Strana 16 od 21 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 151 do 160 od 202

Tema: Kupovina skija

  1. #151
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od h18 Pogledati poruku
    Jedino sam tu nešto našao o ovoj skiji. Linnk: http://sportstyle24.com/head-ski-set...-10-promo.html
    Možda neki komentar nekog iskusnog?
    Visok sam 185, težak 95 kg. Vještina skijanja od 4-5/10
    Zaobiđi ovaj model.

    Mislim da sam prije cca 5 sezona probao ovaj ili vrlo sličan model jednu žicu i nije mi sjeo. Da li zbog premalog radijusa ili zbog mog načina skijanja (širi zavoji, veća brzina), teško je reći. Jednostavno se nisam prijatno osjećao na skiji.

    Radijus 12,8 m na dužini 170 cm nije za svakoga. A i struk 70 mm je za današnje pojmove preuzak.

    P.S. Vidim trend izbora skija koje liče onima iz Svjetskog kupa (Atomic Redster, Head Shape). Mene je to prošlo prije 25-te. Za rekreativno skijanje ima mnooogo boljih skija.

  2. #152
    Junior Member
    Datum registracije
    18.02.2017
    Godina
    46
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Ok, hvala na odgovoru.

  3. #153
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2016
    Godina
    47
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    P.S. Vidim trend izbora skija koje liče onima iz Svjetskog kupa (Atomic Redster, Head Shape). Mene je to prošlo prije 25-te. Za rekreativno skijanje ima mnooogo boljih skija.
    Tu se vidi koja firma ima najbolji marketing
    Kao i za sve drugo, konfekcija, marketing...a samo stari znalci kupuju ono za šta većina nije ni čula.

    E sada ja molim stare znalce da pomognu kolegama koji su u enrty level klasi oko predloga i izbora skija, kao bi se fokusirali na određene modele pa težili da ih probaju u praksi i donesu konačnu odluku.
    Bez toga, polje je isuviše široko, i nemoguće je sagledati kvalitetno sve, pa nam ostane svetski kup, marketing i sl...

  4. #154
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Ja mislim da mnogo zavisi od toga kako ko voli da skija. Ja recimo mnogo vise volim krace zavoje i sporije skijanje sto se vidi i po skiji koju vozim tako da bi ja cak i nekom srednjem skijasu uvek pre preporucio SL skiju sto ovaj head sa radijusom 12.8 i jeste. Ali zato sto ja gledam sta ja volim i sta mi prija.

    Ako mene pitas ovako po karakteristikama mi deluje dobra skija. Nisam je probao mada sumnjam da je bitno drugacija od mog head iSL koji ne bi menjao ni za sta ako pricamo o skijama za stazu.

  5. #155
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    @ Moca

    Misljenja sam kao i Stekan da su ti skije koje su cak 22cm krace od tvoje visine jednostavno prekratke.
    Iz snimka koji si prilozio vidi se da ima dosta prostora da poboljsas tehniku. Znam da ti je sada verovatno lakse da skijas na kracim skijama, ali odabir prekratkih skija nije pravo resenje, samo ce maskirati nedostatke, a ubrzo ces ih prerasti.

    Da sam na tvom mestu, novac koji si izdvojio za kupovinu skija bih potrosio na nekoliko casova sa dobrim instruktorom, a skije bih nastavio da rentam. Veruj mi, nije mit - neces se pokajati. Vredi svaku paru, ali mora da bude dobar (na osnovu licnih preporuka).

    Pitao sam te na drugoj temi da li imas svoje pance, ali nisi odgovorio.
    Ako nemas, definitivno razmotri njihovu nabavku kao prioritet pre kupovine skija.Skije ti u ovoj fazi nisu toliko vazne. Dobro fitujuce pance su mnogo vaznije.
    Izvinjavam se sto kasnim imao sam dosta obaveza ovih dana. Nemam pancerice i one su mi prve na listi za kupovinu kad skupim novac. Ali hocu da se informisem i oko skija da se upoznao sa materijom kada dodje vreme za njihovu kupovinu, a mozda i naleti neka dobra ponuda pa da je ne propustim zbog neinformisanosti. Kod pancerica sta se gleda? Sta je bitno? Osim da su udobne

  6. #156
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ne treba niko da se ljuti. Ovo je forum i svako iznosi svoja zapažanja i mišljenja. I svi možemo da da imamo pogrešno mišljenje o bilo čemu. Činjenica da je neko na skijaškom forumu i traži mišljenje govori da mu je stalo da izabere odgovarajuće, a ne "najbolje" tj. šminkerske skije.

    Kao što Marbik reče, svako treba da traži šta više voli i šta mu prija. Težište je na glagolu "traži" koji je u bliskom srodstvu sa pojmom "poređenje" koji se pri izboru skija svodi na probavanje što više različitih skija (različiti modeli i različite dužine za isti model). Mnogi skijaši su zadovoljni svojim skijama iz prostog razloga što nisu probali druge modele i/ili dužine.

    Svi smo različiti i puno je faktora koji utiču na svakog pojedinca i njegov izbor. Jedan od bitnih elemenata su skijališta na kojima se pretežno skija, odnosno širina/konfiguracija staza i kvalitet uređivanja istih. Ako se skija isključivo npr. na Jahorini, tada više smisla ima uzeti kraću skiju sa malim radijusom. Ko planira uglavnom ići u Francusku, ako je dobar skijaš, sigurno je razmatrao skiju ne užu od 90 mm i ne kraću od 180 cm.

    I visina skijaša direktno utiče na način skijanja. Dvometraš i da hoće, ne može da izvodi sitno vijuganje na način kako to izvodi neko sa mnogo kraćim nogama (https://www.skijanje.hr/hr/skijanje/...php?a=1&b=3985). Gola fizika. Tako npr. mojim 202 cm visine više odgovara ova skija:
    Amphibio16.jpg

    od ove:
    SLX.jpg

    Da, želim pokazati da sam testirao modele za narednu sezonu. Godinama sam tražio one prave za sebe i u međuvremenu sam ih pronašao. Sada skije testiram iz gole znatiželje.

    @Moca, pogledaj šta sam svojevremeno drobio o pancericama ovdje: http://www.skijanje.rs/ski-oprema/op...ele-pancerice/ i ovdje: http://www.skijanje.rs/ski-oprema/op...cih-pancerica/.

    P.S. Da se primjetiti da na najnovijem SLX-u nema više Amphibio lijevo-desno fazona. A ni Waveflex valova i talasa. A opet je skija vrhunska. Marketing je čudo.

  7. #157
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Nisam imao prilike da probam novi Amphibio, ali drug s kojim skijam i u cije misljenje verujem jeste (probao je 16TI2) i kaze da skija kida.
    Jedva cekam da ga probam u aprilu (cisto znatizelje radi, sto rece @Stekan, jer sam tek pre koji dan kupio strava skiju u toj klasi koja takodje kida, pa da ih uporedim)

    Kako se tebi ucinila, Stekane?

  8. #158
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    16 Ti2 sam od prvog zavoja vozio 100% kao da smo stari poznanici. U stvari, i jesmo. Jednu cijelu sezonu sam vozio Speedwave 14, a to su u suštini skoro identične skije. Iznenadio sam se koliko je kratak uvijeni dio vrha i repa (Amphibio). Smiješna mi je priča "sa jedne strane rocker, a sa druge camber". Pure gimmick. Ako zanemarim taj marketinški detalj koji te tjera da uvijek ista skija bude lijeva ili desna, skija je vrh vrhova.

    16-ka mi je legla mnogo bolje od SLX-a iako su obe skije vrh. SLX jednostavno vuče u zavoj više nego ja volim (tačnije: ne ja, već moje mlađahne noge).


  9. #159
    Member
    Datum registracije
    17.03.2010
    Godina
    62
    Poruke
    31

    Podrazumevano Elan skije

    U prodaji sam naišao na skije Elan Explore Race Track ESP10 dužina 160 cm.
    Na stranicama koje pratim nisam našao recenziju ili podatke o skijama, pa molim za mišljenje.
    Napominjem da skijam na uređenim stazama,10-15 dana u sezoni,55 godina,težina oko 80 kg,visina 170(ako to šta znači).
    Pozdrav !

  10. #160
    Junior Member Kubi avatar
    Datum registracije
    28.01.2016
    Lokacija
    Prokuplje
    Godina
    41
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Postovani forumasi i ljubitelji skijanja,

    Vec neko pratim vase postove, vidim ima ovde dosta ljudi koji "poznaju materiju", imaju iskustva i dosta stvari sam mogao da naucim o izboru skija, ali sada mi je potrebna mala pomoc.
    Uzimajuci u obzir da skijam vec nekoliko godina i uglavnom sam iznamljivao skije iz rente (slalomske i veleslalomske modele), sada bih da probam nesto malo drugacije (ako bude prilike off piste skijanja, dubokog snega isl.). Slucajno sam naisao na neke oglase (Rossignol SCRATCH SPRAYER dimenzija 118 - 88 - 111) pa se razmisljam da prve skije koje budem kupio budu upravo za tu namenu. Visok sam 183 cm, imam oko 85 kg i mislim solidno skijasko umece... Ukoliko ima onih koji su raspolozeni da pomognu ineresuje me da li je to dobar izbor, koja duzina bi bila odgovarajuca isl...

    Hvala svima unapred i pozz sa juga Srbije

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •