliko oznaka (površina). Kad staviš pancericu u vez, taj hepek se uvuče u kućište veza i bar jedna od tih oznaka treba da je u ravnini sa kućištem veza. Nisam vidio ni uživo, a ni na fotografiji, pa ne mogu detaljnije pojasniti. Možda ti bude jasno sa ove slike:
    pritisak.jpg

    Evo link na kompletno Marker uputstvo za vezove: www.markercertification.com/downloads/1617_Marker_Tec_Manual.pdf

  9. #189
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2016
    Godina
    47
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    To je baš ta slika. Hvala na pomoći, proveriću ovo čim stignem kući.
    Sigirno ne bih primetio taj beli jezičak, bez ovog uputstva.

  10. #190
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2016
    Godina
    47
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Malo su promenili, nije više bela boja nego reckice (verovatno korak manje u proizvodnji - nema bojenja, a i boja može da se oguli pa da dovede nekoga u zabludu)

    Nedovoljan forward pressure:



    Dovoljan forward pressure:


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •