Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: trazi se turno vez

  1. #1
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano trazi se turno vez

    Kao sto sam naslov kaze, trazi se turno vez sa sirokim kocnicama
    po mogucnosti da je malo cvrsci, da ne kazem sa alpskim karekteristikama,
    kao sto su marker duke ili baron, L verzija i naravno koriscen.
    Ako ga neko poklanja rado cu ga prihvatiti ali spreman sam i za nadoknadu.
    Prihvacam sugestije , pomoc ili upute gde da vidim, potrazim, nadzem a u obzir dolazi i daleka Amerika.
    Unapred zahvalan svim dobronamernih ljudi (ili kako se vec ispravno kaze)

  2. #2
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ako je budzet u pitanju ja bih probao sa alpine trakkerom http://www.backcountry.com/backcount...ekker-adaptors
    seth morrison vec godinama iskljucivo skija sa istima sto znaci da su upotrebljivi
    prednost ove naprave je da moze da se koristi postojeci setup...
    po mom misljenju tesko je naci dobar polovan turni vez naravno da ih ima ali isto tako mozes da dobijes nesto sto je vec davno ispustilo dusu
    ako budzet nije pitanje onda baron ili duke ili pak salomon/atomic kad izadje na jesen

    trakker nije najelegantnija naprava ali ima dvije dobre strane lagan je za popraviti sa minimalnim sretstvima na licu mjsta ili sto bi rekli rus svabo i ceh "on the face of the place"
    druga stvar je put na dole je bez kompromisa sa pravim vezom

    http://www.youtube.com/watch?v=_MC_4dQOPYM
    http://www.youtube.com/watch?v=WaIfF...feature=relmfu
    evo ovdje se moze malo vidjeti kako radi za one koi ne znaju
    Izmenio/la Tadija_91; 10.05.2012 u 19:29.

  3. #3
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Znao sam da u tu Ameriku cuda ima
    Kako za ovo ja nisam znao ranije?
    verovatno zato sto nisam ni pitao

    No, da budzet je u pitanju, inace ne bih se razmisljao oko tog baron/duke
    a ovaj trakker je skoro pa idealno resenje posle baron/duke
    jedino sto sam nasao najeftiniju varijantu od oko 100$ plus kranpone od oko 60$
    no to je za novo, a polovno??? bar ja nisam nista uspeo da nadzem.

    U svako slucaju ovo je dobra opcija
    (posebno sto Seth Morrison to koristi, ali o tome cemo drugi put)

    Potrega ide dalje, a ovaj trakker se uzima kao velika ozbiljna opcija.

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja imam Marker Duke i on je sjajan vez. Prvo to je vez za alpsko skijanje (i to solidan 100%) pa tek onda i za turno skijanje. Sad, ima jednu manu koja nije problem ako uglavnom skijaš a ne ideš u ture (kao ja) - to je da ne može da se "zaključa" vez bez skidanja cipela.

    Naime, "profi" turno vezovi su pomalo slabašni za alpsko skijanje ali zato su lagani i imaju taj jedan veoma važan parametar da se turni vez zaključa/otključa a da se ne otkopčava vez / ne skida cipela. Na tim vezovima ima "hepek" koji se štapom pritisne i zaključa/otključa turni mod.

    A zašto je to važno - pa npr. sa Dukeom kada krenem u turu sve je OK, ali ako dođem donekle i treba da dignem skiju i okrenem je za 180 stepeni to je jako teško pošto je u turnom modu i skija je zakačena samo na vrhu cipele, digneš nogu u vis a skija se iskrivi i stoji vertikalno - npr. E sad da otkačiš obe cipele i zaključaš vez - onda možeš i "pešice" da se okreneš . Da mogu to da odradim štapom bilo bi elegantnije 100%. Tako se meni jednom desilo i da u okretanju u snegu od 2m zapne skija i prevrnem se na leđa i upadnem u rupu pored jelke , dok sam se iskobrljao iz rupe i iskopao iz 2m snega i namestio skije/vez to je bila prava avantura

    E sad, za poneki izlet kao što to ja radim Duke je vez san snova, ali da idem češće u ture gledao bi neki vez sa tim fičerom za zaključavanje jer to jeste zaista korisna stvar.

  5. #5
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    uvijek imaju neki kompromisi ali za sada mi se cini da je duke jos uvijek vez sa najmanje kompromisa (barem dok ne izadju salomon i tyrolia)
    onaj ko ide na daleke ture i cesto za njega je dunafit ili plum ili nesto u tom fazonu ali na tvrdoj stazi nek ti je bog na pomoci ako imas dynafit, duke barem nije kompromis na putu dole
    ali trakker je skroz dobra opcija, samo treba dobro da se odrzava

  6. #6
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Tako se meni jednom desilo i da u okretanju u snegu od 2m zapne skija i prevrnem se na leđa i upadnem u rupu pored jelke , dok sam se iskobrljao iz rupe i iskopao iz 2m snega i namestio skije/vez to je bila prava avantura

    Meni se ovo obavezno desi bar jednom u sezoni i to odma' pored staze kad idem u "kabinet", a kako imam 100+ kila svi me nesto "gledaju", a ja crkavam od smeha !!!

  7. #7
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ture na koje bih ja isao su za sada iskljucivo MK planine i to tamo gde nema centre i jos manje ljudi, a cilj bi bio popeti vrh i spust do podnozja planine, a za to treba dobar vez.
    Taj trakker je stvarno dobra opcija (naravno ako vec imas odgovarajuci alpski vez), mada kao sto sam i vec rekao baron/duke je bolja ali i duplo skuplja.
    No s' obzirom da ce meni trebati vez sa sirokim kocnicama i plus trakker, kada se sve stavi na kantar mozda je bolje baron/duke, ali naravno tu je faktor budzet.
    Zbog toga sam i zatrazio pomoc ako neko nesto i negde sazna sa odgovarajucom cenom, molim postujte izvor ili link gde to ima, i kao sto sam i reko u obzir dolazi i Amerika.

  8. #8
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496
    Izmenio/la Flexon; 11.05.2012 u 20:59.

  9. #9
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    E moj Flexone odavno ja merkam taj sport-conard, posebno ako se pazari u paketu.
    Ali ipak to je novo ili tacnije jednomesecna zarada, zato i trazim polovno.

    Ali sticicu ja jednog dana u tu Ameriku...

  10. #10
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    SportConrad daje još nešto nižu cenu kada ide paket skija+vez (nije relevantno za ovu temu - ali samo pominjem). Još jedan detalj, ako imate nekoga npr. u CH (van EU) SportConrad odbija PDV u startu na fakturi i ne naplaćuje ga .
    (tako sam ja platio taj isti Duke 239EUR - Nemački PDV)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •