Strana 26 od 31 PrvaPrva ... 162425262728 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 251 do 260 od 310

Tema: Aktivni veš

  1. #251
    Member
    Datum registracije
    28.01.2016
    Godina
    53
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Posle sedmice skijanja na kopu, moram prvo ovde da napišem utiske.
    Jeste da malo čudno zvuči da od svega što bih mogao napisati o skijanju (utisci, oprema, staze, ...) pišem baš o vešu, ali mi se čini da je baš on prilično doprineo da mi skijanje tih 6 dana prodje prijatno.

    Iskreno, pre sam bio skeptičan da taj veš uopšte ima kakvog efekta, ali sad povlačim sve što sam mislio ili rekao.


    Temperature su na kopu prošle sedmice bila katastrofalne!: 10-15 preko dana, par dana temperatura nije padala ispod nule. Sneg mekan, staze uglavnom očajne. U tkvim uslovima očekivao sam da ću biti gola voda popodne kad se vratim u hotel (već sam napisao da se natprosečno znojim!).

    Ali ništa od toga se nije desilo. Imao sam samo veš i jaknu/pantalone (dva sloja). Popodne je veš bio samo neznatno vlažan - osušio se na toplom vazduhu za par sati (ne na radijatoru). Posle sedmice celodnvne upotrebe nije smrdeo na znoj ni malo.
    Jednom rečju fantastično! Oduševljen sam.

    A kupio sam ga u sport directu (sad se ne secam koja je marka, a nemam ga sad pri ruci da pogledam - nešto na C...) na popustu za neku siću: cca od 3 do 7 eura po komadu (donji, gornji deo, za mene, zenu, sina)
    Najskuplje su bile čarape 12 eur za 2 kom salomon.

    Jakna i pantalone Ice Peak kupljene u intersportu isto za dž su se takodje pokazale sasvim solidnim, iako po brojevima (5000/5000 nečega...) ne spadaju u vrh - posle skijanja su takodje bila samo neznatno vlazne iznutra i takodje su se osusile za par sati. A na jakom vetru na vrhu Pančića, blago oznojen nisam osetio hladnoću ni malo!

  2. #252
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Eto, znači da radi. Ja sam davno nabavio ta čuda i moram da priznam da sam i ja u početku bio skeptičan, da ne govorim kako ceo život samo pamučne stvari oblačio do tada, dakle bukvalno sve od čistog pamuka... Sad ti je već jasno koja je agonija biti kompletno u pamuku na skijanju, a ja od tada više nikad pamuk nisam obukao na sebe ni na jednom sportu, a kamoli na skijanju...

  3. #253
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Pozdrav svim clanovima ovog foruma. Nov sam clan. Na zalost moram da napisem da ne znam da se skijam i da je sve u vezi i oko skijanja za mene totalna nepoznanica.
    Elem ici cu u januaru na nekoliko dana na Kopaonik da pravim drustvo sestrinoj porodici. Sto se tice aktivnog vesa naleteo sam ne neki na Sportdirectu. Upitanju je Sondiko. Vidim jeftin je. Da li neko ima iskustva sa tim vesom? Za ostale delove odece cu naci odgovarajuce teme da ovu ne davim sa tim.

  4. #254
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Za prvi put mozes i da pozajmis od nekoga ili malo improvizujes. Ne znas da li ce ti se dopasti skijanje, pa mozda ne moras odmah da kupujes.

  5. #255
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Ja doduse imam majcu ali sa kratkim rukavom i nije bas da je uz telo koju koristim za voznju biciklom. http://www.hm.com/rs/product/60954?article=60954-A Da li bi to moglo za pocetak da bude dovoljno? Mozda bi to pomoglo za tih nekoliko dana. Zaboravih da napomenem da cu ja vise da ubijam vreme po centru dok se moji skijaju. Sestra pominje neko sasnkanje. Ukoliko bih kupovao ovu sa dugim rukavom koristio bih je i za bajs. I da li taj ves mora da bude pripijen uz telo kao na primer helanke?

    Ne verujem da cu bas da pokusam za to vreme i da stanem na skije. Previse sam mator za ja to.
    Izmenio/la Zuba1970; 08.12.2016 u 08:55.

  6. #256
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Sve zavisi kakav si tip. Zimogrozljiv ili lako podnosiš hladnoću? Da li si u formi ili ne, da li ces biti fizički aktivan ili ćeš da blejis? To sankanje koje pominješ, ne znam da li ces ti da se pentras po nekom brdu ili samo deca?
    Ako ces biti aktivan, treba ti nešto ovako http://www.sportvision.rs/aktivni-ve...ort-dry-2-pack
    Ovo je samo primer.
    Na ovo bi išao neki flis i onda jakna/pantalone. To ako je bas hladno. Ako je oko 0 u nekoj varijanti može i bez flisa (opet zavisi ko je kakav tip).
    Ako samo ces da setas i blejis, taj prvi sloj bi trebalo da bude topliji ili da drugi bude vuna. Na hladnom i vetrovitom, bez aktivnosti, brzo se hladnoća "uvuče u kosti".
    I da, taj veš treba da bude pripijen uz telo da bi odvodio vlagu-znoj od tela ka sledećem sloju.

  7. #257
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Prvi put idem na Kopaonik. Tokom dana cu da blejim a uvece sestra pominje neko sankanje sa decom a gde to ne znam jer kao sto rekoh niikad nisam bio na Kopaoniku. pa ja se u sustini znojim mozda malo vise od uobicajenog. Da razmislao sam da uzmem neku flip majcu. A ovaj aktivni ves bih korisrio kasnije i kad vozim bajs. Vidim ja da ce ovde i vremenska prognoza da radi radnju.
    Izmenio/la Zuba1970; 08.12.2016 u 14:49.

  8. #258
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Ovaj low coste aktivni veš je više nego dobar za to šta ti tražiš.

    http://www.sportsdirect.com/SearchRe...ls+/+Baselayer

  9. #259
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Vosok sam 1,80 m a težak oko 70kg. Jel bi M bio ok?

  10. #260
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Trebalo bi da bude ok. Dužina gornjeg dela je 72cm a širina ispod pazuha 48-49 cm, s tim da je baš dosta elastičan materijal. Osoba takoreći identične visine i težine nosi upravo M. Ako to odgovara, verujem da će i donji deo da bude odgovarajuć ( nije mi pri ruci da bih ga merila )


    Neznatno skuplja varijanta, ali i nešto bolji kvalitet:
    http://www.sportsdirect.com/nevica-m...lcode=40211103
    http://www.sportsdirect.com/nevica-m...lcode=40211503
    Izmenio/la neo031; 08.12.2016 u 16:04.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •