Strana 1 od 21 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 202

Tema: Kupovina skija

  1. #1

    Podrazumevano Kupovina skija

    Jos jednom hvala svima na pomoci oko kupovine pancerica .

    Citao sam dosta o kupovini skija na ovom forumu i sto vise citam sto mi vise nije jasno .

    Mozda je najjednostavnije da mi neko ko se razume u vrste i modele pomogne .

    Visok sam 183 , tezak skoro 80kg . Skijasko umece : borim se sa crvenom stazom

    Zelim da kupim skije sa kojima cu moci lakse da skrenem ili da zakocim .

    Kolko sam ja ukapirao meni trebaju carving skije .

    Najveci problem je sto ja kada gledam nemam pojma koje su carving a koje ne .
    Isto tako mi nista ne znace one cifre sto su zapisane na skiji (radius itd..) jer nemam pojma sta znace .

    Tako da ako moze neko da mi preporuci skije koje bi odgovarale meni . Nove ili polovne , nije bitno . Fond : 250e max

    Hvala

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Hehe evo ja cu da ti preporucim par modela. Fischer Progressor 800 (ili 8+), Rossignol z74, Elan Waveflex 12... Fond ti je lep, mozes da nadjes jako dobre skije za te pare. Sto se tice karving skija, lako se prepoznaju, stare skije su bile dugacke i ravne, karving skije imaju siri vrh, pa su uze u struku, pa opet rep siri...

    Moj savet ti je da sacekas jos malo ako ti nije hitno i za te pare mozes da uzmes nove skije, bice popusti u Planetbike-u sredinom februara 30 posto, takodje u Intersportu... Ako ti je hitno, imas u oglasima dole nixibrus nick, covek je korektan i pitaj ga za savet, ponudice ti sta ima...

  3. #3

    Podrazumevano

    Hvala na odgovoru

    Nije mi hitno jer idem na Jahorinu tek 23. Februara tako da mogu da sacekam i 20.

    Ako su carving skije kao sto kazes ,, imaju siri vrh, pa su uze u struku, pa opet rep siri...,, onda ja imam takve vec od caleta .

    Elan comprex whistler se zovu ali su u uzasnom stanju jer ih je on vozio pre nego sto je naucio da skija i tu je bilo svega (imaju cak jednu rupicu na donjoj strani skije) i mislim da je najbolje da kupim nove .

    Reci mi jos nesto , kakve su skije modeli ispod ovih sto si mi rekao , odnosno koliko mogu da budu losije i u cemu ?

  4. #4
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Definitivno je bolje da uzmes nove

  5. #5
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Taj Whistler bi trebalo pogledati u kakvom je zaista stanju, ako moze da se sredi i ako nisu neka veca ostecenja, ja ne bih bacao pare na nove, proveri prvo u nekom boljem servisu sta je sa njima i koliko kosta kompletno sredjivanje. To je iz grupe all mountain skija, sa sirinom ispod cipele od oko 70mm sto ti garantuje uzivanje na srednje teskim stazama, plavo-crvenim, taman u skladu sa tvojim znanjem... Ako je bas-bas losa, onda kupi nove - a mozda i neke bolje polovne, ustedeces prilicno. U svakom slucaju biraj skiju za nivo znanja u rasponu 5-6-7-8 na skali od 1 do 10...

    http://www.skinet.com/ski/gear/1999/...n-skis-2001-02

    http://www.epicski.com/t/22750/elan-whistler-6-0

  6. #6
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Kad je napisao "rupicu",a uz prethodne komentare kako je cale vozio,pomislio sam da je skija skroz prubusena

    Najbolje bi bilo da slikas skije,sa ostecenjima,pa da pogledamo

  7. #7
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Da li zna neko kakve su skije techo pro flyte XT sa vezovima JTL100 lightrak ?

    Znaci nisam profi, ali nisam ni amater, znaci za sezonsko skijanje 7-14 dana u godini ?

    hvala

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Pretpostavljam da si to video u Intersportu Od juce imas akciju u PlanetBike i mislim d amozes da nadjes mnogo bolje skije, neke Elan ili Volkl...

  9. #9
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Da tamo su sada 13000 din pa zato pitam. Jel svi planetbikeovi imaju skije i te akcije ili samo neki, meni je nablizi onaj na autokomandi.

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Svi... 3 artikla 25% popusta... 2 artikla 15%.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •