Strana 130 od 692 PrvaPrva ... 3080120128129130131132140180230630 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.291 do 1.300 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1291
    Member
    Datum registracije
    17.11.2009
    Godina
    32
    Poruke
    61

    Podrazumevano

    Ovo su izgradili na Jarmu.Meni se ne svida.Taj deo mi je uvek bio onako milina opustanje divljina a sad ove zgrade.Steta i za kafanicu Jaram

  2. #1292
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Koji to auto ima bolji od Moskvica

    @Dejana
    - Molim Deki da mi napises, koje SLO skijaliste bi po opstim kriterijumima(duzina staza, tehnicka opremljenost-zicare i snow topovi, itd) bilo bolje od KOPa. Navedi tabelarno, lakse je za uporediti, a , sto rece ADWARF, nemoj subjektivno da ocenjujes
    Pailhead je bio saljiv, pa je KOP uporedjivao sa Divcibare,Brezovica, ,,,
    ADWARD, svaka ti je zlatna. Ne treba stvarati ne potreban antagonizam prema KOPu . Pokusajmo da budemo objektivni i ne zatvaramo oci pred svim ovim radovima koje su izvrseni ovih zadnjih godina
    PS: Kao sto se Kop (za sada) ne moze uporediti sa Saalbachom , ne moze se ni sa druge strane uporediti sa Popovom Sapkom . Sa SLO se mose uporediti, ali bih voleo da tabelarno dodjemo zajedno do zakljucka, sta je bolje!!! Da li postoji SLO skijaliste koje je bolje od KOpa

  3. #1293
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    7 dnevni ski pass na kopu ~100eu ,je zaista ok cena ukoliko radi sve i ima dovoljno snega.Ono sta je krajno brutalno po meni su prevelike cene smestaja u apartmane ili hotele.Kada se ove dve stvari sakupe (smestaj i ski pass) -svako bi se slozio samnom da ima daleko bolje opcije.

  4. #1294
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ti na Kopaoniku su sampioni za pravljenje zbrke. Stazi koju svi zovu "RTanj" oni su dali i me Mali Karaman, stazu koju svi zovu Jaram, oni zovu sluzbeno Mali Karaman, a Jaram zovu neku potpuno drugu stazu koju niko tako ne zove. Ono sto su svi nekad zvali Mali Karaman zvanicno se zove Karaman greben. Kao da postoji zakon po kome odredjen broj staza mora da se zove Karaman. Ebo ih Karaman.

    Duboka II je usmerena na potpuno drugo mesto u odnosu na Duboku I, a Duboka I su vec ionako dve staze, Crvena i Crna Duboka. Kao da se placa porez na naziv zicare pa nece da smisle neki novi naziv, na primer staza "Krivi potok" ili "Gola stena" ili "Zeleni sumarak" ili ili Vidikovac ili sta ti ja znam.

    Sad vidim da prave i zicaru "Krst" na potpuno drugom brdu od onog mesta gde se uobicajeno nalazi mesto koje ljudi zovu Krst. Je l' oni to rade namerno?

  5. #1295
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    U pravu si, trebalo je da se nadjem sa drugom na Karamanu. Uglavnom, zavrsili smo na razlicitim krajevima planine. On je mislio na jedan Karaman, ja na drugi.

    Inace, drago mi je da se gore nesto ozbiljno radi.

  6. #1296
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Za staze su zaduzeni ovi iz SS

    Skijalista Srbije su ti, koji su napravili veliki iskorak na KOPu,a smestaj je nesto drugo, to je druga tema-moram priznati jako povezana sa skijanjem. Leti bi mogao i da prespavas ispod Panciceve Omorike, ali zimi itekako te interesuje smestaj-upravu si za taj segment.
    Ali, i dalje stoji otvorena tabela, sa neispunjenim kriterijumima za skijaliste(bez smestaja ) koje je za te pare bolje od KOpa

  7. #1297
    Junior Member
    Datum registracije
    26.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    29

    Question

    Ma sve je to ok sto oni rade i grade,ali postoji jedno veliko ali.Sto recimo nisu dali kintu za gondolu ili pokriveni n-to sed (recimo 4-sed) od Brzeca i osposoblavanja Bele reke.To bi bio pun pogodak,smestaj bi verovatno bio jeftiniji a i obni ljudi dole bi zaradili neku kintu.U svakom ozbiljnom centru od nekog mesta koje je nekoliko km udaljeno postoji zica do ski centra,planine,a ovi gore unistavaju prirodu (ovaj novi hotel),seca suma,unistavanje niskog rastinja, i boli ih uvo.Uzgred,to isto rade i sa Starom planinom,prave hotele na 1400 m,otprilike.E sad,tu je ono ali.Da li su u dilu sa secerlemom koji je od skora novi vlasnik hotela pa mu prave pare.Siguran sam da bi mnogi nasli smestaj u Brzecu da ima zice,a oni i ovu jadnu ne pustaju.

  8. #1298
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Evo kako ljudi zovu staze

    Karaman greben - Karaman
    Mali Karaman - Rtanj
    Marine Vode -
    Karaman - Jaram
    Jaram niko ni ne smatra za stazu posto je ona vise livada.

  9. #1299
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sas35bgd Pogledati poruku
    Pokusajmo da budemo objektivni i ne zatvaramo oci pred svim ovim radovima koje su izvrseni ovih zadnjih godina
    Apsolutno se slazem. Posle Bansko to je centar u kome se ocigledno najvise ulozilo.
    Ali, uvek ce biti onih koji nekad nece biti zadovaljni (manjina) a bice ih i onih (vecina) koi ce biti zadovoljni i sa malim ali korisnih promena jer, razliciti ljudi razlicite naravi.
    No na zapadu ocigledno postoje tacna merila uporedbe ski centara (radi zdrave konkurencije) i dobro je to uraditi i za balkanska skijalista ali (opet ono ali) ljudi ce uglavno biti zadovoljni ako kad dodzu u ski centar imaju gde da parkiraju auto, ako ne moraju pesaciti x metara (da ne kazem km) do prve zice, da ne moraju cekati u red vise no im treba vreme za transport na zici ili se sudaraju na stazi jer kapacitet zicara je velik ali ne i kapacitet staza itd.
    Radi uporedbe Kop cemo uporediti sa Bansko, pa tamo u nekom spicu treba cekati 1-1,5 sati na red za gondolu (pa onda bolju uzeti poludnevi pas i u 10ujutro u red) a Bansko ima bolje sredzene i duze staze i sta je bolje?
    Ili uporedba sa Brezovicom i Popovom Sapkom je nemoguce jer tamo treba stici do odredzene visinske tacke ali kad se stigne ni jedno skijanje na Kopu ne moze zameniti to skijanje
    Izmenio/la trendo; 25.10.2010 u 19:13.

  10. #1300
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Ima mesta kritikama, stoji. Ali treba da budemo zadovoljni što su se pokrenuli i poslednjih par godina vuku dobre poteze. Ipak se Kopaonik danas u odnosu na pre samo par sezona dosta razlikuje. Mislim da su čak većinu nas iznenadili kako tempom tako i projektima koje su realizovali. Samo neka ovako nastave, ne može baš sve odmah.

    Vremenski uslovi, konfiguracija terena, broj sunčanih dana i slično su stvari protiv kojih se ne može, ali treba da cenimo što ipak imamo sasvim korektno skijalište tu pred vratima jer i ono, takvo kakvo je, nam povećava izbor. A u različitim periodima života će nam odgovarati različite varijante, sem toga kada je prognoza dobra najlakše mi je da sa društvom organizujem ski vikend na Kopaoniku.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •