Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 103

Tema: Rocker ili ne, pitanje je sad

  1. #1
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano Rocker ili ne, pitanje je sad

    Imadoh prošle sedmice priliku po prvi put voziti rokirane (možda se kaže "urokane") skije. Riječ je o blagom rokeru na Dynastar Outland 80. Skija je izuzetno upravljiva, ali pri karvingu većom brzinom na tvrdoj stazi roker osjetno vibrira (možda se kaže "rokće"). Shvatam da podignut vrh pomaže u dubokom snijegu, ali shvatam i da to nije za mene kao ni za 80% rekreativaca. Flexonu i drugima koji skijaju po US&A je roker vjerovatno potrebna "tehnologija", ali ja u Austriji vidim duboki snijeg svakih 5 godina. A sve je manje iole širih skija u ponudi a da nisu urokane.

  2. #2
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    jedino kako bih uzeo urokanu skije je sa izuzetno velikim flexom inace nema smisla ako je flex mekan roker mi ne treba rocker negira prednosti mekane skije i obratno osim u superdubokom ali to nije za obicne smrtnike
    najbolje ravno bez cambera i rockera
    danas sam se bas dobro ismijao 4frnt hoji model u duzini 195 ima 129 cm (cini mi se) efektivnu duzinu ....
    mada nesto kao dynastar big dump 105 ili 115 sa prednjim urokavanjem

  3. #3
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    flexone. stekan spominje blagi rocker, a ne rokercinu za 'epic days'; stekane ne slazem se za dubok-dublji snjeg, skijam ga svake godine (a nisam u Americi nego Evropi), a imam u ondosu na tebe minimalan broj ski dana po sezoni, znaci 10tak. i od toga je barem pola dana u dubokom snjegu, znaci 50%, znaci pitanje je licnog izbora.
    ja kazem rocker da u kombinaciji sa klasicnim camberom. ode sad na poso, prica ce mo jos o ovome, sve je to R'n'R. pozz
    Izmenio/la Sapa; 14.03.2012 u 07:07.

  4. #4
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    ja sam za varijantu obavezno camber a ostalo daj sta dash
    Ove zime sam imao priliku da vozim par modela powder skija i najvece olaksanje ili uzivanje u skoro svim uslovima imao sam sa Line Sir Francis Bacon. ljudi ne verujem koliko lagana skija za voznju. Ima rocker/camber/rocker, mozda mi duzina nije bash odgovarala ali nakon svega narucio sam tu skiju i ako sve bude OK stize krajem leta....

  5. #5
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    ja sam za varijantu obavezno camber a ostalo daj sta dash
    Ove zime sam imao priliku da vozim par modela powder skija i najvece olaksanje ili uzivanje u skoro svim uslovima imao sam sa Line Sir Francis Bacon. ljudi ne verujem koliko lagana skija za voznju. Ima rocker/camber/rocker, mozda mi duzina nije bash odgovarala ali nakon svega narucio sam tu skiju i ako sve bude OK stize krajem leta....
    bravo i mashala! eto o tome i ja pricam camber+rocker = dobitna kombinacija; uzivancija svakako van staze drasticno olaksava skijanje u raznovrsnom terenu, a na stazi solidno gura. btw. nisam ocekivao da na forumu ima ovako progresivnih skijasa; ni manje ni vise nego skijetina u koju se kune eric polard. svaka cast! u kojoj duzini si je uzeo i kolko te je kostala(ako nije tajna)?

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Moje iskustvo, poredjenje Rocker Elan 82 XTi Amphibio (samo napred je rocker, pozadi kamber) se mnogo bolje pokazala van staze na Jahorini, gde slazete se mnogo je zanimljivije voziti van staza, nego moj Progressor 8+ tako da ko voli da vozi vise van staza svakako da preporucujem Rocker. Ili kupite Fisher Hybrid za sledecu godinu i imate 2 u 1

  7. #7
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Moje iskustvo, poredjenje Rocker Elan 82 XTi Amphibio (samo napred je rocker, pozadi kamber) se mnogo bolje pokazala van staze na Jahorini, gde slazete se mnogo je zanimljivije voziti van staza, nego moj Progressor 8+ tako da ko voli da vozi vise van staza svakako da preporucujem Rocker. Ili kupite Fisher Hybrid za sledecu godinu i imate 2 u 1
    Jesi li siguran da Elan 82 XTi ima rocker? Amphibio nije roker. Razlika u dubokom snijegu je zbog širine skije.

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Jesi li siguran da Elan 82 XTi ima rocker? Amphibio nije roker. Razlika u dubokom snijegu je zbog širine skije.
    Da, napred Rocker pozadi camber. Pise i na Skiji.

  9. #9
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ja sam zbunjen oko camber - rocker profile, ispravite me ako gresim:
    Camber profile - skija celom duzinom rubnika naleze na sneg
    Rocker profile - skija samo delom, dakle ne celom duzinom rubnika naleze na sneg,

    a to sve iz razloga sto je skija, kako da kazem, "uvrnuta", torziono na jednu stranu (elan amphibio)..?

    Jel ovo tacno?

    Ako jeste, kako onda Amphibio nije roker? Valjda bas zato sto jeste zato ima levu i desnu skiju, gde je unutrasnja strana skije kamber, a spoljna roker?

    il' ja pojma neZnam sta pricam...?

    Ako neko moze, nek pojasni...fala vi

  10. #10

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •