Strana 2 od 12 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 117

Tema: vosak za skije

  1. #11
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ima li negde kod nas taj Toko da se pazari/naruci? Ja se ni ne secam vise gde sam uzeo ovaj moj pre nekoliko godina.

  2. #12
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    Beosport
    Ovi voskovi su "samo" voskovi u kutijci...razliciti po nameni i temperaturi koje prizvodjac deklarise kao optimalne za odredjene uslove skijanja, nanose se "peglom"...opet ova zadnja 2 su rastvoreni voskovi upakovani u bocicu sa sundjerom koji se moze naneti na samoj stazi uz uslov da je podloga OSUSENA!

    Planetbike
    Nisam imao prilike videti niti koristiti ovaj sa linka...lici mi na vosak u spreju...

    Poz
    PS: Ja koristim ovaj univerzalni beli biorazgradivi iz Beosporta kao "osnovu" a ako bas naletim na mokar sneg i sl namazem i ovaj sa sundjerom koji drugar nosa sa sobom UVEK...ja njemu uradim peglom a on nosa ovaj drugi...dogovor kucu gradi...xexe
    dakle,koji vosak naruciti iz beosporta,konkretno?
    sta koristiti za poliranje?

  3. #13
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ako nadjes ovaj kao moj, on ima i to za poliranje, ali ga Beosport ocigledno nema. Videcu da odem kod Micka da vidim ima li ga tamo.

  4. #14
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    ma mislio sam za peglanje,hocu da se zanimam u garazi za vikend...

  5. #15
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    http://www.youtube.com/watch?v=sVNnZy_A4n8

    gde kupiti sve ove cetke?

  6. #16
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Aj da krenem od pocetka. Kao sto blackholemix rece za peglu budi samo pazljiv ali u principu ne moras da se brines da ces da ostetis kliznu povrsinu. Ko kad su pitali jednog lika na koliko vri voda, a on im odgovori: na trojku (oni stari sporeti sto su imali samo 3 polozaja). Tako da nemoj peglu bas na trojku . Pogledaj subotom-nedeljom na auto pijaci tj. ispred auto pijace kod mosta ima onih sto prodaju stare stvari. Mozda tu nadjes staru peglu ali obavezno onu sa ravnom plocom. Moj drug je tu nasa toki voki za caleta za lov, jeste da su rasparni ali rade.
    Sto se tice voska mozda ovaj uzmes:

    http://www.beosport.com/internet-pro...rsal-wax,-60g/

    Ocigledno da samo beosport ima voskove. Pozovi ih i pitaj sta bi ti oni preporucili. Ranije su imali Toko ali ocigledno da su promenili asortiman ili nemaju u ponudi na netu.

    Da ne zaboravim treba ti i stega ili vec nesto na sta ces da stavis skije i jace gumice da spustis kocnice da ti ne smetaju. Za glacanje ti ne trebaju cetke. Setio sam se sad da su u beosportu imali u ponudi plutu sa kojom se glaca umesto cetki tako da mozes i obicnu plutu da nadjes ili neku tkaninu.

    Inace ja nisam toliko cesto radio voskiranje. Jednom pred zimovanje i jednom na kraju sezone. Tada se radi konzervacija kao sto ski servisi rade. Naneses vosak i peglom ga razmazes tako da ide i preko kantni. Tako stitis kantne da ne uhvate rdju. Na pocetku sezone skines visak voska kao i sa kantni i posle samo ga uglacas i to je to.

  7. #17
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    a jesi li sam radio ili u servisu?
    Izmenio/la wlad; 18.12.2012 u 07:53. Razlog: ne treba citirati celu prethodnu poruku!

  8. #18
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Narucio sam isti pre 2 dana kad sam provalio da ce mi bar 3 dana biti na 4/5 stepeni. Kakvo je tvoje iskustvo, jel radi za raskvasen sneg i koliko cesto moras da ga mazes?
    Uglavnom sam ga koristio kada je raskvasen sneg da prebrodim takvu situaciju. U tecnom je stanju. Kad se otvori poklopac ima sundjer koji treba malo da se pritisne da pocne da izlazi. Zbog toga ne mozes bas ravnomerno bas da ga nanosis i ne moze bas neki sloj da se napravi. Zbog toga nije lose da ima neka tkanina ili nesto malo samo da se uglaca. Inace se nanosi na suvu skiju. I ne drzi bas puno. Mozde da drzi ceo dan. Pa naneses sutra ponovo ili mozda odneses u servis pa ti odrade voskiranje.

    Citirati Originalno postavljeno od ninic Pogledati poruku
    a jesi li sam radio ili u servisu?
    Kad sam imao uslova kod druga sam radio sa njim, odavno. Imao sam i ta dva voska sto sam ti napisao. Da me ubijes sad ako znam gde su. Mozda su zavrsili i u kanti . Zadnjih nekoliko godina u servisu.
    Izmenio/la Tadija_91; 17.12.2012 u 23:53.

  9. #19
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Uglavnom sam ga koristio kada je raskvasen sneg da prebrodim takvu situaciju. U tecnom je stanju. Kad se otvori poklopac ima sundjer koji treba malo da se pritisne da pocne da izlazi. Zbog toga ne mozes bas ravnomerno bas da ga nanosis i ne moze bas neki sloj da se napravi. Zbog toga nije lose da ima neka tkanina ili nesto malo samo da se uglaca. Inace se nanosi na suvu skiju. I ne drzi bas puno. Mozde da drzi ceo dan. Pa naneses sutra ponovo ili mozda odneses u servis pa ti odrade voskiranje.
    odlicno, za to sam ga i uzeo. Trenutna prognoza je 5/6/5 tako da ce biti mazanja ujutro i posle pauze. Ima video kako se radi, ko da mazes cipele a i taj tip iz Toko-a preporucuje da se ispolira. Vec vidim rolnu toalet papira i neku staru krpu za susenje skija u rancu

  10. #20
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    odlicno, za to sam ga i uzeo. Trenutna prognoza je 5/6/5 tako da ce biti mazanja ujutro i posle pauze. Ima video kako se radi, ko da mazes cipele a i taj tip iz Toko-a preporucuje da se ispolira. Vec vidim rolnu toalet papira i neku staru krpu za susenje skija u rancu
    To je to. Poucan video . Aj pa javi utiske.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •