Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: Ljudi, jel neko za Jahorinu od nedelje?

  1. #11
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    43
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Ja sam bio na Bjelasnici u srijedu. Radi samo jedna zica, pas je 15KM, al sezonski ski pas za 10KM vam odma' ponude i radnik na parkingu i ljudi koji iznajmljuju skije al moze i na cjenkanje

    Elem ja sam tek stigao tamo oko 12, vani je bilo sigurno 15-ak stepeni, ali opet dovoljno vjetra pri vrhu zice da moras da zakopcas jaknu do grla. Do jedno 2 snijeg je koliko-toliko drzao (sto ne znaci da je bio dobar), al poslije... Staza progledala na nekoliko mjesta na donjem dijelu, e sad fazon je sto na Bjelasnici staza pocinje od nekih 1200m, od cca. 1400 pa navise je dobro, pa je mozda na Jahorini OK. Na samom vrhu ce vjerovatno biti snijega jos dosta dugo, ali tanjir koji vodi do vrha nije radio. Procjenjujem da je na stazi bilo manje od 10 ljudi tako da bi uskoro moglo uslijediti i zatvaranje.

  2. #12
    Senior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy
    Ja sam bio na Bjelasnici u srijedu. Radi samo jedna zica, pas je 15KM, al sezonski ski pas za 10KM vam odma' ponude i radnik na parkingu i ljudi koji iznajmljuju skije al moze i na cjenkanje

    Elem ja sam tek stigao tamo oko 12, vani je bilo sigurno 15-ak stepeni, ali opet dovoljno vjetra pri vrhu zice da moras da zakopcas jaknu do grla. Do jedno 2 snijeg je koliko-toliko drzao (sto ne znaci da je bio dobar), al poslije... Staza progledala na nekoliko mjesta na donjem dijelu, e sad fazon je sto na Bjelasnici staza pocinje od nekih 1200m, od cca. 1400 pa navise je dobro, pa je mozda na Jahorini OK. Na samom vrhu ce vjerovatno biti snijega jos dosta dugo, ali tanjir koji vodi do vrha nije radio. Procjenjujem da je na stazi bilo manje od 10 ljudi tako da bi uskoro moglo uslijediti i zatvaranje.
    A kako ide vartijanta sa smeshtajem na Bjelashnici, kakve su staze, koliko liftova imaju, kakva je fora?
    Koliko ulazu sredstava u planinu, da li sredjuju staze?
    Nikad nisam bio, nemam predstavu kakva je planina, osim shto sa Jahorine izgleda impozantno?

  3. #13
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    43
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od yves
    A kako ide vartijanta sa smeshtajem na Bjelashnici, kakve su staze, koliko liftova imaju, kakva je fora?
    Koliko ulazu sredstava u planinu, da li sredjuju staze?
    Nikad nisam bio, nemam predstavu kakva je planina, osim shto sa Jahorine izgleda impozantno?
    Ne znam za smjestaj, ja uglavnom prespavam kod drugara u Sarajevu ili - na Jahorini Ali cuo sam da je dosta skupo, uglavnom mislim da je samo jedan hotel koji je neke A kategorije pa dobijes solidno po usima. Vidio sam neke kranove, tako da se gradi, ali to, za razliku od Jahorine npr, djeluje sve planski.

    Staza ima mnogo manje nego na Jahorini ali su ljepse IMHO, i mnogo bolje sredjene. Od zica jedan trosjed, dva sidra i jedan tanjir, sem tanjira je sve novo. Klima je cak ostrija nego na Jahorini, prilicno za*ebana.

    Sve u svemu, svakako vrijedi vidjeti, ali je ne bih preporucio za neki duzi odmor.

  4. #14
    Senior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    E, pa, hvala na ovim izveshtajima! Voleo bih da odem i da vidim shta ima tamo. Zanima me josh samo nekoliko stvari: koliko su duge staze (predpostavljam da su duze nego na Jahorini), koliko su shiroke, da li ima shume i da li staze prolaze kroz shumu, i da li ima autobusa iz Sarajeva i koliko vremena treba autobusom do Bjelashnice iz Sarajeva?
    Izvini shto te smaram sa ovim silnim pitanjima, ali sam se neshto namerachio da je "overim"!

  5. #15
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    43
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Koliko su duge staze, e na to ne mogu tacno da ti odgovorim, jer svaki put kad sam bio bila je mecava i lift koji vodi do samog vrha ili nije uopste radio ili je bila takva maglustina da sam skijao bez ikakvog osjecaja za vrijeme i duzinu. Jednom sam uspio i da se izgubim na nekih pola sata.

    Nekidan kad sam bio, prvi put da nije bila magla, medjutim taj lift koji vodi do vrha nije radio :( Ali vidi se staza koja vodi s vrha (ja prije od magle nisam uopste ni provalio da ta staza postoji! nego sam skijao nekud okolo), i ona izgleda super, ima dosta nagiba a reklo bi se i dosta duzine...

    Ove ostale su mozda oko 1km, i one prolaze kroz sumu (za razliku od te gornje), sirina uporediva sa recimo Pracom na Jahorini.

    Za bus nemam pojma, vjerovatno ima, a skijaliste ti je nekih 20-25km od grada pa racunaj.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •