Strana 70 od 692 PrvaPrva ... 2060686970717280120170570 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 691 do 700 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #691
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Pretpostavljam da je u pitanju puna cijena passa?

  2. #692
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Koja je steta sto su ovo objavili 30.04.2009 a ne par dana ranije i malo bucnije, recimo na TV ili u novinama

    Bas bi voleo da cujem utiske sa 1martovskog skijanja

  3. #693
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od akole Pogledati poruku
    Koja je steta sto su ovo objavili 30.04.2009 a ne par dana ranije i malo bucnije, recimo na TV ili u novinama

    Bas bi voleo da cujem utiske sa 1martovskog skijanja
    mislim da je ipak u pitanju 1majsko .. salu na stranu, ipak mislim da to 1majsko skijanje nije nista posebno kod nas..

  4. #694
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    kako nije posebno- 1. maj eeeej bre
    Mada mislim da su trebali da objave da je promo(besplatno) skijanje. Ne mogu da verujem da bi naplatili punu cenu ski pasa za jednu stazu.
    Bas steta sto nisu objavili ovo ranije, verujem da bi dosta ljudi bilo zainteresovano, mozda bi bio i neki organizovani prevoz.
    Ali nista, ostaje nam da cekamo prvi sneg(jos malo vise od 6 meseci nadajmo se)
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  5. #695
    Super Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    32
    Poruke
    363

    Podrazumevano

    Ovaj snow forecast je potpuno prolupao - za petak su najavili da ce na Pancicu pasti 11cm snega, a na beloj reci 2 6cm.
    Nema sanse.

  6. #696
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Nasa dika u ocima drugih

    --Kopirano sa infokopa---

    Bio sam na Vasem "Kopu" za prvi svibanj i bas sam se odusevio. Odusevio sam se za kaj nisam pre toga bio tamo i za kaj necu nikad vise tam hoditi. Prisli smo sa strane Brzece, i krivine su na cesti nesto kaj u zivotu svojem videl nisam. Nekih 20-tak kilometara smo se furali po cesti koja se vezuje u cvor isto ka i moj trbuh. To je trajal 1 uru. Gore smo stigli i vidjeli prvo gomile smeca. Tak fakat u normalnoj zemlji izgleda deponija. Vi u Srbiji to nazivati "Srpskim Samonijem". Pjesacili smo do Pancica i gore mi veli jedan mjestanin,"odavde vam krecu najbolje staze Kopa". Pa ne znam kako smucate po tom kamenjaru. Poseceni panjevi svuda po stazi, stene, a o tome da tam nema nizbrdice, necu da trosim rjeci. Frajer se gore popeo Yugom i cavle ukucava u neku ogradu. Posle na skimapi vidim da tam ima samo 2-3 staze koje nisu plave, a i na recepciji mi veli frajer da ni one nisu skoro nikad sredjene. Pa za kaj onda tamo skijanje kosta vise nego u Samoniju(ali Francuskom). U Brzecu mi veli neki lik sta stavlja zimi lance na tockove, da je Kopaonik raj na zemlji, a da stranci okupiraju zimi ovu planinu. Aj da mu poverujem.
    Da ne dozivite ovo kao antagonizam prema Srbiji, dodacu nesto kaj mi se zdopalo u Srbiji,a nigde na netu nema da se reklamira.
    Radi se o seoskom turizmu.
    Bio sam 7 dana u selu Garasi kod Arandjelovca. E to je raj na zemlji. Jezero, suma, livade procvale...ljudi ne posredni,svesni da su siromasni,ali posteni i gostoljubivi. Spavanje u seoskoj kuci ne mozete naci nigde,ali po preporuci mog frenda koji zivi u BGDu dosao sam u jedno domacinstvo, koje mi na kraju nije htelo da naplati spavanje. Toliko toga smo prevalili kroz spikuu, od Cetnickog pokreta(Ravnogorskog) do ustaskog , crnokosuljaskog,preko Partizana,(postoji mesto koje se nekad tako zvalo) Partizani. Supruga i ja smo cistili izmet kravlji ujutru, uvece isli po ovce koje oni puste po sumi, uvece u Arandjelovac na muziku. Insistirao je (Rakovic)da mu ja velim neku nacionalisticku Hrvatsku pjesmu, da mi pokaze kako on i Sumadija nemaju nis protiv Hrvata..ali nisam se usudio:-)).
    Celu njegovu familiju sam pozvao i oni su prihvatili poziv kod mene gde mi je caca rodjen(Milna na Bracu)u kolovozu
    Kod nas u lijepoj nasoj takvi kraj nepostoji. Divna je Sumadija
    Pozdrav celoj Srbiji

  7. #697
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    ... a evo kako ga vidi moja poznanica iz Francuske , na privremenom radu u Temišvaru: http://www.skipass.com/blogs/chloack...-29-mars-.html

  8. #698
    Super Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    32
    Poruke
    363

    Podrazumevano

    Ipak pada sneg




  9. #699
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Tamo bas fino zasnijezilo..

  10. #700
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano


    Majski sneg na Kopaoniku Izvor: www.rts.rs

    Sneg koji pada na Kopaoniku oformio prekrivač od osam centimetara uz temperaturu od jednog stepena. U maju 1991. godine, na toj planini snežni prekrivač bio visok čak 29 centimetara.
    Posle nekoliko izuzetno toplih dana, čak osam centimetara snega na Kopaoniku, uz temperaturu od jednog stepena, pravo je iznenađenje. Snega ima i na Pešterskoj visoravni, gde je temperatura oko nula stepeni.
    Šef Meteorološke stanice "Kopaonik" Bratislav Marić izjavio je za Internet portal RTS-a da je Kopaonik takva planina gde je moguće da se "u toku jednog dana promene sva godišnja doba".
    Marić navodi podatke o tome da je sneg na toj planini padao, između ostalog, i 9. jula 1998. godine.
    "Snežni pokrivač 29. maja 1991. godine, bio je debeo čak 29 centimetara", dodaje šef stanice na Kopaoniku.
    "Sneg krajem maja jeste neobična pojava, ali to zapravo nije ništa nenormalno i nema posledica za funkcionisanje eko sistema na planini", rekao je Marić.
    Pema njegovim rečima, u maju prošle godine na Kopaoniku je bilo 12 centimetara snežnog pokrivača, a sneg je padao i 7. juna 2006. godine, kao i u maju i junu 2005. godine.
    Turisti na planini su se nekako snašli po "majskom snegu", iako ih je prema Marićevim rečima trenutno malo.
    "Dobro je što je ipak najavljeno da će ovih dana na planini biti hladno, pa su se gosti i pripremili", naveo je Marić.
    Snegovi na Kopaoniku padaju krajem novembra i traju do meseca maja, prosečno 159 dana godišnje. Padavine su u proseku veće od 1.000 mm godišnje.
    Klima Kopaonika obeležena je sa blizu 200 sunčanih dana godišnje zbog čega sa pravom nosi naziv „planina sunca".
    Južni položaj masiva, zaravnjenost i otvorenost terena sprečava dugotrajno zadržavanje oblačnosti nad planinom.
    Hladni i teži vazduh kreće se okolnim dolinama i kotlinama tako da zimske temperature nisu mnogo niske.
    Kopaonik ima subalpsku klimu. Srednja godišnja temperatura Ravnog Kopaonika je 3,7 Celzijusovih stepeni.
    Izmenio/la admin; 31.05.2009 u 00:16.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •