Strana 21 od 21 PrvaPrva ... 11192021
Rezultati 201 do 202 od 202

Tema: Kupovina skija

  1. #201
    Junior Member
    Datum registracije
    21.09.2017
    Lokacija
    Berane
    Skije / Bord
    Fischer Progressor C - line 10+
    Godina
    31
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od edi_p92 Pogledati poruku
    Doslo je vrijeme da se zamijene skije...Volio bih da mi neko pomogne oko izbora, kao i da podijeli neki savjet.

    Budzet za kupovinu mi je do 400eur. Napredan sam skijas, 94kg, 188 visina. Preferiram skijanje na uredjenim stazama, kratki/duzi zavoji, ali opet ne pravi mi problem ni duboki snijeg. Tako da trazim skiju koja se dobro ponasa na pomenutim terenima, u sustini allround skija. Duzina od 174cm pa na vise, radijus minimum 15.
    Vozio sam ove godine na Nassfeldu Atomic Redster G7, G9,Progressor F19. Uglavnom nisam zapazio neku drasticnu razliku, osim da se Redster G9 bolje ponasa pri vecoj brzini, nekako mi je stabilnija pri spustu, kao i na tvrdim stazama prilikom zavoja, sjece dosta dobro (mada ovo je vise stvar stanja kantova), cak sam njoj sam vozio 113km/h. Medjutim, skija je dosta skupa, barem za mene...oko 700eur.

    Ono sto sam pronasao na netu jeste :

    - Head WC Rebel Ishape 17/18. U intersportu oko 350,00eur Koji je radijus ove skije (duzina 175)?
    - Atomic Redster XT + mercury. U BTC (Ljubljana) Intersportu, cijena je bila oko 350 eur, koliko me pamcenje sluzi.

    Da li moze neko da napravi paralelu izmedju Atomica, konkretno XT i G7, Fischer Progressor F19 i Head WC Rebel Ishape? Moze i preporuka za neki drugi model (Atomic, Fischer, Head). Da li je isplativije kupiti sada skiju ili cekati Expo Zim u decembru (nazalost prosli nisam posjetio). Ima li neko iskustva sa kupovinom skija po Sloveniji, Austriji, Italiji?
    Ovo boldovano mi se izgubilo u inicijalnom postu, ne znam kako...

  2. #202
    Junior Member
    Datum registracije
    18.02.2017
    Godina
    46
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Počeo sam razmišljati o novim skijama. Do sad sam koristio bratove i ponekad bi rentao skije.
    Visok sam 194, a težak 105 kg, u solidnoj sam formi, bavim se povremeno raznim sportovima (nisam debel što bi neki mogli pomisliti kad vide moju kilažu (možda malo )...


    Prošle godine sam počeo skijati, dobro i brzo sam napredovao (iskusniji mi tako tvrde), carving tehniku u određenoj mjeri sam savladao.
    Bratove skije su mi ispočetka odlično legle no što sam više napredovao uvidio sam da su previše meke za moju težinu. Pri većim brzinama i većim strminama su mi bile nestabilne jer su mekane i vjerojatno kratke za moju visinu (dužina skija 170 cm).


    Cilj mi je i da malo smršavim, na nekih 98-100 kg.


    Želio bi uzet neku tvrđu skiju koja bi mi omogućila da dodatno napredujem.
    Koje karakteristike mi preporučujete, koji radijus, dužinu skija i širinu skije?
    Do sad sam skijao uglavnom na kupresu i jahorini. Tako će vjerojatno i ostati no ne iskuljučujem mogućnost da se sljedeće godine malo zaletim do austrije.
    Ne preferiram posebno neki marku.


    hvala svima koji pomognu svojim savjetima

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •